• مراسم عزاداری سوم ماه محرم ۹۶ در بنارویه    :   سایر تصاویر مربوط به هیئت ها و دسته های عزاداری نقاط مختلف شهر را در شب های آینده انتشار خواهیم داد. گزارش تصویری از هیئت عزاداری حسینیه امام خمینی ...
 • معرفی اجمالی سردار شهید محمد هاشمی    :   نام: محمد شهرت: هاشمی نام پدر: عبدالله تاریخ تولد: 1340 تاریخ شهادت: 1365 محل شهادت: منطقه عملیاتی کربلای 5 محل دفن: گلزار شهدای بنارویه   ویژگی های بارز شهید: شجاع - فردی انقلابی و از مبارزین قبل ...
 • چتر سوراخ بنیاد مسکن بر سر منازل سیل زده مردم بنارویه!    :   زمستان گذشته چند باران پشت سرهم باعث شد که بیشتر خانه های قدیمی خشتی و گچی دچار آسیب از ۳۰ تا ۷۰ درصد خسارت شوند و چون تعداد این خانه ...
 • مشکل آنتن دهی خطوط ایرانسل در بنارویه    :   از سال گذشته و به دفعات زیاد کسانی که از اپراتور ایرانسل استفاده می کنند نارضایتی و اعتراض خود را در خصوص عدم آنتن دهی این اپراتور بیان می کنند. این ...
 • مسابقه بزرگ کتابخوانی    :   شورای اسلامی شهر بنارویه برگزار می کند : مسابقه بزرگ کتابخوانی عاشورا با محوریت "تحریفات قیام عاشورا" عزیزان علاقمند جهت ثبت نام به لوازم التحریر پارسیان مراجعه کرده و یا ...
 • اشتباه فاحش و روش غیراستاندارد آسفالت معابر شهری    :   متاسفانه در روز تعطیل (امروز جمعه) به خاطر عدم نظارت فنی از سوی کارفرمای کوچه های حوالی میدان امام حسین (ع) پیمانکار اقدام به آب پاشی و قیر پاشی همزمان ...
 • نیم قرن فوتبال بنارویه (تیم پیروزی)

  بنار سیتی با هدف معرفی کامل شهر بنارویه از زوایای مختلف تاریخی ، فرهنگی ، مذهبی ، ورزشی و … در هر بخش سعی بر آن داشته که از تمامی جهات به این مسائل با استفاده از مدارک مستند و تحقیق و پژوهش های لازم همراه با جزئیات بپردازد. همچنین در زمینه معرفی توانمندی ها ، استعدادها ، فرهنگ و تمدن و گفتنی ها و تجربیات گذشتگان شهر بنارویه تا به امروز برای همگان بازنویسی نماید.

  بنابراین مقدمه در بخش مربوط به ورزشی ، جدای از اینکه اخبار و رویدادهای مختلف ورزشی که در حال حاضر در بخش برادران و خواهران در سطح شهر در سایت انعکاس می یابد ، در معرفی پیشینه و تاریخچه آغازین ورزش فوتبال بنارویه در بخشی با عنوان «نیم قرن فوتبال بنارویه» تلاش بر آن داشته ایم که کلیه ی تیم های فوتبال تشکیل شده در بنارویه از سالهای قبل از انقلاب تا حال حاضر را با ذکر جزئیات و خصوصیات بارز ورزشی ، اخلاقی برای شما کاربران گرامی منتشر نماییم.

  در بخش های قبلی دو تیم قدرتمند و موفق طوفان و آرش بنارویه را معرفی نمودیم ، در این بخش به معرفی باشگاه فرهنگی ورزشی پیروزی می پردازیم.

  تقریبا از اوایل سالهای ۶۳ – ۶۴ تیم فوتبالی با نام عقاب در زمین باغی به نام «شُمسا» در نزدیکی مکان فعلی محله مسجد فاطمیه تشکیل شد که معروف به تیم محله ای بود که در بنارویه در آن زمان در هر محله تیمی وجود داشت و این تیم نیز از آن جمله بود. بیشتر افراد تیم عقاب را بچه های همان محله تشکیل می دادند. فعالیت این تیم تا چندین ماه ادامه داشت و اعضای اولیه این تیم را افرادی چون : اصغر بهار – دادخدا ایزدی – محمد شمس – اصغر عباسی – کاکاجان باقری – بهرام خاوند – خلیل خاوند – غلامرضا نوبهار – محمود شمس – محمود رجبی – علی اکبر فروزان – غلامحسین راهپیما – محمد عباسی – اصغر آسایش – حسین آمون بر – عسکر اسماعیلی – قدرت ابولی – احمد خاوند – محمود بهار – سید زینل موسوی – صفر راهپیما تشکیل می دادند.

  این تیم همانطور که گفته شد تا چندین ماه ادامه یافته و پس از عضوگیری و پایه ریزی اساس آن ، تیم توسط آقایان اصغر آسایش و حسین آمون بر به علت علاقه زیادی که کلیه افراد تیم عقاب به باشگاه پرسپولیس تهران داشتند تیم را به نام پیروزی تغییر نام دادند. تیمی که تا سالها و حتی در حال حاضر به واسطه نسلهای پی در پی جوانان شهر بنارویه به افتخار آفرینی و کسب قهرمانی هایی در عرصه ورزش فوتبال و فوتسال چه در داخل و چه خارج از شهر بنارویه داشته است.

  اعضای اولیه تیم عقاب اکثرشان بعد از این تغییر نام در تیم پیروزی ماندگار شده و در طی سالهای بعدی افراد بیشتری همچنان به این تیم اضافه می شدند. زمین بازی تیم پیروزی نیز از مکان اولیه به مکان فعلی مجتمع ورزشی شهداء بنارویه تغییر یافته و از آن به بعد تمامی تمرینات تیم پیروزی در آنجا برگزار می شد. همانطور که در بخش های قبلی معرفی فوتبال بنارویه گفته شد تیم هایی چون آرش و پیروزی به واقع قطب های نام آور فوتبال و ورزش بنارویه بودند ، سالها در عین رقابت جنگنده رفاقت صمیمی و برادرانه خود را نیز پس از بازی حفظ کرده و احترام به یکدیگر ، شرکت در فعالیتهای مذهبی فرهنگی در سطح شهر و همچنین احترام به سرپرست و مربی تیم را همیشه سرلوحه کار خویش قرار می دادند.

   به علت رفاقت و همدلی که معمولا بین اعضای این تیم وجود داشت افتخارات زیادی نیز به تبع آن نصیب تیم می کرد و همچنین علاقه مندان زیادی که همیشه در کنار تیم بوده که حتی زمان تمرینات تیم اطراف زمین پر از علاقه مندان و هواداران تیم پیروزی بود. به هنگام مسابقه مخصوصا با تیم آرش اطراف زمین پر از تماشاگر بود و هیاهو و هیجان زیادی از طرف تماشاگران هر تیم وجود داشت. جالب اینکه زمان مسابقه دو تیم آرش و پیروزی تماشاگران زیادی از روستاهای اطراف بنارویه مانند بلغان – لاغران – شرفویه – جویم – منصور آباد و … در کنار زمین حضور داشتند و این بازی را تماشا می کردند.

  این افتخارات و سوابق درخشان به همه تیم های حال حاضر شهر بنارویه پیام هایی داشته که به چنین ذخیره هایی بالیده و از تجربیات این پیشکسوتان و بازیکنان کمال استفاده را داشته باشند.

   در شکل گیری و تشکیل و تداوم تیم های چون آرش و پیروزی البته افراد زیادی نقش داشته و زحمات فراوانی چه از جنبه مادی و چه معنوی در این زمینه در طول این سالها متحمل می شدند. کمک هایی از قبیل لباس ورزشی ، توپ و دیگر امکانات برای این جوانان فراهم می کردند تا فعالیت این باشگاه همچنان ادامه یابد و همین امر باعث شد که در طول این دو دهه بازیکنان بسیار خوب و با تکنیک در باشگاه پیروزی پرورش یافته که اکثر آنها در تیم های مختلف منطقه و حتی استان بازی کرده و موجب افتخار ورزش فوتبال بخش بنارویه شدند. از دیگر نکات گفتنی درباره باشگاه پیروزی رعایت نظم و انضباط ، رعایت اخلاق در مسابقات و در جامعه ، رعایت شئونات و موازین اسلامی ، شرکت در نماز جماعت و دیگر برنامه های فرهنگی که در آن زمان در شهر بنارویه اجرا می شد.

   از دیگر عوامل موفقیت تیم پیروزی داشتن رقیبی قدرتمند چون تیم آرش بود که همیشه با هم بازی می کردند و رقابتی سخت بین این دو تیم وجود داشت اما رقابتی سالم که باعث رشد و پیشرفت این دو تیم شده به طوری که بیش از بیست سال نام این دو تیم در منطقه بر سر زبان ها معروف بود و هر تیمی در منطقه لارستان از روبرو شدن با این دو تیم هراس داشت . شاهد بر این ادعا حضور شش برادر در دو تیم که هر کدام در عین دفاع و تعصب نسبت به تیم خویش احترام و رابطه برادری خویش را نیز حفظ می کردند از جمله این شش نفر آقایان اکبر خشتی (تیم آرش) – اصغر خشتی (تیم پیروزی) – حسین شمس (تیم آرش) – محمد شمس (تیم پیروزی) – ابراهیم حسینی (تیم آرش) – اسماعیل حسینی (تیم پیروزی) می باشند.

   نکته گفتنی در رابطه با تیم پیروزی اشاره به این مطلب است که تیم پیروزی نیز همانند رقیب سرسخت خود آرش در آن سالها علی رغم مشکلات و نبود یا کمبود امکانات ورزشی با سختی ها مبارزه کرده و مشکلات را با اراده و همت خویش پشت سر گذارده و بازیکنان در کنار کار و تحصیل یا خدمت مقدس سربازی و … هیچ وقت بازی و ورزش خود را فراموش نکرده و با شوق و علاقه فراوان در زمین بازی حاضر و با تعصبی دو چندان به ویژه در مقابل تیم های حریف همچون جویم ، شرفویه ، دهفیش ، دهکویه و … از تیم خود دفاع می کردند و همین امر باعث شده است که تا کنون در منطقه از این تیم به بزرگی یاد شود. باشگاه فرهنگی ورزشی پیروزی بنارویه در حال حاضر نیز همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد و یکی از تیم های موفق و سرشناس فوتبال بنارویه می باشد و نقش مهمی در تربیت بازیکنان و پرورش فوتبالیستهای مطرح در شهر بنارویه دارد.

  از آغاز تشکیل تیم پیروزی نسلهای متعددی به این تیم ملحق شده و عده زیادی از جوانان فوتبال دوست شهر بنارویه در طی این دو دهه عضو این تیم شده و بازیکنان نسلهای بعد جای خالی نسلهای اولیه تیم پیروزی که معمولا به علت مسائل کاری و مشغله های زندگی در داخل و یا به خارج از کشور مهاجرت می کردند پر می کردند .

  از جمله بازیکنان نسل اولیه تیم پیروزی می توان به این اسامی اشاره کرد : اصغر بهار – دادخدا ایزدی – محمد شمس – اصغر عباسی – کاکاجان باقری – بهرام خاوند – خلیل خاوند – غلامرضا نوبهار – محمود شمس – محمود رجبی – علی اکبر فروزان – غلامحسین راهپیما – محمد عباسی – اصغر آسایش – حسین آمون بر – عسکر اسماعیلی – قدرت ابولی – احمد خاوند – محمود بهار – سید زینل موسوی – صفر راهپیما – اسماعیل حسینی – محمد غفاری – اصغر خشتی – علی اصغر صیادی – غلامحسین نوبهار – سید یعقوب موسوی – سید محمود موسوی – حسن فداکار – سید زینل موسوی – ابوالحسن بهرامپور – حسن اسفندیاری – اصغر غلامی – عبدالله غلامی – علی عسکری – عزیز جوکار – اصغر اسماعیلی – حسین نوروزی – احمد آسوده – اصغر خاقانی –  نورالدین بهمنی .

  نسلهای دوم و سوم تیم پیروزی نیز بدین ترتیب می باشد : جلال اسماعیلی – حسین بهمنی – مجید خاوند – جلیل خاوند – کرامت کریمی لارستان – کهزاد احمدی – بهرام دلگرم – قدرت مقدسی – ناصر غلامی – حسین صالح – حسن صالح – سید حسن نژاد حسینی – سید اسماعیل نژاد حسینی – جعفر اصغری پور – مرحوم علی جوکاری – عبدالرضا نوبهار – حسن زینلی – حسن عابدی – هدایت غفاری – یعقوب خیلتاش – جعفر شمس – حسین خندان – حسن عسکری – صفدر نوروزی – ایرج هوشمند – فاضل آهنی – ابراهیم اسماعیلی – سعدالله هاشمی – تیمور خیلتاش – علی خیلتاش – محمود شکوهی – احمد شکوهی – محمود رادمنش – غلامحسین اکبری – دادخدا زینلی – مسعود بهرامی – مرحوم محسن عاملی – محمود ابولی – حمید عباسی – سهراب بهار – احمد عسکری .

  همراهان و حمایت کنندگان تیم پیروزی در طول این دو دهه : حاج احمد عباسی – هدایت الله ابراهیمی – سیف الله هاشمی – مظفر بهرامپور – غضنفر بهرامپور – عسکر اسماعیلی – خیرالله هاشمی – علی کارگر – کاکاجان حاتمی – غلامرضا مسعودی – منصور مسعودی – کربلایی مرتضی رنجبر – عبدالحسین راهپیما – حسین راهپیما – علی اکبر بهار – محمد علی بهار – حسینعلی بهار – رضا غفاری – ابراهیم اسماعیلی – حاج قنبر اسماعیلی – عبدالله رهنما – محمد عباسی – علی عباسی – بهمن هوشمند – قدرت جوکار .

  سرپرستان تیم پیروزی در طول این دو دهه : اسماعیل یزدانشناس – هدایت الله ابراهیمی – عسکر اسماعیلی – ابوالحسن بهرامپور – حسین شمس – محمد شمس – حسین صالح – یعقوب زینلی .

  دروازه بانان تیم پیروزی در طول این دو دهه : حسین آمون بر – اصغر خشتی (دروازه بان و بازیکن) – اصغر عباسی – اصغر خاقانی – حمید عباسی – حسین بهمنی – هدایت غفاری – غلامحسین اکبری – فاضل عسکری – قاسم کاظمی .

  رنگ لباس تیم پیروزی : قرمز – سفید

  رنگ شورت : قرمز – سفید

  جوراب : قرمز

  شعار همیشگی تیم : الهی الهی قوّ علی خدمتک جوارحی – نصر من الله و فتح قریب

  افتخارات  تیم پیروزی در طول این دو دهه : نائب قهرمانی جام شهید علی اصغر کریمی زاد – قهرمانی جام شهید جلیل اقتصادی – سه مرحله به عنوان نماینده بخش جویم شرکت در مسابقات شهرستان لار – همچنین در نسلهای بعدی کسب قهرمانی های دیگری به عنوان مثال قهرمانی جام اوز ، دهفیش و … .

  گفتنی است که در طول این سالها برخی بازیکنان از دو تیم آرش و پیروزی با توافق طرفین گاها بین دو تیم رد و بدل می شدند که معمولا در عکسهای تیمی که در سالهای مختلف از این دو تیم وجود دارد این موضوع مشاهده می شود. از جمله این بازیکنان آقای حسین شمس بود که پس از چهار الی پنج سال عضویت در تیم آرش به تیم پیروزی پیوست ، بازیکنان دیگری نیز شامل این مورد می باشند که با پیگیری عکسهای این دو تیم می توانید آن را ملاحظه نمایید.

  در پایان از کلیه پیشکسوتان و بازیکنان باشگاه فرهنگی ورزشی پیروزی بنارویه به ویژه آقایان حسین شمس ، اصغر خشتی ، محمد شمس که در تهیه و آماده سازی این مطلب ما را یاری نمودند تشکر می کنیم.

  ایستاده از راست : حسن اسفندیاری – حسین نوروزی – اصغر بهار – ابوالحسن بهرامپور – اصغر غلامی – اصغر آسایش – محمد غفاری – محمود بهار نشسته از راست : دادخدا ایزدی – حسین آمون بر – اسماعیل حسینی – اصغر خشتی – بهرام خاوند

  ایستاده از راست : غلامحسین نوبهار – علی عسکری – قاسمی (کُنار تخته کازرون) – سیروس کمانکش (کُنار تخته کازرون) – اصغر آسایش – ابوالحسن بهرامپور – اصغر خشتی – اصغر بهار – اسماعیل یزدانشناس نشسته از راست : محمد شمس – علی اصغر صیادی – خلیل خاوند – اسماعیل حسینی – دادخدا ایزدی – حسین آمون بر – محمد غفاری

  60 001

  ایستاده از راست : غلامحسین نوبهار – علی عسکری – قاسمی (کُنار تخته کازرون) – سیروس کمانکس (کُنار تخته کازرون) – اصغر آسایش – ابوالحسن بهرام پور – اصغر خشتی – اصغر بهار
  نشسته از راست : محمد شمس – علی اصغر صیادی – خلیل خاوند – اسماعیل حسینی – دادخدا ایزدی – حسین آمون بر – محمد غفاری

  تیم پیروزی الف و ب | ایستاده از راست : محمد شمس – محمد علی ظریف – جعفر شمس – حسن اسفندیاری – عزیز جوکار – یعقوب خیلتاش – خلیل خاوند – سهراب بهار – مجید خاوند – جلیل خاوند – هدایت الله ابراهیمی – اسماعیل حسینی – اسماعیل یزدانشناس – حسین شمس نشسته از راست : بهرام خاوند – محمد جوکاری – غلامرضا نوبهار – عبدالله غلامی – حسن عسکری – سرمست جوکاری – ناشناس – عبدالرضا نوبهار – ابوالحسن بهرامپور

  ایستاده از راست : حاج احمد عباسی – حسین خندان – عزیز جوکار – جعفر شمس – اصغر آسایش – چراغعلی فیروزی – حسین شمس – محمود بهار – حسن اسفندیاری – اصغر خشتی نشسته از راست : محمد علی ظریف – محمد شمس – یعقوب خیلتاش – خلیل خاوند – اسماعیل حسینی – ابوالحسن بهرامپور – هدایت الله ابراهیمی

  ایستاده از راست : مرحوم علی جوکار – حاج احمد عباسی – هدایت الله ابراهیمی – ناشناس – غلامرضا دهقانیان – ناشناس – اصغر خاقانی – حسین شمس – عبدالرضا نوبهار – محمد دهقانیان – مجید وطن دوست نشسته از راست : حسین بهمنی – حسین خندان – محمد شمس – تقوی (فسا) – ایرج هوشمند – جلال اسماعیلی – کهزاد جوکار – اسماعیل حسینی

  ایستاده از راست : محمد غفاری – سید مصطفی موسوی – اصغر خشتی – جلال اسماعیلی – سید حسن نژاد حسینی – ایرج هوشمند – ابوالحسن بهرامپور – حسین شمس – کهزاد جوکاری – جعفر شمس – کرامت کریمی لارستان – اصغر اسماعیلی نشسته از راست : حسین خندان – هدایت الله ابراهیمی – حسین بهمنی – اصغر خاقانی – محمد شمسی – اسماعیل حسینی – بهرام دلگرم – صفدر نوروزی – قدرت مقدسی

  ایستاده از راست : اسماعیل یزدانشناس – حسن اسفندیاری – ابوالحسن بهرامپور – چراغعلی فیروزی – سید یعقوب موسوی – محمد شمس – اصغر آسایش – حسین شمس – اصغر خشتی – هدایت الله ابراهیمی نشسته از راست : حسن عابدی – اصغر خاقانی – محمد غفاری – سید محمود موسوی – یعقوب خیلتاش – محمد علی ظریف – عزیز جوکار – اسماعیل حسینی – محمود بهار

  از راست : قاسمی (کُنار تخته کازرون) – اسماعیل حسینی – علی عسکری – اصغر آسایش – غلامحسین نوبهار – ابوالحسن بهرامپور – اصغر خشتی – دادخدا ایزدی – محمد شمس – سیروس کمانکش (کُنار تخته کازرون) – محمد غفاری

  ایستاده از راست : اسماعیل یزدانشناس – نعمت الله غفاری (ساکن شیراز) – حسن اسفندیاری – سیروس کمانکش (کُنار تخته کازرون) – علی عسکری – محمد غفاری – حسین آمون بر نشسته از راست : غلامحسین نوبهار – محمود بهار – اسماعیل حسینی – اصغر آسایش – محمد شمس – خلیل خاوند – دادخدا ایزدی

  مسابقه تیم آرش و پیروزی | ایستاده از راست : اصغر آسایش – اصغر خشتی – یعقوب خیلتاش – چراغعلی فیروزی – محمد علی ظریف – حسین شمس – اسماعیل حسینی – جعفر شمس – محمد شمس – خلیل خاوند – عزیز جوکار تیم آرش نشسته از راست : حسین بشکار – حاجی بابا جعفری – کیومرث هنری – سید منصور لطفی – مرحوم رضا ستوده – نعمت الله غلامی – هیبت الله غلامی – قاسم طاهری – محمد عسکری – اصغر جعفری – عزت الله جعفری

  مسابقه تیم آرش و پیروزی

  ایستاده از راست : چراغعلی فیروزی – اصغر آسایش – یعقوب خیلتاش – جعفر شمس – اصغر خشتی – حسین شمس – هدایت الله ابراهیمی – محمود بهار نشسته از راست : محمد علی ظریف – محمد شمس – خلیل خاوند – اسماعیل حسینی – ناشناس

  ایستاده از راست : چراغعلی فیروزی – حسن فداکار – عسکر اسماعیلی – نورالدین بهمنی – علی اصغر صیادی – عزیز جوکار – سید محمود موسوی نشسته از راست : اسماعیل یزدانشناس (مربی) – محمود شمس – حسن اسفندیاری – حسین شمس – اصغر خشتی – محمد غفاری

  ایستاده از راست : صفدر نوروزی – اصغر خاقانی – جعفر شمس – حسین شمس – عبدالرضا نوبهار – محمد شمس نشسته از راست : احمد عسکری – ناصر غلامی – سید حسن نژاد حسینی – فاضل آهنی – اسماعیل حسینی

  ایستاده از راست : احمد هنری (بازیکن کمکی) – محمد شمس – عزیز جوکار – جعفر شمس – ناشناس – یعقوب خیلتاش نشسته از راست : سهدالله هاشمی – محمود ابولی – حسن عسکری – کهزاد جوکار – صفدر نوروزی

  ایستاده از راست : عسکر اسماعیلی – صفدر نوروزی – محمد دهقانیان – محمود ابولی – بهرام دلگرم – سید اسماعیل نژاد حسینی – محمود رادمنش – محمد شمس – جلال اسماعیلی – سید حسن نژاد حسینی – هدایت غفاری نشسته از راست : فاضل آهنی – احمد عسکری – ناصر غلامی – ایرج هوشمند – حسین صالح – ابراهیم اسماعیلی – حسن زینلی

  ایستاده از راست : فاضل آهنی – حسین صالح – جعفر اصغری پور – ناصر غلامی – سید اسماعیل نژاد حسینی – محمد شمس – غلامحسین اکبری – محمود رادمنش – محمود شکوهی – محمد دهقانیان – حسن عابدی نشسته از راست : حسین بهمنی – علی عسکری – حسن زینلی – جلال اسماعیلی – حسن نوبخت

  از راست : جعفر شمس – مرحوم رضا ستوده – محمد شمس – عزت الله جعفری

  از راست : ابراهیم اسماعیلی – بهرام دلگرم – سید حسن نژاد حسینی – جلال اسماعیلی

  از راست : محمد شمس – اصغر خشتی – اصغر آسایش – حسن اسفندیاری

  از راست : دادخدا ایزدی – محمد شمس

  از راست : محمد شمس – هدایت الله ابراهیمی – ناشناس – حسن عابدی

  ایستاده از راست : محمد شمس – اسماعیل حسینی نشسته از راست : سید محمود موسوی – خلیل خاوند

  از راست : علی اکبر پژگاله (شرفویه) – اصغر خشتی – ابراهیم افسرده (شرفویه)

  از راست : سید حسن نژاد حسینی – جلال اسماعیلی

  ایستاده از راست : فاضل آهنی – قدرت مقدسی نشسته : جعفر شمس

  مطالب مرتبط :

  اقامه نماز جمعه در بنارویه – ٣١ شهریور ١٣٩۶

  خلاصه ای از خطبه های نماز جمعه بنارویه به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین روانبخش - مورخه ٣١ شهریور ١٣٩۶: 1- در خطبه اول ایشان ابتدا ضمن تسلیت به مناسبت آغاز ماه محرم سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) تاکید بر رعایت تقوا در راس کلیه امور زندگی را رمز صلاح و رستگاری دانسته در ادامه با ذکر حدیثی از نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) ... مطلب کامل

  مراسم شیرخوارگان حسینی به میزبانی هیئت رزمندگان اسلام

  گزارشی تصویری از مراسم شیرخوارگان حسینی که صبح امروز (اول محرم سال 1396) در حسینیه ثارالله بسیج و به میزبانی هیئت رزمندگان اسلام بنارویه برگزار شد. مطلب کامل

  همایش تجلیل از مداحان و پیرغلامان حسینی بخش بنارویه

  امام جمعه محترم حاج آقا روانبخش که سخنران این مراسم بودند در خصوص قیام و حادثه کربلا و پیام های عبرت آموز آن به به نکاتی مهمی اشاره نمودند و قیام امام حسین (ع) و یاران باوفایش را یک حرکت فراتاریخی و مربوط به همه اعصار و زمانها دانستند. تصاویری از همایش - مکان : حسینیه امام خمینی (محله بالا):... مطلب کامل

  بنای تاریخی و ماندگار قلعه آسمان لو ی بنارویه

  قلعه آسمان لو قلعه «آسمان لو» بر فراز کوهی در نزدیکی بنارویه واقع شده که دارای دو برج و بارو و هشت برکه که 7 تای آن سرباز و یکی سر پوشیده می باشد. پایه و شالوده این قلعه به طور طبیعی از کوه بوده و معماران آن زمان از این موقعیت استراتژیک استفاده کرده و دیواره هایی از سنگ و ساروج بر چهار طرف آن که به پرتگاهایی ... مطلب کامل

  نسیم محرم در شهر بنارویه

  هر ساله چند روز قبل از ماه محرم در شهر بنارویه یک حال و هوای دیگری بر فضای کلی شهر حکم فرما می شود. هیئت های مذهبی و کانون های مساجد در طول این ماه برنامه های متنوع عزاداری و سخنرانی مذهبی با حضور انبوه مردم برگزار می کنند. از هر قشری از کوچک و بزرگ گرفته زن و مرد ، پیر و جوان با شوری وصف ناشدنی مشغول سیاه ... مطلب کامل

  نسیم محرم در شهر بنارویه

  ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه ایام سوگواری مولا اباعبدالله الحسین علیه السلام، روزهای یادآوری پیروزی خون بر شمشیر، ایام بیداری و ایستادگی در برابر ستم است. سایت بنارسیتی  این ایام پربرکت را به فال نیک گرفته و کار خود را با نام و استعانت از سالار شهیدان آغاز خواهد کرد. سایت بنارسیتی پس از دو سال وقفه به دلیل نبود بودجه کافی، در نظر دارد با کمک شما ... مطلب کامل

  مراسم شهادت حضرت زهرا (فاطمیه دوم ) در شهر بنارویه

  امروز صبح مورخه سه شنبه 4 فروردین ماه 1394 مراسم سوگواری و عزاداری به مناسبت سالروز شهادت بی بی فاطمه زهرا (س) در شهر بنارویه برگزار شد . به گزارش خبرنگار بنارسیتی این مراسم در صبح شهادت حضرت زهرا (س) به صورت حرکت دسته های سینه زنی از دو مکان حسینیه شهید بهشتی و حسینیه ولیعصر به سمت مسیرهای مشخص شده آغاز و با مداحی ذاکرین اهل ... مطلب کامل

  کشف و توقیف اموال مسروقه در روستای شرفویه

  امروز صبح ساعت 9 مورخه 2 فروردین ماه 1394 فرمانده پاسگاه انتظامی بخش بنارویه در پی بازدید از منزل سه نفر سارق در روستای شرفویه در 12 کیلومتری بنارویه تعدادی وسایل مسروقه را کشف و توقیف نمودند . به گزارش خبرنگار بنارسیتی و به گفته سروان افراسیابی فرمانده پاسگاه انتظامی بخش بنارویه اموال مسروقه کشف شده به شرح ذیل می باشد یک قبضه سلاح کلت ... مطلب کامل

  اقامه آخرین نماز جمعه سال ۱۳۹۳ در شهر بنارویه

  یکی از بزرگترین گردهمایی و تجمعات مذهبی که هر هفته در روز جمعه همزمان با سراسر کشور در میعادگاهی با حضور گسترده زنان و مردان مومن و ولایتمدار شهر بنارویه و برخی روستاهای حومه به منظور لبیک گفتن به ندای وحیانی « یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا نُودِی لِلصَّلَاهِ مِن یَوْمِ الْجُمُعَهِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِکْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَیْعَ ذَلِکُمْ خَیْرٌ لَّکُمْ إِن کُنتُمْ تَعْلَمُونَ » و گوش سپردن ... مطلب کامل

  تقارن فاطمیه و نوروز ، تهدید یا فرصت

  سال 1393 آخرین روزهای عمرش را سپری می کند و به ایام تعطیلات نوروزی نزدیک می شویم، تعطیلاتی که همچون سال گذشته همزمان با ایام فاطمیه است، این اولین بار نیست که چنین تقارن هایی بوه جود می آید و قطعاً آخرین بار هم نخواهد بود. همانگونه که در روایتی بسیار زیبا از امام علی(ع) نقل شده: «هر وقت ما شاد هستیم، شیعیان ما ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • کاری ازکانون امام علی النقی علیه السلام بنارویه