• ناهار وحدت مدرسه فوتبال بنارویه    :   امروز با حضور آقای شمس مدیر ورزش و جوانان، آقای فزونی رئیس هیئت فوتبال و جمعی از اولیای بازیکنان، مسابقات چهار جانبه بین نونهالان و نوجوانان همراه با برنامه نمادین ...
 • آخرین اخبار از موج بارشی آخر هفته    :   ?سردرگمی مدل ها و تغییرات عجیب و غیر قابل باور ?نکته مبهم شرایط فعلی: سرمای شدید جنوب!! ?مساعد بودن شرایط باد قوس از ساعات آینده ? هوای بارانی در انتظار بنارویه/ در انتظار ...
 • وضعیت غیرفنی، غیراصولی و خارج از چارچوب و بحرانی ساختمان کتابخانه شهر بنارویه    :   ‼️تیرچه های ناامن و فاقد تاییدیه فنی نصب شده در سقف کتابخانه شهر ?امروز شهردار مهندس صداقت با خانم جوکاری نائب رئیس شورای شهر از ساختمان در حال تخریب و غیر ...
 • تعمیر و تجهیز دستگاه سنگ شکن بنارویه    :   در جهت تسهیل در خرید مصالح استاندارد و قدرت خرید بیشتر جهت ساخت و ساز شهروندان، شهردار مهندس صداقت اقدام به تعمیر و تجهیز سنگ شکن نموده است. همشهریانی که قصد ...
 • بازدید شهردار و شورا از پارک قدیمی جنب میدان امام علی (ع)    :   بازدید شهردار مهندس صداقت و مجید کارگر عضو شورا به همراه مسئول فنی شهرداری از پارک قدیمی میدان امام علی (ع) این پارک قدیمی که خاطرات خیلی از جوانان دهه شصت ...
 • بازدید شهردار مهندس صداقت و مسؤل واحد فنی شهرداری از وضعیت بحرانی چند کوچه    :   در این بازدید مهندس صداقت دستور لایه برداری گل های باقی مانده از کار، اندود کاری و بیس و مخلوط ریزی بعد آن را در اسرع وقت دادند.      ...
 • آیا ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ واقعا پایان دنیاست؟!

  برای در امان بودن از آخرالزمان به روستای “بوگاراش” پناه ببرید!

  مدتی است که خبری عجیب و غریب در رابطه با پایان دنیا و فرا رسیدن قیامت در تاریخ ۲۱ دسامبر برابر با یکم دی ماه ۱۳۹۱ و شب یلدا یعنی جمعه شب همین هفته در گوشه و کنار جهان حتی در شهر بنارویه نیز بین برخی افراد شنیده می شود که البته ریشه همه این حرفها و بحث ها را در تبلیغات برخی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان که از طرف لابی های صهیونیست و گروههای بهائیت حمایت و پشتیبانی می شوند می توان یافت که مخصوصا در این چند ماه اخیر تبلیغات گسترده ای به صورت پخش فیلم های متعدد درباره همین موضوع دارند. بر همگان معلوم است که البته همه کسانی یا گروهها و سازمان هایی که در پشت این جریان و راه انداختن این هیاهوها قرار دارند اغراض و مقاصد سیاسی ، اقتصادی و … داشته و دارند. پس به هوش باشید و فریب نخورید …

  بر اساس تئوری‌های آخرالزمانی، سیاره افسانه‌ای “نیبیرو” در حال حرکت به سوی کره زمین است. برخی پیش‌تر پیش‌بینی کرده بودند که آخرالزمان در ماه می سال ۲۰۰۳ اتفاق می‌افتد اما پس از آنکه در این تاریخ اتفاق نیفتاد تاریخ آن را تا دسامبر ۲۰۱۲ به تعویق انداختند! جماعت هیجان‌زده اروپایی و آمریکایی از حالا چمدان بسته‌اند تا به روستای “بوگاراش” فرانسه پناه ببرند و خود را از قیامت عظیمی که در راه می‌دانند، نجات دهند!

  آنچه از تمدن مایا به جا مانده نشانگر دانش پیشرفته این قوم در نجوم، ریاضی و تعیین چرخه‌های زمانیست. آنها سال خورشیدی ۳۶۵ روزه را شناسایی کرده بودند و در یکی از معدود کتاب‌هایی که از آنها به جا مانده است، جدولی از خورشید گرفتگی‌هایی وجود دارد که از عصر آنها تا زمان معاصر رخ داده‌اند.

  طولانی‌ترین تقویم مایاها در سال ۳ هزار و ۱۱۴ قبل از میلاد مسیح آغاز شده و در دوره‌هایی ۳۹۴ ساله، تحت عنوان بکتون، ادامه دارد.

  سیزدهمین بکتون مایاها ۲۱ دسامبر امسال و در روزی به پایان می‌رسد که در نجوم با عنوان انقلاب زمستانی شناخته می‌شود.

  انقلاب زمستانی موعدی در سال است که با توجه به زاویه زمین نسبت به خورشید، ساکنان نیمکره شمالی کوتاه‌ترین روز و ساکنان نیمکره جنوبی طولانی‌ترین روز را در طول سال تجربه می‌کنند.

  انقلاب زمستانی تقریبا با طولانی‌ترین شب سال که در فرهنگ باستانی ایرانی با عنوان شب یلدا شناخته می‌شود، نیز همزمان است.

  با در نظر داشتن آنچه پژوهشگران و باستان‌شناسان از تمدن مترقی مایا توصیف می‌کنند، برخی باور دارند که پایان یافتن تقویم مایاها در این روز به معنای پایان دنیا و فرا رسیدن موعدی است که در مذاهب مختلف با عنوان آخرالزمان شناخته می‌شود.

  آنها این ایده را مطرح می‌کنند که تقویم مایاها به پایان می‌رسد زیرا از نظر آنها این روز (۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ میلادی) آخرین روز دنیاست و لزومی ندارد چرخه زمانی پس از این تاریخ را تعریف و پیش‌بینی کنند. 

  هزاران سایت اینترنتی که با چنین ایده‌ای شکل گرفته و فعالیت می‌کنند، برای اثبات این نظر، به نوشته‌هایی اشاره می‌کنند که نزدیک به یک هزار و ۳۰۰ سال پیش، روی یک سنگ کنده‌کاری شده‌اند و به پایان دنیا اشاره دارند.

  ابتکار یک کشاورز چینی

  یک کشاورز چینی معتقد است برای هر خطر احتمالی از جمله سیل، زلزله، سونامی و حتی روز قیامت آماده است.

  دیلی میل نوشت لئو کی‌یوان این جسم کروی شکل را با استفاده از لایه‌های فایبر گلاس ساخته است که مردم با الهام از فیلم هالیوودی آخرالزمان به آن لقب کشتی نوح داده‌اند.

  این کشاورز اهل روستای کیانتون از استان هبی در جنوب پکن است. او می‌گوید این وسیله می‌تواند روی آب شناور بماند و هیچ روزنه‌ای به بیرون ندارد و برای تامین اکسیژن از کپسول‌های هوا استفاده کرده است.

  او ۷ عدد از این کره‌ها ساخته که ظرفیت آنها ۱۴ نفر است و امیدوار است سازمان‌ها و ادارات دولتی طرح خلاقانه او را تایید و از آن حمایت کنند.

  در حالی که در ادامه می‌خوانید با توجه به نظر ناسا و دانشمندان درباره پایان دنیا چنین اقدامی کاملا دور از عقل بشر به نظر رسیده و این کشاورز با ساخت این وسیله خود را مورد مضحکه قرار داده است.
  نظر ناسا و دانشمندان درباره پایان زمان

  دانشمندان سازمان ملی هوا و فضای آمریکا، ناسا، اعلام کردند که برخلاف پیش‌بینی‌ برخی کتاب‌ها، فیلم‌ها، گروه‌های فرقه‌ای و سایت‌های اینترنتی، هیچ گونه شواهد مستدلی مبنی بر اینکه جهان در سال ۲۰۱۲ به پایان می‌رسد، وجود ندارد. 

  به نقل از روزنامه لس آنجلس تایمز، نظریه‌های مربوط به آخرالزمان در سال ۲۰۱۲ براساس ادعاهایی بود که با استناد به تقویم قوم مایا گفته بودند سیاره‌ای به نام “نیبیرو” در حال نزدیک شدن به کره زمین است.

  مدتی است که شایعات درباره اینکه جهان در تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ به پایان خود می‌رسد، بر سرزبان‌ها افتاده است.

  اما اکنون دانشمندان این شایعات را پس از تحلیل همه سناریوهای ممکن برای به پایان رسیدن جهان، بی‌اساس دانسته‌اند و هرکس برای مقابله با چنین خرافاتی خود را به زحمت اندازد مشخص می‌شود از عقل ناقصی بهره می‌برد.

  همچنین سازمان ناسا نیز اعلام کرده در سال ۲۰۱۲ هیچ اتفاقی برای کره زمین نخواهد افتاد. دانشمندان معتبر سراسر جهان در رابطه با سال ۲۰۱۲ هیچ گونه تهدیدی را علیه زمین تشخیص نداده‌اند.

  براساس تئوری‌های آخرالزمان در سال ۲۰۱۲، سیاره نیبیرو که یک سیاره افسانه‌ای است و توسط سومری‌ها کشف شده، در حال حرکت به سوی کره زمین است. برخی پیش‌تر پیش‌بینی کرده بودند که آخرالزمان در ماه می سال ۲۰۰۳ اتفاق می‌افتد اما پس از آنکه در این تاریخ اتفاق نیفتاد تاریخ آن را تا دسامبر ۲۰۱۲ به تعویق انداختند!

  حال نیز مشخص نیست پس از دسامبر ۲۰۱۲ آخرالزمان را بار دیگر به کدام تاریخ موکول کرده و با چنین خرافاتی اسباب ترس و وحشت ساکنان کره زمین را فراهم کنند.

  تعیین این تاریخ مرتبط با پایان یکی از چرخه‌های تقویم باستانی قوم مایا در انقلاب تابستانی و زمستانی در سال ۲۰۱۲ است اما دانشمندان اظهار می‌دارند که تقویم مایاها در این تاریخ به پایان نمی‌رسد و تنها یک چرخه جدید آغاز خواهد شد که مشابه با تقویمی است که امروز ما از آن تبعیت می‌کنیم. ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ تنها پایان یکی از دوره‌های بلند مدت تقویم مایا است که بعد از آن می‌بایست یک دوره دیگر آغاز شود.

  به گفته ناسا، داستان‌هایی که درباره سیاره نیبیرو و آستروییدها و شهاب سنگ‌های پراکنده‌ای که قرار است به زمین برخورد کنند، مطرح شده، یک حقه اینترنتی است که فقط و فقط در راستای سودجویی‌های مطرح‌کنندگان استفاده می‌شود.

  ناسا در ادامه بیانیه خود اعلام کرده اگر سیاره نیبیرو و یا به اصلاح “سیاره ایکس” واقعیت داشت و به قصد برخورد به سوی زمین در سال ۲۰۱۲ در حال حرکت بود، ستاره‌شناسان دست کم از یک دهه قبل می‌بایست آن را دیده و در تعقیب تحرکات آن بوده باشند و می‌بایست در حال حاضر با چشم غیر مسلح در آسمان دیده شود.

  فرار به یک روستا  

  به گزارش دیلی‌میل، پژوهشگران تاریخی می گویند از میان ۱۵هزار نوشته‌ای که از پیشگویان مایا باقی مانده فقط ۲ مورد به آخرالزمان در سال ۲۰۱۲ اشاره دارد، با این حال، جماعت هیجان‌زده اروپایی و آمریکایی از حالا چمدان بسته‌اند تا به روستای “بوگاراش” فرانسه پناه ببرند و خود را از قیامت عظیمی که در راه می‌دانند، نجات دهند.

  طبق یکی از عقاید قدیمی، بوگاراش محل سکونت موجودات فرازمینی است که نابودی زمین را انتظار می‌کشند بنابراین در لحظه نبرد خیر و شر و نابودی زمین، چه جایی امن‌تر از سرزمین فضایی‌ها؟ روستای بوگاراش ۱۷۶ نفر جمعیت دارد اما از همین حالا هزاران نفر مسافر به این روستا رفت و آمد می‌کنند و بلیط‌های هواپیما از آمریکا به مقصد فرانسه از ماه‌ها قبل برای آخرین روزهای دسامبر رزرو شده‌اند.

   

  روستای کوهستانی بوگاراش این روزها آنقدر رونق گرفته که خیلی از مسافران حاضرند تا ۱۶۰۰ دلار برای یک شب اقامت در این روستا بپردازند. اما دولت فرانسه نگران ازدحام جمعیت و ناتوانی در کنترل عواقب آن است به همین دلیل عبور و مرور در روز ۲۱ دسامبر را در این روستا ممنوع کرده و بازدید گردشگران از روستای بوگراش و طبیعت کوهستانی آن در این روز امکان‌پذیر نیست.

  به جنگ زامبی ها بروید!

  در روسیه قفسه‌های بیشتر فروشگاه‌های مواد غذایی خالی شده است. روس‌ها با وجودی که مرتب از سوی مقامات دولتی به آرامش و اعتماد نکردن به خرافه‌ها دعوت می‌شوند، این روزها به خرید کنسروهای خوراکی، کیسه‌های خواب، شمع و مواد گرمایشی روی آورده‌اند و شکل و شمایل بحران زده‌ای به شهر داده‌اند.

   

  یکی دو هفته قبل، مدودف نخست‌وزیری روسیه رسما اعلام کرد که نه فقط خودش پیشگویی مایاها را قبول ندارد، بلکه از کیهان‌شناسان روسی هم می‌خواهد با دلایل منطقی و علمی شایعه بودن این اتفاق را برای مردم توضیح دهند.

   

  وزیر حوادث و بحران روسیه هم از ابتدای امسال بارها اعلام کرده بود که دلیلی برای نگرانی وجود ندارد و نظارت مستمر بر روی تغییرات جوی و کیهانی نشان می‌دهد که همه چیز آرام است و موردی برای نگرانی وجود ندارد. با این حال هنوز خیلی از روس‌ها به دنبال خرید اینترنتی بسته‌های مخصوصی هستند که در آمریکا تولید شده و تحت عنوان «کیت آخرالزمان» به فروش می‌رسند.

  این بسته‌های نجات که قیمتشان از ۳۵۰ دلار تا ۲۴ هزار دلار متفاوت است، شامل تجهیزات کمک‌های اولیه، لوازم دفاع شخصی و ابزارهای امداد و نجات و خوراکی‌های کنسروی ماندگار است که در آمریکا و مکزیک بازار فروش خوبی پیدا کرده‌اند.

   

  در تبلیغات این کیت‌ها حتی به بازگشت زامبی‌ها هم اشاره شده و آمده است: «اگر اتفاق بیفتد چطور؟ اگر واقعا کابوس‌های ما محقق شوند؟ اگر مردگان راه بیفتند و ادامه حیات بشری را تهدید کنند و شما مجبور به یک مبارزه هر روزه باشید، چیزی برای دفاع کردن از خود دارید؟»

   

  کیت‌های آخرالزمان اگرچه در مکزیک بازار خوبی پیدا کرده‌اند اما بومیان این کشور، به روش‌های دیگری برای پشت سر گذاشتن جنگ آخرالزمان روی آورده‌اند. آنها بر اساس آیین‌های مایایی، مراسم شمع و آتش را برگزار می‌کنند و با خواندن دعاهایی که در کتاب‌های قدیمی آمده، سعی در دور کردن بلا دارند؛ مردم در انگلیس به جمع‌آوری غذا و تجهیزات روی آورده اند و در خانه های به جمع آوری سلاح پرداخته‌اند.

  بلایی که به اعتقاد مایاها، وقتی نازل می‌شود که نیروهای خیر در روی زمین با نیروهای شر وارد یک جنگ تمام عیار می‌شوند و این جنگ که به نبرد آرماگدون معروف است، به نابودی دنیا می‌انجامد.

   

  اگرچه تاریخ پژوهان غربی معتقدند که آخرالزمان در پیشگویی مایاها به معنی پایان گرفتن حیات بشری نیست و صرفا یک مرحله از تاریخ به پایان می‌رسد و بعد از آن سبک دیگری از زندگی ادامه پیدا می‌کند، اما هنوز خیلی از مردم دنیا به فکر نجات پیدا کردن از ترکش‌های این جنگ جهانی هستند. جنگی که بنا به پیشگویی مایاها، تا در گرفتن آن تنها ۶ روز باقی مانده است.

  هشدار ناسا مبنی بر افزایش خودکشی‌ها و تهدید نوجوانان

  به گزارش دیلی‌میل، در حالی که بسیاری از افراد مهمانی‌هایی مبنی بر شمارش معکوس پایان زمین برگزار می‌کنند، ناسا هشدار داده است که این شایعات باعث ترس کودکان و ایجاد افسردگی در میان نوجوانان خواهد شد. دیوید ماریسون، کارمند ارشد پژوهشگاه ناسا اعلام کرد که ایمیل‌های زیادی از افراد سراسر جهان دریافت کرده است که نشان از ترس بالای ‌‌آنها نسبت به شایعات است. به گفته او برخی از مردم این روزها غذا نمی‌خورند و می‌ترسند که بخوابند دیگر بیدار نشوند. حتی برخی افکاری نظیر خودکشی را در سر می‌پرورانند.

  مطالب مرتبط :

  بازدید شهردار و شورا از پارک قدیمی جنب میدان امام علی (ع)

  بازدید شهردار مهندس صداقت و مجید کارگر عضو شورا به همراه مسئول فنی شهرداری از پارک قدیمی میدان امام علی (ع) این پارک قدیمی که خاطرات خیلی از جوانان دهه شصت شهر بنارویه در آن گذشته است، جهت ساخت و تجهیز در اولویت دستور کار شهردار قرار گرفته است. لازم و ضروری است که شهردار محترم با توجه به اینکه مطالبه حداکثری مردم شهر احداث و تجهیز یک پارک می باشد، جهت ... مطلب کامل

  بازدید شهردار مهندس صداقت و مسؤل واحد فنی شهرداری از وضعیت بحرانی چند کوچه

  در این بازدید مهندس صداقت دستور لایه برداری گل های باقی مانده از کار، اندود کاری و بیس و مخلوط ریزی بعد آن را در اسرع وقت دادند.       مطلب کامل

  انبوهی از آشغال در مسیر ورودی شهر در حاشیه جاده بختیارویه

  از شهروندان محترم تقاضا می شود رعایت نظافت و زیبایی شهر را داشته باشند. شهر متعلق به همه ماست با ریختن زباله در اطراف شهر به حقوق سایر شهروندان ضربه نزنیم... زیرا ریختن زباله در بیرون شهر و کنار جاده هم چهره زیبای طبیعت را خراب و زشت می نماید و هم کار کارگران جمع آوری زباله را دو چندان می کند. همشهریانی که زباله های زیاد و خارج از نوبت ماشین ... مطلب کامل

  در قاب خاطره ها

  دانش آموزان مدرسه راهنمایی - کلاس سوم: ? سید حسین رحیمی ? ابراهیم نوروزی ? علی اصغر غلامی ? چراغعلی دلیلی   مطلب کامل

  پایان سال آخرین مهلت تعویض کارت ملی

  انصاری مدیر کل ثبت احوال استان فارس اعلام کرد هم استانی ها تا آخر اسفندماه فرصت دارند که کارت ملی قدیم خود را به کارت ملی هوشمند تبدیل نمایند. همچنین ایشان اضافه کرد لازم است مردم زودتر به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند و به روزهای پایان سال موکول نکنند. قابل ذکر است که در شهر بنارویه دفتر پست بانک خانم ایزدی روبروی مدرسه نرجس خاتون آمادگی خدمات تعویض کارت ملی ... مطلب کامل

  جلسه خداحافظی و تشکر از خدمات ۳۰ ساله حاج شیرزاد باقری

  حاج شیرزاد باقری مسؤل حراست شهرداری بنارویه پس از ۳۰ سال خدمت بازنشسته شد. به پاس خدمات ۳۰ ساله این بزرگوار جلسه ای جهت تشکر و خداحافظی در دفتر شهردار مهندس صداقت با حضور سایر همکاران برگزار گردید. در این جلسه مهندس صداقت از طرف همه نیروهای شهرداری از آقای باقری تشکر نموده و هدایایی به رسم یادبود به ایشان تقدیم نمودند و آرزوی موفقیت و سلامتی در تمامی مراحل زندگی برایشان ... مطلب کامل

  کلیپ / نمایش طنز «مشاعره» گروه نمایش منتظران ظهور بنارویه

  با اجرای بهمن سهرابی و هیبت الله کریمی نژاد لینک دانلود (18 MB) نیمه شعبان 1396   مطلب کامل

  تغییرات جوی، کاهش دما و بارش در روزهای آینده

  ? خوشحالی و امیدواری برای کشاورزان بنارویه ? طبق تحلیل آخرین مدل های معتبر هواشناسی، از اواخر روز پنجشنبه همین هفته در منطقه بنارویه آرام آرام شاهد بارش باران خواهیم بود. ?گفتنی است اوج بارش ها منطقه بنارویه در روز جمعه ۲۴ آذر با حداقل پیش بینی ۳۰ میلمیمتر باران می باشد. ? این سامانه بارشی روز شنبه به صورت رگبار، رعد و برق و وزش باد ادامه داشته و احتمال ادامه این ... مطلب کامل

  فیلم/ مسئولین به خیابان های شرفویه رسیدگی کنید

  درخواست مردم شرفویه از مسئولین جهت رسیدگی به وضعیت بد و نامعلوم خیابان های این روستا لینک دانلود (3 MB) ارسالی مصطفی محمدی مطلب کامل

  نکاتی مهم که هنگام خرید تخم مرغ باید به آنها توجه کرد

  ✴️ مشخصات و لیبلی که بر روی کارتن های تخم مرغ زده می شود شامل: ⁣ ? نام و نوع محصول ? پروانه بهره برداری بهداشتی از اداره کل دامپزشکی استان ⁣? تاریخ تولید (به روز) ⁣? تاریخ انقضاء: یک ماه پس از تولید ⁣? شرایط نگهداری: 4-0 درجه سانتی گراد (داخل یخچال) ⁣? درجه بندی تخم مرغ ⁣? آدرس دقیق دفتر و مرکز تولید ⁣? تلفن دفتر شرکت تولید کننده ✅ تذکرات و توصیه های بهداشتی: (در طرف دیگر ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • کاری ازکانون امام علی النقی علیه السلام بنارویه