• ناهار وحدت مدرسه فوتبال بنارویه    :   امروز با حضور آقای شمس مدیر ورزش و جوانان، آقای فزونی رئیس هیئت فوتبال و جمعی از اولیای بازیکنان، مسابقات چهار جانبه بین نونهالان و نوجوانان همراه با برنامه نمادین ...
 • آخرین اخبار از موج بارشی آخر هفته    :   🔸سردرگمی مدل ها و تغییرات عجیب و غیر قابل باور 🔸نکته مبهم شرایط فعلی: سرمای شدید جنوب!! 🔸مساعد بودن شرایط باد قوس از ساعات آینده 🌧 هوای بارانی در انتظار بنارویه/ در انتظار ...
 • وضعیت غیرفنی، غیراصولی و خارج از چارچوب و بحرانی ساختمان کتابخانه شهر بنارویه    :   ‼️تیرچه های ناامن و فاقد تاییدیه فنی نصب شده در سقف کتابخانه شهر 🔹امروز شهردار مهندس صداقت با خانم جوکاری نائب رئیس شورای شهر از ساختمان در حال تخریب و غیر ...
 • تعمیر و تجهیز دستگاه سنگ شکن بنارویه    :   در جهت تسهیل در خرید مصالح استاندارد و قدرت خرید بیشتر جهت ساخت و ساز شهروندان، شهردار مهندس صداقت اقدام به تعمیر و تجهیز سنگ شکن نموده است. همشهریانی که قصد ...
 • بازدید شهردار و شورا از پارک قدیمی جنب میدان امام علی (ع)    :   بازدید شهردار مهندس صداقت و مجید کارگر عضو شورا به همراه مسئول فنی شهرداری از پارک قدیمی میدان امام علی (ع) این پارک قدیمی که خاطرات خیلی از جوانان دهه شصت ...
 • بازدید شهردار مهندس صداقت و مسؤل واحد فنی شهرداری از وضعیت بحرانی چند کوچه    :   در این بازدید مهندس صداقت دستور لایه برداری گل های باقی مانده از کار، اندود کاری و بیس و مخلوط ریزی بعد آن را در اسرع وقت دادند.      ...
 • مشکلات شهر از زبان شهردار بنارویه

  این هفته خبرنگار بنار سیتی به سراغ آقای مهندس مجید عباسی شهردار محترم رفته و مسائل و مشکلات شهر و شهرداری و جریان کار و فعالیت های شهرداری را در طی نزدیک به دو ماه ریاست ایشان از زبانشان جویا شده است که شما کاربران و مخاطبان گرامی سایت بنار سیتی می توانید متن کامل این گفتگو را در ادامه مطالعه نمایید .

  – خبرنگار : سلام علیکم جناب شهردار

  مهندس عباسی : علیکم السلام . در خدمتتان هستم.

  – ابتدا لطف کنید خودتان را برای مخاطبان سایت معرفی نمایید.

  مجید عباسی هستم فرزند علی اکبر ، متولد شرفویه ، تحصیلات لیسانس مهندسی عمران و سوابق کاری ام ده سال به عنوان دبیر ریاضی در مدارس راهنمایی و دبیرستان بنارویه و شرفویه فعالیت داشته ام ، همچنین به عنوان ناظر نمونه شهرستان لار در سال ۱۳۸۴ انتخاب شدم و در حال حاضر نیز در شهرداری بنارویه در خدمت مردم شریف بنارویه هستم .
  – چگونه شد که شما مسئولیت شهرداری شهر بنارویه را آن هم در این وضعیت بحرانی قبول  نمودید ؟

  من البته با توکل بر خدا و با نیت خدمت به همنوع خودم از چند سال پیش کاملا در جریان مشکلات اساسی و وضعیت بحرانی شهرداری بنارویه بوده ام و به نوعی دوست داشتم که برای حل این مشکلات اقدامی نمایم چرا که به قول شاعر «هر کسی کو دور ماند از اصل خویش          باز جوید روزگار وصل خویش» ما دو شهر همسایه و نزدیک همدیگر هستیم و باید به هم خدمت کنیم و تنها هدفمان رضای خداوند باشد ، بنابر این اصل می توانیم به دور از هر اسم و هر نوع تعصب قومی و قبیله ای به همدیگر خدمت کنیم. به هر صورت چون بنده ۱۰ سال به عنوان مسئول فنی و عمرانی روستاهای بخش بنارویه و جویم بوده ام و همچنین تنها کارشناس اولیه طرح هادی بخش بنارویه و جویم از طرف بنیاد مسکن مسئولیت داشته ام در خودم این انگیزه را می دیدم که می توانم این وضعیت بحرانی را با توفیق خدا و حمایت های مردم بهبود بخشم.این شد که با وجود آگاهی از وضعیت آشفته و نابسامان شهرداری بنارویه این مسئولیت را قبول کردم.

  – عمده فعالیت های شهرداری در طول این دو ماه ریاست شما در چه زمینه هایی صورت گرفته است ؟

  ابتدا خدا را شکر می گویم از اینکه باب توفیق خدمت به مردم شهر بنارویه را بر دوش من گذاشت و امیدوار هستم با فضل خداوند بتوانم این مسئولیت را آنچنان که شایسته و بایسته این مردم است به انجام برسانم . و دیگر اینکه در رابطه با فعالیت هایی که شهرداری در طول این دو ماه که بنده ریاست آن را بر عهده داشته ام بدین صورت بوده است :

  ۱ – تغییر و تحول در کارایی دستگاه سنگ شکن که هم از نظر کیفیت و هم از نظر کمیت روند مثبتی را در این دو ماه داشته ایم و شاهد بر این قضیه رانندگان ماشین های سنگین هستند که ما مصالح تولیدی خود را به صورت انبار شده داریم و درآمد آن حداقل دو برابر شده است .

  ۲ – نصب تابلوهای شهری که متاسفانه این تابلوها در سالهای گذشته در انبار بوده و دچار فرسودگی می شده اند .

  ۳ – جلسه با ادارات آب و برق و کنترل انشعابات برای ساختمانهایی که بدون مجوز از شهرداری احداث می شدند .

  ۴ – پیگیری بودجه دو درصد نفت و گاز که باید حتما به صورت پروژه عمرانی باشد که این بودجه ان شاءالله در صورت دریافت برای خدمات شهری و برای دفع آب های سطحی خیابانها هزینه خواهد شد.

  ۵ – جلسه با ریاست دادگاه در مورد اینکه تمام چک ها تجدید نظر گردد و در مورد آرای صادر شده مهلت گرفته شود تا بتوانیم بدهی های سرسام آور شهرداری را مدیریت نماییم .

  ۶ – کارشناس ذی حسابی بابت جمع کردن هزینه ها ودریافت بودجه جدید جهت مدیریت کارها معین شده است .

  ۷ – اقدام به ساخت تابلوهای راهنمایی و رانندگی که با هماهنگی کارشناس راهنمایی این تابلوها مشخص شده و همچنین دور بر گردان های غیرقانونی و غیر فنی را ان شاءالله قصد داریم هر چه زودتر مسدود کنیم که این امر به کاهش تصادفات منجر خواهد شد .

  ۸ – اقداماتی در جهت سریعتر صادر شدن اسناد ثبتی انجام شده و به محض اتمام تشکیل پرونده تحویل اداره ثبت داده می شود تا شهر بنارویه هم همانند روستاهای اطراف از نعمت سند سیم سرب برخوردار گردد .

  ۹ – تغییر وضعیت در مدیریت شهری و ساماندهی نیروها که مکانها و پست های هر کدام از نیروها را تغییر داده ایم و ورود و خروج آنها را کنترل نموده تا کارایی بیشتری برای شما مردم داشته باشند .

  ۱۰ – پر کردن چاله های خیابان ها با بتن که البته همه تلاش و سعی ما بر این است که نسبت به زیباسازی فضای شهر و نظافت و پاکیزگی خیابانها تا آنجایی که امکان دارد فعالیت های بیشتری داشته باشیم . (برای دفع آب های سطحی خیابان ها دو میلیارد تومان هزینه نیاز داریم که هم خاک ها و هم جمع شدن آب که وضعیتی نامناسب به چهره شهر می دهد را حل نماییم .)

  – آقای عباسی علت مشکلات و معظلات شهرداری بنارویه و در نتیجه آن عدم پیشرفت و ترقی شهر که بسیاری از شهروندان منتظر شنیدن جواب این سوال که سالهاست بی جواب مانده است چیست؟ راهکارهای حل این مشکلات چه می باشد ؟

  اکثر مشکلات به علت سوء مدیریت ، استفاده های شخصی ، رودربایستی قومی ، قبیله ای و عشیره ای – ناکار آمد بودن بعضی از نیروها می باشد و این را بگویم که بنده تا کنون قانونی عمل کرده ام و از این به بعد نیز قانونی عمل خواهم کرد. از دیگر مشکلات این است که اکثر کارهای عمرانی که در سطح شهر انجام شده زیر ساخت اساسی ندارد به عنوان مثال در طی چند سال گذشته کانالی در یکی از کوچه های شهر ساخته شده ، طول و عرضش درست بوده ولی تنها مشکلش یک شیب دادن به این کانال بوده که متاسفانه به علت غفلت و سهل انگاری شیب درستی به آن نداده اند و ما الان مجبوریم دوباره به این کانال بپردازیم و هزینه زیادی صرف آن نموده تا این کانال درست نموده و مردم راضی شوند . و راهکارهای حل عمده مشکلات شهر بنارویه در چند چیز خلاصه می شود : ۱ – حمایت مردم از شهردار ۲- انتخاب شورای اصلح ۳ – حمایت و همکاری و وحدت مسئولان شهر با همدیگر ۴ – حمایت مسئولان فرمانداری و استانداری ۵ – همکاری پرسنل شهرداری و حذف نیروهای ناکارآمد .

  – جناب شهردار آیا برنامه ای برای چند ماه آینده شهر در نظر دارید ؟

  به یاری خدا برنامه های عمرانی زیادی  در شهر بنارویه قابل اجرا می باشد که مهمترین آنها راه اندازی کارگاه آسفالت و تسطیح و شیب تمام کوچه ها و خیابان ها ، هدایت آب های جاری به صورت اصولی ، ایجاد فضای سبز و خدمات تفریحی و پارک مناسب جهت اوقات فراغت جوانان .

  – مردم شهر بنارویه چگونه و در چه زمینه هایی و یا به چه شکل می توانند کمک و یار شهرداری جهت بهبود وضعیت موجود باشند ؟

  حقیقتش این است که مشکلات بسیار فراوان است متاسفانه شرایط سختی است و من در این انبوه مشکلات تنها هستم و تنهایی نیز نمی توان از پس همه این مشکلات پیچیده شهرداری که از چندین سال پیش روی هم انباشه شده و وضعیت پیچیده کنونی را بوجود آورده برآمد ، ولی از مردم می خواهم نسبت به حل مشکلاتشان سلسله مراتب شهرداری را رعایت نمایند اگر مشکل حل نشد به شهرداری مراجعه کرده و به مسئول مربوطه ارجاع داده تا بررسی شود به هر حال اتاق ما همیشه بروی شما باز است .و ناگفته نماند که تمام فعالیت هایی که در این دو ماه انجام داده ایم با موجودی مالی صفر بوده است و بدتر از آن بدی بالای دو میلیارد تومان شهرداری است با این حال خدا را شکر که توانسته ایم این خدمات را در اختیار مردم قرار دهیم . برخی فکر نکنند که حقوق پرسنل شهرداری توسط دولت هر ماه داده می شود بلکه ما باید از درآمد شهرداری و عوارضی که دریافت می کنیم حقوق پرسنل و خدمات دهی را انجام دهیم چرا که شهرداری خود کفاست ، مگر سنگ شکن چقدر درآمد دارد که هم حقوق پرسنل را باید پرداخت کند و هم خدمات داشته باشد . مطلب مهم این است که مردم عزیز بنارویه باید توجه داشته باشند که مشکلات شهر چندین ساله است و نباید انتظار داشته باشند شهرداری در فاصله زمانی کوتاهی تمام مشکلات شهر را حل کند ، سطح توقع و انتظار خود را از شهرداری به میزان وضعیت فعلی بسنجند ، هرچند شما مردم بنارویه شایسته بهترین ها هستید.

  همچنین از مردم تقاضا دارم در مورد عوارض های مشخص شده دیگر تخفیف نخواهند چرا که در وضعیت کنونی دخل با خرج همخوانی ندارد، شهرداری ۳۶ پرسنل دارد و خزانه آن خالی از پول می باشد . مورد دیگر رعایت بهداشت در مورد ریختن آب در کوچه ها می باشد که شهروندان باید از چاه جذبی استفاده کنند تا باعث بروز مشکلات نشود . در مورد عوارض پسماند زباله ها نیز مردم با شهرداری همکاری داشته باشند تا ما بتوانیم خدمات بهتری به آنها ارائه دهیم .

  در مورد اخراج برخی نیروهای شهرداری نیز طبق بخشنامه استانداری نیروهای زیر ۵ سال سابقه کار باید حذف شوند ، متاسفانه در اینجا شاید ما مورد تهدید و تهمت و اذیت هم واقع شویم که اینجا وظیفه مردم است که هوشیار و متوجه اوضاع باشند و از خادم خود حمایت نمایند.

  و در آخر این موارد را نیز به اطلاع کلیه همشهریان عزیز می رسانم که شهرداری در نظر دارد : ۱ – دستگاه سنگ شکن را اجاره دهد ۲ – خدمات شهری را به صورت اجاره واگذار کند ۳ – جمع آوری زباله و پسماند آن را نیز واگذار نماید . بنابراین آنهایی که قصد و تمایل دارند به شهرداری بنارویه مراجعه نمایند .

  مطالب مرتبط :

  بازدید شهردار و شورا از پارک قدیمی جنب میدان امام علی (ع)

  بازدید شهردار مهندس صداقت و مجید کارگر عضو شورا به همراه مسئول فنی شهرداری از پارک قدیمی میدان امام علی (ع) این پارک قدیمی که خاطرات خیلی از جوانان دهه شصت شهر بنارویه در آن گذشته است، جهت ساخت و تجهیز در اولویت دستور کار شهردار قرار گرفته است. لازم و ضروری است که شهردار محترم با توجه به اینکه مطالبه حداکثری مردم شهر احداث و تجهیز یک پارک می باشد، جهت ... مطلب کامل

  بازدید شهردار مهندس صداقت و مسؤل واحد فنی شهرداری از وضعیت بحرانی چند کوچه

  در این بازدید مهندس صداقت دستور لایه برداری گل های باقی مانده از کار، اندود کاری و بیس و مخلوط ریزی بعد آن را در اسرع وقت دادند.       مطلب کامل

  انبوهی از آشغال در مسیر ورودی شهر در حاشیه جاده بختیارویه

  از شهروندان محترم تقاضا می شود رعایت نظافت و زیبایی شهر را داشته باشند. شهر متعلق به همه ماست با ریختن زباله در اطراف شهر به حقوق سایر شهروندان ضربه نزنیم... زیرا ریختن زباله در بیرون شهر و کنار جاده هم چهره زیبای طبیعت را خراب و زشت می نماید و هم کار کارگران جمع آوری زباله را دو چندان می کند. همشهریانی که زباله های زیاد و خارج از نوبت ماشین ... مطلب کامل

  در قاب خاطره ها

  دانش آموزان مدرسه راهنمایی - کلاس سوم: 🔹 سید حسین رحیمی 🔸 ابراهیم نوروزی 🔹 علی اصغر غلامی 🔸 چراغعلی دلیلی   مطلب کامل

  پایان سال آخرین مهلت تعویض کارت ملی

  انصاری مدیر کل ثبت احوال استان فارس اعلام کرد هم استانی ها تا آخر اسفندماه فرصت دارند که کارت ملی قدیم خود را به کارت ملی هوشمند تبدیل نمایند. همچنین ایشان اضافه کرد لازم است مردم زودتر به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند و به روزهای پایان سال موکول نکنند. قابل ذکر است که در شهر بنارویه دفتر پست بانک خانم ایزدی روبروی مدرسه نرجس خاتون آمادگی خدمات تعویض کارت ملی ... مطلب کامل

  جلسه خداحافظی و تشکر از خدمات ۳۰ ساله حاج شیرزاد باقری

  حاج شیرزاد باقری مسؤل حراست شهرداری بنارویه پس از ۳۰ سال خدمت بازنشسته شد. به پاس خدمات ۳۰ ساله این بزرگوار جلسه ای جهت تشکر و خداحافظی در دفتر شهردار مهندس صداقت با حضور سایر همکاران برگزار گردید. در این جلسه مهندس صداقت از طرف همه نیروهای شهرداری از آقای باقری تشکر نموده و هدایایی به رسم یادبود به ایشان تقدیم نمودند و آرزوی موفقیت و سلامتی در تمامی مراحل زندگی برایشان ... مطلب کامل

  کلیپ / نمایش طنز «مشاعره» گروه نمایش منتظران ظهور بنارویه

  با اجرای بهمن سهرابی و هیبت الله کریمی نژاد لینک دانلود (18 MB) نیمه شعبان 1396   مطلب کامل

  تغییرات جوی، کاهش دما و بارش در روزهای آینده

  🌱 خوشحالی و امیدواری برای کشاورزان بنارویه 🌦 طبق تحلیل آخرین مدل های معتبر هواشناسی، از اواخر روز پنجشنبه همین هفته در منطقه بنارویه آرام آرام شاهد بارش باران خواهیم بود. 💧گفتنی است اوج بارش ها منطقه بنارویه در روز جمعه ۲۴ آذر با حداقل پیش بینی ۳۰ میلمیمتر باران می باشد. 🌤 این سامانه بارشی روز شنبه به صورت رگبار، رعد و برق و وزش باد ادامه داشته و احتمال ادامه این ... مطلب کامل

  فیلم/ مسئولین به خیابان های شرفویه رسیدگی کنید

  درخواست مردم شرفویه از مسئولین جهت رسیدگی به وضعیت بد و نامعلوم خیابان های این روستا لینک دانلود (3 MB) ارسالی مصطفی محمدی مطلب کامل

  نکاتی مهم که هنگام خرید تخم مرغ باید به آنها توجه کرد

  ✴️ مشخصات و لیبلی که بر روی کارتن های تخم مرغ زده می شود شامل: ⁣ 🔹 نام و نوع محصول 🔸 پروانه بهره برداری بهداشتی از اداره کل دامپزشکی استان ⁣🔹 تاریخ تولید (به روز) ⁣🔸 تاریخ انقضاء: یک ماه پس از تولید ⁣🔹 شرایط نگهداری: 4-0 درجه سانتی گراد (داخل یخچال) ⁣🔸 درجه بندی تخم مرغ ⁣🔹 آدرس دقیق دفتر و مرکز تولید ⁣🔸 تلفن دفتر شرکت تولید کننده ✅ تذکرات و توصیه های بهداشتی: (در طرف دیگر ... مطلب کامل

  ۱۰ نظر برای  مشکلات شهر از زبان شهردار بنارویه

  • 1
   شهروند بنارويي نوشته شده در ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۲, ساعت ۱۸:۳۶

   پارسال که کلاس دوم راهنمایی بودم معلم ریاضیم بود خیلی ادم خوبیه امیدوارم موفق باشه

  • 2
   بنارویه نوشته شده در ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۲, ساعت ۱۳:۲۵

   با سلام خسته نباشید خدمت شهردار محترم از جناب عالی تقاضا داریم به پارک حاشیه اهمیت دهید چون کاری زیاد نمونده به غیر از خاک ریزی وکاشت چمن تا در زیبا سازی شهر کمکی کرده باشیم

  • 3
   علی نوشته شده در ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۲, ساعت ۲۰:۱۰

   با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسولین سایت و شهردار محترم.
   من مصاحبه ایشان را مطالعه نموندم، صحبت های جناب شهردار کاملا بجاست، واقعا نمی توان در این مدت کم با این وضعی که شهرداری بنارویه دارد انتظار بالایی از جناب عباسی داشته باشیم.

  • 4
   عبدالله نوشته شده در ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۲, ساعت ۲۰:۱۲

   آقای شهردار دستت درد نکنه فقط یه خواهشی داریم اونم اینه که به فکر فضای سبز شهر هم باشید. مکانی درست کنید که همه ی خانواده های بنارویه بتوانند از آن استفاده کنند.

  • 5
   سعید نوشته شده در ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۲, ساعت ۲۰:۱۳

   خدا قوت آقای شهردار، انشاالله که شما بتونید به این اوضاع شهرداری و شهر بنارویه سر و سامون بدید البته از مردم هم تقاضا دارم که با شهرداری همکاری کنن.

  • 6
   مریم نوشته شده در ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۲, ساعت ۲۰:۱۵

   مردم بنارویه باید با هوشیاری تمام ایندفعه کسانی را به عنوان شورا انتخاب کنند که در آینده بتوانند به کمک شهردار و شهرداری بیایند و در بهتر شدن شهر و رفع مشکلات تلاش کنند

  • 7
   دالتون نوشته شده در ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۲, ساعت ۱۲:۴۶

   خدا کنه شما کاری کنید …..ولی ما که امیدی نداریم اون خراب شده درست بشه

  • 8
   دوستدار شهر نوشته شده در ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۲, ساعت ۱۲:۰۲

   آقای عباسی خیلی آدم مومن وباتقوایی هستند ودر عین حال مهندس عمران ودر حیطه کاری شهرداری متخصص هستند واین روحیه خستگی ناپذیر ونترسی هم که دارند خیلی در دل اهالی شریف شهرمون بنارویه عزیز جا باز کردند،انشااله که ما هم قدر شناس باشیم

  • 9
   خفته نوشته شده در ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۲, ساعت ۲:۲۱

   اقای عباسی خدا یک صبر و تحمل فراوون بهت بده

  • 10
   bahman taheri نوشته شده در ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۲, ساعت ۱۲:۴۸

   شهردار محترم جناب آقای عباسی . باسلام و خدا قوت خدمت جنابعالی بعرض میرساند اینجانب بهمن طاهری ساکن شیراز کتابی را با عنوان آوای تی ته که مروری است بر فرهنگ و آداب و رسوم شهر بنارویه برشته تحریر در آورده ام و استطاعت و توان چاپ آنرا ندارم لذا چنانچه بودجه ای برای ارتقا فرهنگ مردم این شهر تخصیص یافته با هماهنگی شورای فرهنگی شهر بنارویه در خصوص چاپ این کتاب مساعدت و دستور مقتضی صادر فرمایید ضمنا” فتوکپی و نسخه ای از این کتاب را به موسسه فرهنگی امام علی النقی (ع) و روابط عمومی سایت بنار سیتی ارایه نموده ام .با تشکر بهمن طاهری

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • کاری ازکانون امام علی النقی علیه السلام بنارویه