• اخبار کوتاه از مدارس بنارویه    :   1- برگزاری کارگاه آموزشی توانمندسازی آموزگاران ابتدایی منطقه بنارویه به میزبانی دبستان طاهره شرفویه 2- افتتاح سالن نمازخانه حضرت معصومه (س) با حضور مسئولین شهر و نمایندگی آموزش وپرورش بنارویه   پایان/...
 • قول و وعده هایی که هنوز هم محقق نشد/ کمیسیون ها بازوان پر توان شورای شهر    :   ⚠️ قول و وعده هایی که هنوز هم محقق نشد.. ✳️ نگاه امیدوارانه دلسوزان شهر برای تشکیل کمیسیون و کمیته های مردمی 🔰 کمیسیون ها بازوان پر توان شورای شهر 🔻 شوراهای شهرها ...
 • ورود سامانه بارشی به مناطق فارس/ آیا بخش بنارویه هم شامل این سامانه بارشی خواهد شد؟    :   به گفته هنرپیشه کارشناس اداره کل هواشناسی استان فارس: با ورود سامانه بارشی به استان، روز‌های چهارشنبه و پنج‌شنبه بارش باران در نواحی شمال، شمال غرب، غرب و مرکز استان پیش ...
 • جلسه تودیع و معارفه مسئول نمایندگی آموزش و پرورش بنارویه    :   با حضور کلیه مدیران و دبیران مدارس و شورا محترم و سایر مسئولین شهر دراین جلسه سید ابوالقاسم حسینی (مسئول سابق) تودیع و محمود بهادری به عنوان مسئول جدید معارفه شد.     پایان/...
 • جاری نمودن آب فاضلاب منازل به داخل کوچه ها و مشکلات آن برای کارهای عمرانی شهرداری    :   ✴️ امروز دوشنبه گروه عمرانی شهرداری در جلو مغازه شریفی مشغول اصلاح شیب کانیوا بودند که ناگهان همه کانیوا و جوب کوچه بالا دست پر از آب گردید و فعالیت ...
 • گلایه های مردم از عدم وجود اورژانس شهری    :   🔴 پیوست خبر درگیری مسلحانه چند شب قبل که از تریبون بنارسیتی به اطلاع مردم رسید، درخواست های متعددی از طرف مردم مبنی بر علت تاخیر آمبولانس درمانگاه داشتیم... 🖥 کارگروه ...
 • نیم قرن فوتبال بنارویه (تیم پیروزی)

  بنار سیتی با هدف معرفی کامل شهر بنارویه از زوایای مختلف تاریخی ، فرهنگی ، مذهبی ، ورزشی و … در هر بخش سعی بر آن داشته که از تمامی جهات به این مسائل با استفاده از مدارک مستند و تحقیق و پژوهش های لازم همراه با جزئیات بپردازد. همچنین در زمینه معرفی توانمندی ها ، استعدادها ، فرهنگ و تمدن و گفتنی ها و تجربیات گذشتگان شهر بنارویه تا به امروز برای همگان بازنویسی نماید.

  بنابراین مقدمه در بخش مربوط به ورزشی ، جدای از اینکه اخبار و رویدادهای مختلف ورزشی که در حال حاضر در بخش برادران و خواهران در سطح شهر در سایت انعکاس می یابد ، در معرفی پیشینه و تاریخچه آغازین ورزش فوتبال بنارویه در بخشی با عنوان «نیم قرن فوتبال بنارویه» تلاش بر آن داشته ایم که کلیه ی تیم های فوتبال تشکیل شده در بنارویه از سالهای قبل از انقلاب تا حال حاضر را با ذکر جزئیات و خصوصیات بارز ورزشی ، اخلاقی برای شما کاربران گرامی منتشر نماییم.

  در بخش های قبلی دو تیم قدرتمند و موفق طوفان و آرش بنارویه را معرفی نمودیم ، در این بخش به معرفی باشگاه فرهنگی ورزشی پیروزی می پردازیم.

  تقریبا از اوایل سالهای ۶۳ – ۶۴ تیم فوتبالی با نام عقاب در زمین باغی به نام «شُمسا» در نزدیکی مکان فعلی محله مسجد فاطمیه تشکیل شد که معروف به تیم محله ای بود که در بنارویه در آن زمان در هر محله تیمی وجود داشت و این تیم نیز از آن جمله بود. بیشتر افراد تیم عقاب را بچه های همان محله تشکیل می دادند. فعالیت این تیم تا چندین ماه ادامه داشت و اعضای اولیه این تیم را افرادی چون : اصغر بهار – دادخدا ایزدی – محمد شمس – اصغر عباسی – کاکاجان باقری – بهرام خاوند – خلیل خاوند – غلامرضا نوبهار – محمود شمس – محمود رجبی – علی اکبر فروزان – غلامحسین راهپیما – محمد عباسی – اصغر آسایش – حسین آمون بر – عسکر اسماعیلی – قدرت ابولی – احمد خاوند – محمود بهار – سید زینل موسوی – صفر راهپیما تشکیل می دادند.

  این تیم همانطور که گفته شد تا چندین ماه ادامه یافته و پس از عضوگیری و پایه ریزی اساس آن ، تیم توسط آقایان اصغر آسایش و حسین آمون بر به علت علاقه زیادی که کلیه افراد تیم عقاب به باشگاه پرسپولیس تهران داشتند تیم را به نام پیروزی تغییر نام دادند. تیمی که تا سالها و حتی در حال حاضر به واسطه نسلهای پی در پی جوانان شهر بنارویه به افتخار آفرینی و کسب قهرمانی هایی در عرصه ورزش فوتبال و فوتسال چه در داخل و چه خارج از شهر بنارویه داشته است.

  اعضای اولیه تیم عقاب اکثرشان بعد از این تغییر نام در تیم پیروزی ماندگار شده و در طی سالهای بعدی افراد بیشتری همچنان به این تیم اضافه می شدند. زمین بازی تیم پیروزی نیز از مکان اولیه به مکان فعلی مجتمع ورزشی شهداء بنارویه تغییر یافته و از آن به بعد تمامی تمرینات تیم پیروزی در آنجا برگزار می شد. همانطور که در بخش های قبلی معرفی فوتبال بنارویه گفته شد تیم هایی چون آرش و پیروزی به واقع قطب های نام آور فوتبال و ورزش بنارویه بودند ، سالها در عین رقابت جنگنده رفاقت صمیمی و برادرانه خود را نیز پس از بازی حفظ کرده و احترام به یکدیگر ، شرکت در فعالیتهای مذهبی فرهنگی در سطح شهر و همچنین احترام به سرپرست و مربی تیم را همیشه سرلوحه کار خویش قرار می دادند.

   به علت رفاقت و همدلی که معمولا بین اعضای این تیم وجود داشت افتخارات زیادی نیز به تبع آن نصیب تیم می کرد و همچنین علاقه مندان زیادی که همیشه در کنار تیم بوده که حتی زمان تمرینات تیم اطراف زمین پر از علاقه مندان و هواداران تیم پیروزی بود. به هنگام مسابقه مخصوصا با تیم آرش اطراف زمین پر از تماشاگر بود و هیاهو و هیجان زیادی از طرف تماشاگران هر تیم وجود داشت. جالب اینکه زمان مسابقه دو تیم آرش و پیروزی تماشاگران زیادی از روستاهای اطراف بنارویه مانند بلغان – لاغران – شرفویه – جویم – منصور آباد و … در کنار زمین حضور داشتند و این بازی را تماشا می کردند.

  این افتخارات و سوابق درخشان به همه تیم های حال حاضر شهر بنارویه پیام هایی داشته که به چنین ذخیره هایی بالیده و از تجربیات این پیشکسوتان و بازیکنان کمال استفاده را داشته باشند.

   در شکل گیری و تشکیل و تداوم تیم های چون آرش و پیروزی البته افراد زیادی نقش داشته و زحمات فراوانی چه از جنبه مادی و چه معنوی در این زمینه در طول این سالها متحمل می شدند. کمک هایی از قبیل لباس ورزشی ، توپ و دیگر امکانات برای این جوانان فراهم می کردند تا فعالیت این باشگاه همچنان ادامه یابد و همین امر باعث شد که در طول این دو دهه بازیکنان بسیار خوب و با تکنیک در باشگاه پیروزی پرورش یافته که اکثر آنها در تیم های مختلف منطقه و حتی استان بازی کرده و موجب افتخار ورزش فوتبال بخش بنارویه شدند. از دیگر نکات گفتنی درباره باشگاه پیروزی رعایت نظم و انضباط ، رعایت اخلاق در مسابقات و در جامعه ، رعایت شئونات و موازین اسلامی ، شرکت در نماز جماعت و دیگر برنامه های فرهنگی که در آن زمان در شهر بنارویه اجرا می شد.

   از دیگر عوامل موفقیت تیم پیروزی داشتن رقیبی قدرتمند چون تیم آرش بود که همیشه با هم بازی می کردند و رقابتی سخت بین این دو تیم وجود داشت اما رقابتی سالم که باعث رشد و پیشرفت این دو تیم شده به طوری که بیش از بیست سال نام این دو تیم در منطقه بر سر زبان ها معروف بود و هر تیمی در منطقه لارستان از روبرو شدن با این دو تیم هراس داشت . شاهد بر این ادعا حضور شش برادر در دو تیم که هر کدام در عین دفاع و تعصب نسبت به تیم خویش احترام و رابطه برادری خویش را نیز حفظ می کردند از جمله این شش نفر آقایان اکبر خشتی (تیم آرش) – اصغر خشتی (تیم پیروزی) – حسین شمس (تیم آرش) – محمد شمس (تیم پیروزی) – ابراهیم حسینی (تیم آرش) – اسماعیل حسینی (تیم پیروزی) می باشند.

   نکته گفتنی در رابطه با تیم پیروزی اشاره به این مطلب است که تیم پیروزی نیز همانند رقیب سرسخت خود آرش در آن سالها علی رغم مشکلات و نبود یا کمبود امکانات ورزشی با سختی ها مبارزه کرده و مشکلات را با اراده و همت خویش پشت سر گذارده و بازیکنان در کنار کار و تحصیل یا خدمت مقدس سربازی و … هیچ وقت بازی و ورزش خود را فراموش نکرده و با شوق و علاقه فراوان در زمین بازی حاضر و با تعصبی دو چندان به ویژه در مقابل تیم های حریف همچون جویم ، شرفویه ، دهفیش ، دهکویه و … از تیم خود دفاع می کردند و همین امر باعث شده است که تا کنون در منطقه از این تیم به بزرگی یاد شود. باشگاه فرهنگی ورزشی پیروزی بنارویه در حال حاضر نیز همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد و یکی از تیم های موفق و سرشناس فوتبال بنارویه می باشد و نقش مهمی در تربیت بازیکنان و پرورش فوتبالیستهای مطرح در شهر بنارویه دارد.

  از آغاز تشکیل تیم پیروزی نسلهای متعددی به این تیم ملحق شده و عده زیادی از جوانان فوتبال دوست شهر بنارویه در طی این دو دهه عضو این تیم شده و بازیکنان نسلهای بعد جای خالی نسلهای اولیه تیم پیروزی که معمولا به علت مسائل کاری و مشغله های زندگی در داخل و یا به خارج از کشور مهاجرت می کردند پر می کردند .

  از جمله بازیکنان نسل اولیه تیم پیروزی می توان به این اسامی اشاره کرد : اصغر بهار – دادخدا ایزدی – محمد شمس – اصغر عباسی – کاکاجان باقری – بهرام خاوند – خلیل خاوند – غلامرضا نوبهار – محمود شمس – محمود رجبی – علی اکبر فروزان – غلامحسین راهپیما – محمد عباسی – اصغر آسایش – حسین آمون بر – عسکر اسماعیلی – قدرت ابولی – احمد خاوند – محمود بهار – سید زینل موسوی – صفر راهپیما – اسماعیل حسینی – محمد غفاری – اصغر خشتی – علی اصغر صیادی – غلامحسین نوبهار – سید یعقوب موسوی – سید محمود موسوی – حسن فداکار – سید زینل موسوی – ابوالحسن بهرامپور – حسن اسفندیاری – اصغر غلامی – عبدالله غلامی – علی عسکری – عزیز جوکار – اصغر اسماعیلی – حسین نوروزی – احمد آسوده – اصغر خاقانی –  نورالدین بهمنی .

  نسلهای دوم و سوم تیم پیروزی نیز بدین ترتیب می باشد : جلال اسماعیلی – حسین بهمنی – مجید خاوند – جلیل خاوند – کرامت کریمی لارستان – کهزاد احمدی – بهرام دلگرم – قدرت مقدسی – ناصر غلامی – حسین صالح – حسن صالح – سید حسن نژاد حسینی – سید اسماعیل نژاد حسینی – جعفر اصغری پور – مرحوم علی جوکاری – عبدالرضا نوبهار – حسن زینلی – حسن عابدی – هدایت غفاری – یعقوب خیلتاش – جعفر شمس – حسین خندان – حسن عسکری – صفدر نوروزی – ایرج هوشمند – فاضل آهنی – ابراهیم اسماعیلی – سعدالله هاشمی – تیمور خیلتاش – علی خیلتاش – محمود شکوهی – احمد شکوهی – محمود رادمنش – غلامحسین اکبری – دادخدا زینلی – مسعود بهرامی – مرحوم محسن عاملی – محمود ابولی – حمید عباسی – سهراب بهار – احمد عسکری .

  همراهان و حمایت کنندگان تیم پیروزی در طول این دو دهه : حاج احمد عباسی – هدایت الله ابراهیمی – سیف الله هاشمی – مظفر بهرامپور – غضنفر بهرامپور – عسکر اسماعیلی – خیرالله هاشمی – علی کارگر – کاکاجان حاتمی – غلامرضا مسعودی – منصور مسعودی – کربلایی مرتضی رنجبر – عبدالحسین راهپیما – حسین راهپیما – علی اکبر بهار – محمد علی بهار – حسینعلی بهار – رضا غفاری – ابراهیم اسماعیلی – حاج قنبر اسماعیلی – عبدالله رهنما – محمد عباسی – علی عباسی – بهمن هوشمند – قدرت جوکار .

  سرپرستان تیم پیروزی در طول این دو دهه : اسماعیل یزدانشناس – هدایت الله ابراهیمی – عسکر اسماعیلی – ابوالحسن بهرامپور – حسین شمس – محمد شمس – حسین صالح – یعقوب زینلی .

  دروازه بانان تیم پیروزی در طول این دو دهه : حسین آمون بر – اصغر خشتی (دروازه بان و بازیکن) – اصغر عباسی – اصغر خاقانی – حمید عباسی – حسین بهمنی – هدایت غفاری – غلامحسین اکبری – فاضل عسکری – قاسم کاظمی .

  رنگ لباس تیم پیروزی : قرمز – سفید

  رنگ شورت : قرمز – سفید

  جوراب : قرمز

  شعار همیشگی تیم : الهی الهی قوّ علی خدمتک جوارحی – نصر من الله و فتح قریب

  افتخارات  تیم پیروزی در طول این دو دهه : نائب قهرمانی جام شهید علی اصغر کریمی زاد – قهرمانی جام شهید جلیل اقتصادی – سه مرحله به عنوان نماینده بخش جویم شرکت در مسابقات شهرستان لار – همچنین در نسلهای بعدی کسب قهرمانی های دیگری به عنوان مثال قهرمانی جام اوز ، دهفیش و … .

  گفتنی است که در طول این سالها برخی بازیکنان از دو تیم آرش و پیروزی با توافق طرفین گاها بین دو تیم رد و بدل می شدند که معمولا در عکسهای تیمی که در سالهای مختلف از این دو تیم وجود دارد این موضوع مشاهده می شود. از جمله این بازیکنان آقای حسین شمس بود که پس از چهار الی پنج سال عضویت در تیم آرش به تیم پیروزی پیوست ، بازیکنان دیگری نیز شامل این مورد می باشند که با پیگیری عکسهای این دو تیم می توانید آن را ملاحظه نمایید.

  در پایان از کلیه پیشکسوتان و بازیکنان باشگاه فرهنگی ورزشی پیروزی بنارویه به ویژه آقایان حسین شمس ، اصغر خشتی ، محمد شمس که در تهیه و آماده سازی این مطلب ما را یاری نمودند تشکر می کنیم.

  ایستاده از راست : حسن اسفندیاری – حسین نوروزی – اصغر بهار – ابوالحسن بهرامپور – اصغر غلامی – اصغر آسایش – محمد غفاری – محمود بهار نشسته از راست : دادخدا ایزدی – حسین آمون بر – اسماعیل حسینی – اصغر خشتی – بهرام خاوند

  ایستاده از راست : غلامحسین نوبهار – علی عسکری – قاسمی (کُنار تخته کازرون) – سیروس کمانکش (کُنار تخته کازرون) – اصغر آسایش – ابوالحسن بهرامپور – اصغر خشتی – اصغر بهار – اسماعیل یزدانشناس نشسته از راست : محمد شمس – علی اصغر صیادی – خلیل خاوند – اسماعیل حسینی – دادخدا ایزدی – حسین آمون بر – محمد غفاری

  60 001

  ایستاده از راست : غلامحسین نوبهار – علی عسکری – قاسمی (کُنار تخته کازرون) – سیروس کمانکس (کُنار تخته کازرون) – اصغر آسایش – ابوالحسن بهرام پور – اصغر خشتی – اصغر بهار
  نشسته از راست : محمد شمس – علی اصغر صیادی – خلیل خاوند – اسماعیل حسینی – دادخدا ایزدی – حسین آمون بر – محمد غفاری

  تیم پیروزی الف و ب | ایستاده از راست : محمد شمس – محمد علی ظریف – جعفر شمس – حسن اسفندیاری – عزیز جوکار – یعقوب خیلتاش – خلیل خاوند – سهراب بهار – مجید خاوند – جلیل خاوند – هدایت الله ابراهیمی – اسماعیل حسینی – اسماعیل یزدانشناس – حسین شمس نشسته از راست : بهرام خاوند – محمد جوکاری – غلامرضا نوبهار – عبدالله غلامی – حسن عسکری – سرمست جوکاری – ناشناس – عبدالرضا نوبهار – ابوالحسن بهرامپور

  ایستاده از راست : حاج احمد عباسی – حسین خندان – عزیز جوکار – جعفر شمس – اصغر آسایش – چراغعلی فیروزی – حسین شمس – محمود بهار – حسن اسفندیاری – اصغر خشتی نشسته از راست : محمد علی ظریف – محمد شمس – یعقوب خیلتاش – خلیل خاوند – اسماعیل حسینی – ابوالحسن بهرامپور – هدایت الله ابراهیمی

  ایستاده از راست : مرحوم علی جوکار – حاج احمد عباسی – هدایت الله ابراهیمی – ناشناس – غلامرضا دهقانیان – ناشناس – اصغر خاقانی – حسین شمس – عبدالرضا نوبهار – محمد دهقانیان – مجید وطن دوست نشسته از راست : حسین بهمنی – حسین خندان – محمد شمس – تقوی (فسا) – ایرج هوشمند – جلال اسماعیلی – کهزاد جوکار – اسماعیل حسینی

  ایستاده از راست : محمد غفاری – سید مصطفی موسوی – اصغر خشتی – جلال اسماعیلی – سید حسن نژاد حسینی – ایرج هوشمند – ابوالحسن بهرامپور – حسین شمس – کهزاد جوکاری – جعفر شمس – کرامت کریمی لارستان – اصغر اسماعیلی نشسته از راست : حسین خندان – هدایت الله ابراهیمی – حسین بهمنی – اصغر خاقانی – محمد شمسی – اسماعیل حسینی – بهرام دلگرم – صفدر نوروزی – قدرت مقدسی

  ایستاده از راست : اسماعیل یزدانشناس – حسن اسفندیاری – ابوالحسن بهرامپور – چراغعلی فیروزی – سید یعقوب موسوی – محمد شمس – اصغر آسایش – حسین شمس – اصغر خشتی – هدایت الله ابراهیمی نشسته از راست : حسن عابدی – اصغر خاقانی – محمد غفاری – سید محمود موسوی – یعقوب خیلتاش – محمد علی ظریف – عزیز جوکار – اسماعیل حسینی – محمود بهار

  از راست : قاسمی (کُنار تخته کازرون) – اسماعیل حسینی – علی عسکری – اصغر آسایش – غلامحسین نوبهار – ابوالحسن بهرامپور – اصغر خشتی – دادخدا ایزدی – محمد شمس – سیروس کمانکش (کُنار تخته کازرون) – محمد غفاری

  ایستاده از راست : اسماعیل یزدانشناس – نعمت الله غفاری (ساکن شیراز) – حسن اسفندیاری – سیروس کمانکش (کُنار تخته کازرون) – علی عسکری – محمد غفاری – حسین آمون بر نشسته از راست : غلامحسین نوبهار – محمود بهار – اسماعیل حسینی – اصغر آسایش – محمد شمس – خلیل خاوند – دادخدا ایزدی

  مسابقه تیم آرش و پیروزی | ایستاده از راست : اصغر آسایش – اصغر خشتی – یعقوب خیلتاش – چراغعلی فیروزی – محمد علی ظریف – حسین شمس – اسماعیل حسینی – جعفر شمس – محمد شمس – خلیل خاوند – عزیز جوکار تیم آرش نشسته از راست : حسین بشکار – حاجی بابا جعفری – کیومرث هنری – سید منصور لطفی – مرحوم رضا ستوده – نعمت الله غلامی – هیبت الله غلامی – قاسم طاهری – محمد عسکری – اصغر جعفری – عزت الله جعفری

  مسابقه تیم آرش و پیروزی

  ایستاده از راست : چراغعلی فیروزی – اصغر آسایش – یعقوب خیلتاش – جعفر شمس – اصغر خشتی – حسین شمس – هدایت الله ابراهیمی – محمود بهار نشسته از راست : محمد علی ظریف – محمد شمس – خلیل خاوند – اسماعیل حسینی – ناشناس

  ایستاده از راست : چراغعلی فیروزی – حسن فداکار – عسکر اسماعیلی – نورالدین بهمنی – علی اصغر صیادی – عزیز جوکار – سید محمود موسوی نشسته از راست : اسماعیل یزدانشناس (مربی) – محمود شمس – حسن اسفندیاری – حسین شمس – اصغر خشتی – محمد غفاری

  ایستاده از راست : صفدر نوروزی – اصغر خاقانی – جعفر شمس – حسین شمس – عبدالرضا نوبهار – محمد شمس نشسته از راست : احمد عسکری – ناصر غلامی – سید حسن نژاد حسینی – فاضل آهنی – اسماعیل حسینی

  ایستاده از راست : احمد هنری (بازیکن کمکی) – محمد شمس – عزیز جوکار – جعفر شمس – ناشناس – یعقوب خیلتاش نشسته از راست : سهدالله هاشمی – محمود ابولی – حسن عسکری – کهزاد جوکار – صفدر نوروزی

  ایستاده از راست : عسکر اسماعیلی – صفدر نوروزی – محمد دهقانیان – محمود ابولی – بهرام دلگرم – سید اسماعیل نژاد حسینی – محمود رادمنش – محمد شمس – جلال اسماعیلی – سید حسن نژاد حسینی – هدایت غفاری نشسته از راست : فاضل آهنی – احمد عسکری – ناصر غلامی – ایرج هوشمند – حسین صالح – ابراهیم اسماعیلی – حسن زینلی

  ایستاده از راست : فاضل آهنی – حسین صالح – جعفر اصغری پور – ناصر غلامی – سید اسماعیل نژاد حسینی – محمد شمس – غلامحسین اکبری – محمود رادمنش – محمود شکوهی – محمد دهقانیان – حسن عابدی نشسته از راست : حسین بهمنی – علی عسکری – حسن زینلی – جلال اسماعیلی – حسن نوبخت

  از راست : جعفر شمس – مرحوم رضا ستوده – محمد شمس – عزت الله جعفری

  از راست : ابراهیم اسماعیلی – بهرام دلگرم – سید حسن نژاد حسینی – جلال اسماعیلی

  از راست : محمد شمس – اصغر خشتی – اصغر آسایش – حسن اسفندیاری

  از راست : دادخدا ایزدی – محمد شمس

  از راست : محمد شمس – هدایت الله ابراهیمی – ناشناس – حسن عابدی

  ایستاده از راست : محمد شمس – اسماعیل حسینی نشسته از راست : سید محمود موسوی – خلیل خاوند

  از راست : علی اکبر پژگاله (شرفویه) – اصغر خشتی – ابراهیم افسرده (شرفویه)

  از راست : سید حسن نژاد حسینی – جلال اسماعیلی

  ایستاده از راست : فاضل آهنی – قدرت مقدسی نشسته : جعفر شمس

  مطالب مرتبط :

  جاری نمودن آب فاضلاب منازل به داخل کوچه ها و مشکلات آن برای کارهای عمرانی شهرداری

  ✴️ امروز دوشنبه گروه عمرانی شهرداری در جلو مغازه شریفی مشغول اصلاح شیب کانیوا بودند که ناگهان همه کانیوا و جوب کوچه بالا دست پر از آب گردید و فعالیت آنها چند ساعت تعطیل گردید. ✴️ این در حالی است که چند نفر از همسایگان بصورت خودجوش تمام کوچه های بالا دست را از کار عمرانی شهرداری مطلع نموده اند تا آب منازل خود را در کوچه رها نکنند. ✅ لذا از ... مطلب کامل

  سیری در تمدن های فراموش شده بنارویه

  ⚠️ کشف گورستان تاریخی گبری در تنگ هور 🔹 بنارسیتی در یک سری مقالات سعی دارد برخی از تمدن های شکوفا و درخشان مربوط به دوران کهن بنارویه که عموما از دید عموم پنهان مانده و یا کمتر کسی از وجود و یا ارزش تاریخی آن باخبر بوده را در چند مرحله به صورت سریالی هر یک از این تمدن های کهن و تاریخی اسرارآمیز را در مجموعه ای با عنوان ... مطلب کامل

  گلایه های مردم از عدم وجود اورژانس شهری

  🔴 پیوست خبر درگیری مسلحانه چند شب قبل که از تریبون بنارسیتی به اطلاع مردم رسید، درخواست های متعددی از طرف مردم مبنی بر علت تاخیر آمبولانس درمانگاه داشتیم... 🖥 کارگروه خبری بنارسیتی پیرو درخواست های مردمی، اطلاعات تکمیلی زیر را اعلام میدارد: 🔰 در موارد اتفاقات اورژانسی که در جاده رخ میدهد، وظیفه ی رسیدگی با اورژانس جاده ای ۱۱۵ میباشد! 🔻 و در موارد اتفاقات اورژانسی شهری، وظیفه ی رسیدگی با ... مطلب کامل

  زنده با خاطرات دیروز – شماره (۲۱)

  سایت بنارسیتی همانند سال های پیش به منظور زنده کردن یاد و خاطرات  ورزش گذشته و به دنبال آن تقویت و حمایت وضعیت فعلی فوتبال شهر ، همچنین ایجاد انگیزه مضاعف در جوانان و نوجوانان با استفاده از مجموعه ای تصاویر قدیمی مربوط به کلیه تیم های فوتبال در چند دهه گذشته، با رجوع به آرشیو و همچنین عکس های ارسالی بعضی از پیشکسوتان عزیز در هر نوبت عکسی مربوط ... مطلب کامل

  اعزام چهار کاراته کار بنارویه به مسابقات انتخابی تیم ملی سبک آزاد کاراته کشور

  ♦️این مسابقات مشمول سهمیه انتخابی تیم ملی کاراته می باشد.   🔻 اسامی چهارکاراته کار اعزامی باشگاه کاراته بنارویه به شرح ذیل می باشد: 🔸علی رضا اکبر پور 🔸حسین ستمکش 🔸مهدی لطفی 🔸محمدجواد جوکار ♦️این چهار کاراته کار نوجوان در مسابقات کشوری چند ماه پیش که در استان کرمانشاه برگزار شد به عنوان قهرمانان کاراته کشور شناخته شدند و هم اکنون جهت شرکت در این مسابقات که جمعه سوم آذر ماه در شیراز برگزار می شود برای ... مطلب کامل

  بارش باران در فارس از دوشنبه هفته جاری

  💧عبدالکریم جامع مدیرکل هواشناسی استان فارس: از عصر دوشنبه بیست و نهم آبان ماه در نواحی شمال، شمال غرب، غرب، جنوب، جنوب غربی و مرکز استان فارس بارندگی خواهیم داشت که این بارش تا پنج‌شنبه ادامه دارد. 💧بیشتر حجم بارندگی در ناحیه غرب، جنوب غربی و مرکز استان فارس است. 🌨 این سامانه بارشی برای نواحی شمال و شمال غرب احتمالاً همراه با برف خواهد بود. مطلب کامل

  مراسم عزاداری ۳۰ صفر (شهادت امام رضا علیه السلام) در بنارویه

  در سالروز شهادت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) مردم شهر بنارویه همانند سال های گذشته  در صبحگاه روز ۳۰ صفر  با حضور هزاران نفر مرد و زن ، پیر و جوان و خردسالان  پیاده و سواره به سمت امامزاده ی شاه میر عالی حسین در شش کیلومتری بنارویه حرکت کرده و در طول این مسیر به سینه زنی و نوحه خوانی پرداختند. عزاداران تمامی این مسیر را به ... مطلب کامل

  زنده با خاطرات دیروز – شماره (۲۰)

  سایت بنارسیتی همانند سال های پیش به منظور زنده کردن یاد و خاطرات  ورزش گذشته و به دنبال آن تقویت و حمایت وضعیت فعلی فوتبال شهر ، همچنین ایجاد انگیزه مضاعف در جوانان و نوجوانان با استفاده از مجموعه ای تصاویر قدیمی مربوط به کلیه تیم های فوتبال در چند دهه گذشته، با رجوع به آرشیو و همچنین عکس های ارسالی بعضی از پیشکسوتان عزیز در هر نوبت عکسی مربوط ... مطلب کامل

  گیاه دارویی شکرکه ( شکر تیغال )

  این گیاه که در ساقه ی بوته ای به نام کنوره توسط حشره‌ای از راسته قاب‌بالان به نام خزوکک ( در زبان محلی خار در آور ) برای نگهداری تخم‌ها و نوزاد خود پیله‌ای می‌تند به اندازه یک فندق که سفید رنگ است . جنس پیله این حشره که از ترشحات گیاه کنوره (ماری تیغال) ساخته شده است شکر تیغال نام دارد که در زبان محلی به آن شکرکه گفته ... مطلب کامل

  پذیرایی در مسیر بازگشت عزاداران در جاده بختیارویه ممنوع اعلام شد

  طبق اعلام ستاد هماهنگی پیاده روی شهادت امام رضا(ع) از کلیه مسئولین محترم موکب های مستقر در مسیر جاده بختیارویه تقاضا می شود که در مسیر برگشت حرکت عزاداران در طول این مسیر اکیدا از انجام برنامه پذیرایی خودداری کنند. در صورت بروز هر گونه مشکل با توجه به وضعیت این جاده و به علت ازدحام جمعیت و ترافیک ماشین ها در این روز عواقب احتمالی بر عهده خود افراد می ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • کاری ازکانون امام علی النقی علیه السلام بنارویه