وضعیت غیرفنی، غیراصولی و خارج از چارچوب و بحرانی ساختمان کتابخانه شهر بنارویه

photo_2017-12-13_18-19-06

چاپ

‼️تیرچه های ناامن و فاقد تاییدیه فنی نصب شده در سقف کتابخانه شهر

🔹امروز شهردار مهندس صداقت با خانم جوکاری نائب رئیس شورای شهر از ساختمان در حال تخریب و غیر اصولی کتابخانه مرکز شهر بازدید کردند.

🔹در این بازدید که مهندس فنی شهرداری هم حضور داشت تمام ساختمان را به طور کامل مورد ارزیابی قرار دادند و موارد مختلف ضعف ها و مشکلات فنی و غیر اصولی این ساختمان را یادداشت نموده و قرار شد که به زودی از فنی اداره راه و شهرسازی و فرمانداری درخواست نمایند که برای ادامه ساخت و مستحکم سازی فکری اساسی کنند.

♦️در این بین خبرنگار بنارسیتی هم از این فرصت استفاده نموده و با مشورت و تحقیق و پرسش از دو مهندس حاضر در محل ساختمان کتابخانه، بعضی از ضعف ها و مشکلات ساختمان را جویا و شناسایی کرده که در ادامه برای شما بازگو می شود.

🔻مشکلات فنی اساسی و ناشیانه ساختمان کتابخانه مرکز شهر بنارویه:

۱⃣ ورودی ساختمان تیرچه بدون شناژ مستقیم روی ستون گرد قرار گرفته است.

۲⃣ بیشتر شناژ های عمودی (ستون ها) کج و ناشاقول و ناتراز هستند.

۳⃣ بالای بازشوها مانند پنجره ها و درب ها بجای تیرآهن که نعل درگاه استاندارد می باشد از میلگرد و آجر لفتون خشک بدون ملات استفاده شده است.

۴⃣ بیشتر ستون ها به سقف و دیوار جانبی درست متصل نیستند و بتون کاور ندارند و چون خیلی خوب در دید بیننده بوده برای پوشش از ملات سیمان و گچ استفاده کرده اند.

۵⃣ در بیشتر نقاط این ساختمان تیرچه مستقیم بدون آویز که کاور بتونی می باشد بر روی دیوارها گذاشته اند.

۶⃣ گذشته از این نقص های فاحش حدود ۳۰۰ پاکت سیمان و ۴۰ تا ۵۰ پاکت گچ که از اموال بیت المال است بلا استفاده خشک شده و خراب در یکی از اتاق های این ساختمان مدت هاست که خاک می خورد و دیگر قابل استفاده هم نیست…

❌ از این مشاهدات معلوم می گردد که متاسفانه قسمت اول ساختمان هیچ ناظر یا دلسوزی نداشته و حتی مسؤلین بخش و شهر که از بودجه ساخت این بنا مطلع بوده اند در این پروژه کوتاهی کرده اند و قسمت دوم که کشیدن گچ بر روی نقص ها و خرابی ها بوده توسط رابط و بدون حضور پیمانکار انجام گرفته است…

⚠️ پاسخگوی این اتلاف وقت و این همه هزینه و خسارت چه کسی است؟
⚠️ چرا تاکنون سکوت از جانب مسئول ناظر بر این ساختمان ادامه دارد؟

❌ می توان این چنین گفت و نتیجه گرفت که عدم دلسوزی و سهل انگاری و بی توجهی به اموال بیت المال و نیازهای مردم و نظارت افراد کارنشناس و غیر متخصص که معمولا کاربلد نیستند باعث بوجود آمدن این خسارات و اتلاف هزینه ها بر روی دستان مردم بنارویه شده است.