• ناهار وحدت مدرسه فوتبال بنارویه    :   امروز با حضور آقای شمس مدیر ورزش و جوانان، آقای فزونی رئیس هیئت فوتبال و جمعی از اولیای بازیکنان، مسابقات چهار جانبه بین نونهالان و نوجوانان همراه با برنامه نمادین ...
 • آخرین اخبار از موج بارشی آخر هفته    :   ?سردرگمی مدل ها و تغییرات عجیب و غیر قابل باور ?نکته مبهم شرایط فعلی: سرمای شدید جنوب!! ?مساعد بودن شرایط باد قوس از ساعات آینده ? هوای بارانی در انتظار بنارویه/ در انتظار ...
 • وضعیت غیرفنی، غیراصولی و خارج از چارچوب و بحرانی ساختمان کتابخانه شهر بنارویه    :   ‼️تیرچه های ناامن و فاقد تاییدیه فنی نصب شده در سقف کتابخانه شهر ?امروز شهردار مهندس صداقت با خانم جوکاری نائب رئیس شورای شهر از ساختمان در حال تخریب و غیر ...
 • تعمیر و تجهیز دستگاه سنگ شکن بنارویه    :   در جهت تسهیل در خرید مصالح استاندارد و قدرت خرید بیشتر جهت ساخت و ساز شهروندان، شهردار مهندس صداقت اقدام به تعمیر و تجهیز سنگ شکن نموده است. همشهریانی که قصد ...
 • بازدید شهردار و شورا از پارک قدیمی جنب میدان امام علی (ع)    :   بازدید شهردار مهندس صداقت و مجید کارگر عضو شورا به همراه مسئول فنی شهرداری از پارک قدیمی میدان امام علی (ع) این پارک قدیمی که خاطرات خیلی از جوانان دهه شصت ...
 • بازدید شهردار مهندس صداقت و مسؤل واحد فنی شهرداری از وضعیت بحرانی چند کوچه    :   در این بازدید مهندس صداقت دستور لایه برداری گل های باقی مانده از کار، اندود کاری و بیس و مخلوط ریزی بعد آن را در اسرع وقت دادند.      ...
 • مصاحبه با بخشدار پیرامون برخی مسائل و مشکلات شهر (۱)

  در این بخش خبرنگار بنار سیتی با طرح و ارائه برخی از سئوالات مردمی که بسیاری از شما کاربران و مخاطبان گرامی برای ما ارسال نموده اید و ارجاع آن به بخشدار ، مصاحبه ای با ایشان ترتیب داده است که در ادامه می توانید متن کامل این گفتگو را مطالعه نمایید .
  ضمنا به دلیل تعداد زیاد سئوالات این مصاحبه در دو نوبت در سایت انتشار داده خواهد شد .
  هم چنین با هماهنگی های صورت گرفته از طرف سایت بنارسیتی با مسئولین شهر اضافه بر این سئوالات ، دانشجویان ، جوانان و همشهریان گرامی می توانند سئوالات ، انتقادات و پیشنهادات خود را پیرامون مسائل و مشکلات شهر از مسئولین (بخشدار ، شهردار و شورا) در قسمت نظرات بنویسند تا مسئولین شهر نیز به سئوالات و درخواست های شما پاسخ دهند.

  خبرنگار: سلام علیکم

  بخشدار بنارویه (اسماعیل بهروز):سلام علیکم و رحمه الله.درخدمت شما هستم
  آقای بخشدار کمی از خودتان برای ما بفرمایید، از سوابق کاری و تجربیات و مدت خدمت خود در شهر بنارویه؟
  به نام خداوند جان و خرد                  کز این برتر اندیشه برنگذرد
  با سلام به روان پاک شهدا و امام شهدا و آرزوی توفیق و سلامتی جهت مقام عظمی ولایت حضرت آیت الله العظمی خامنه ای و همه خدمتگذاران به نظام جمهوری اسلامی بخصوص رئیس جمهور محبوب جناب آقای دکتر روحانی و آرزوی توفیقات وافر جهت دولت تدبیر و امید عرض سلام و ادب خدمت خانواده ی معظم و معزز شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران و سادات جلیل القدر و جمیع اهالی ولایتمدار وغیرتمند بخش بنارویه و عرض تقدیر و خسته نباشید خدمت عزیزان سایت بنارسیتی که این فرصت را در اختیار حقیر گذاردند.
  پذیرش مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی یک توفیق الهی است و می بایست آنچه در توان داریم برای عزت و توسعه ایران اسلامی بنهیم آغاز انتصاب اینجانب از اواخر سال ۸۸ بوده که از آن تاریخ تاکنون در خدمت اهالی شریف و ولایتمدار بخش بوده ام، این حقیر قبل از این مسئولیت در جاهای مختلف عهده دار مسئولیتهای گوناگون بوده، از جمله فعالیت در بخشداری بیرم ، کارشناس دفتر سیاسی استانداری فارس در سال هایی که در دانشگاه تهران بودم نیز بصورت پاره وقت و در پایان تحصیلات تمام وقت در کار های تحقیقاتی با وزارت کشور هم در ارتباط بوده و کمابیش باکم وکیف  کارهای وزارت خانه مانوس شدم.یک مدت هم در شهرستان مرودشت بعنوان مسئول کار گروه اجتماعی، اقتصادی فرمانداری فعالیت داشتم، درحال حاضرنیز به لطف دعای همه اهالی خداوند توفیق خدمتگذاری به اهالی خون گرم و شریف این خطه شهید پرور را نصیبم نموده است.
  در زمینه اشتغال زایی چه برنامه ها و چه اقداماتی برای نسل جدید و جوانان شهر بنارویه انجام گرفته است؟چرا که بخشداری با درخواست امکانات و جذب سرمایه ها و اعتبارات در جهت پویایی و شکوفایی یک شهر و اشتغال زایی برای نسل جوان میتواند بسیار مؤثر واقع گردد.
  با توجه به سیاست های کلی وکلان دولت و اصل ۴۴ قانون اساسی خط مشی دولت در امر توسعه صنایع کوچک و بزرگ به سمت خصوصی سازی بوده و با جذب سرمایه های مردمی و حمایت های دولتی و ارائه ی تسهیلات سعی شده جهت اشتغال جوانان اقدام شود. در بخش بنارویه هم با جلساتی که با مسئولین کمیته امداد داشتیم بویژه افراد مددجو کمیته امداد میتواند با مراجعه به این نهاد نسبت به اخذ تسهیلات اشتغال زایی استفاده کنند و آن دسته از سرمایه گزارانی که قصد ایجاد واحد تولیدی دارند هم دعوت میشود تا جهت ارائه تسهیلات در خصوص احداث کارگاه یا کارخانه اقدام نمایند و در این راستا بخشداری هم از هیچ حمایتی کوتاهی نمی نماید و پیگیری های لازم را به عمل می آورد. ان شاءالله اگر مسئولین آب استان نسبت به تخصیص سهم آب شهرک صنعتی اقدام نمایند می توانند در امر توسعه صنعت منطقه مفید باشند. تا کنون متأسفانه علی رغم تمام تلاش ها موفق به تخصیص این سهم نشده ایم اما مطلب مهمی که باید بدانید این است که به علت محدودیت های طبیعی و ویژگی خاص اقلیمی متأسفانه استقبال سرمایه گزاری کم بوده است. امید داریم با پایان مطالعه ی مخازن گاز منطقه و فعال شدن مخازن موجود منطقه در آینده نزدیک شاهد شکوفایی منطقه باشیم.
   آقای بخشدار در طول مدت فعالیت شما در بخشداری چه اقدامی جهت آبادانی و پیشرفت شهر بنارویه برداشته شده است؟
  همانطور که میدانید متولی عمران شهر بطور مستقیم شهرداری میباشد که باید جهت تنویر بیشتر پاسخگویی روشن تر از دوستان در شهرداری خواستار شد .اما در حوزه بخش تلاش شده اعتبارات شهرستان و استانی متناسب با سرانه شهر و بخش جذب شود.
  تا جایی که خاطرم هست همیشه بخش بنارویه در ردیف سومین بخش شهرستان از بین شش بخش شهرستان را به لحاظ جذب اعتبارات داشته است. اقداماتی از قبیل استقرار نمایندگی ثبت احوال،جهاد کشاورزی،دامپزشکی،کانون جوانان هلال احمر،نمایندگی سازمان تبلیغات ،دفتر نیکوکاری، کمیته امداد امام خمینی (ره)و شبانه روزی شدن درمانگاه و بیمه ایران و… وپروژه های عمرانی پست ۶۶ با اعتبار چندین میلیاردی و تجهیز چاهای آبرسانی و… که در این مبحث مجال تشریع یکایک آن نیست، این امکانات که با همت دوستان شورا و امام جمعه و مجموعه بخشداری در سال های اخیر انجام شده حاصل تلاشهای همه مردم و دعای خیر اهالی و فعالیت مسئولان بخش و شهر بوده است.

  در بعد فرهنگی در طی چند سال اقامت شما در بنارویه متاسفانه بخشداری در مقایسه با دوره ها ی قبل فعالیت و عملکردی نداشته است، این در حالی است که بخش بنارویه بویژه شهربنارویه به بخش فرهنگی توجه زیاد داشته و استعدادهای فراوانی در بنارویه وجود دارد؟
  فرهنگ بعنوان شالوده و بیس و پایه ی همه فعالیت های بشری و معرف هرقوم و ملت میباشد و اهمیت آن بقدری است که تمام پیشرفت های اجتماعی،اقتصادی و سیاسی و… معطوف به فرهنگ جامعه است بازخورد فعالیت های فرهنگی معمولا یک شبه و یک روزه مشخص نمیشود و گاهی سالها و قرنها طول میکشدتا یک فرهنگ و یک فعالیت و المان فرهنگی به ثمر بنشیند، اگر به فرهنگ و ملزومات آن نگاه کنیم نیازمند به دو عامل است ۱- حوزه سخت افزاری ۲- حوزه نرم افزاری. در بعد سخت افزار نیاز به توسعه زیرساختها و جایگاه های فرهنگی است مثل فرهنگ سرا، سالنها و مجموعه های فرهنگی، کتابخانه ها و… و در بعد نرم افزاری با  توسعه تشکلها و نهادها و انجمنها و  NGOهای فرهنگی،میتوان به توسعه و پویایی فرهنگ کمک کرد.

  در سالهای اخیر اعتبارات خوبی جهت ایجاد زیر ساختهای فرهنگی در شهر و روستاها توزیع شده از جمله کلنگ زنی کتابخانه بنارویه که امید است در آینده نزدیک نسبت به تکمیل آن اقدام شود.تکمیل ساختمان بیت الاحزان و مجموعه فرهنگی عاشقان ثارالله به همت بسیج و خیرین،که این بخشداری در جذب اعتبارات جهت امور مشابه از طریق اداره فرهنگ و ارشاد فعالیت داشته، همچنین در راه اندازی هیئت های مذهبی، کانون های مساجد، موسسات خیریه و انجمن های فرهنگی تلاش نموده و آنجا که رغبت اهالی بیشتر باشد همکاری و مساعدت بخشداری نیز در فعال نمودن بستر فعالیت این عزیزان بیشتر بوده است.

  لازم به ذکر است استقرار نمایندگی سازمان تبلیغات و دفتر نیکوکاری کمیته امداد در پیشبرد این هدف موثر بوده اگر چه استقرار ادارات مربوطه با توجه به سیاست کلان دولت در بحث کوچک سازی دولت به سختی ممکن است اما با همکاری دوستان شورا و امام جمعه بعنوان رئیس شورای فرهنگ عمومی در تلاش هستیم هر جا فرصتی ایجاد شد نسبت به فعال نمودن نمایندگی یا استقرار ادارات که متولی امر فرهنگ میباشند اقدام شود.اقداماتی مثل برگزاری یادواره شهدا،شب شعر آیینی ،تقدیر از پیر غلامان و جشن ازدواج جوانان با همکاری سایر دوستان از جمله فعالیتها در طول این مدت بوده است.لازم به ذکر است بودجه های عمرانی و فرهنگی در سرفصل های مشخص و ردیف مشخص در اختیار ادارات مثل سازمان تبلیغات و فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه های متولی قرار میگرد و بخشداریها از هیچ گونه اعتبار فرهنگی برخوردار نبوده و طبق قانون فقط شهرداریها میتوانند درصدی از درآمد خود را در محل های مشخص فعالیت های فرهنگی هزینه نمایند.

  این در حالی است که فعالیت فرهنگی نیاز به بودجه بسیار زیاد میباشد، راهکارهایی که میتوان در این زمینه پیشنهاد داد بویژه ادب دوستان و شعرای عزیز اولا نسبت به ثبت نمودن و تشکیل انجمن شعر اقدام نمایند و با استعانت از حمایت های خیرین عزیز که همواره در صحنه بوده اند و نسبت به برگزاری جلسات تخصصی و عمومی اقدام نمایند و بخشداری هم با حمایت های معنوی و پیگیری جهت ثبت این قبیل انجمن ها همگام با دوستان در پیشبرد شعر و ادب بنارویی که قطعا بخشی از فرهنگ بلند و با مفهوم ملت بنارویه است فعالیت هایی انجام داده است. اما در متن سؤال اظهار این مطلب که بخشداری در مقایسه با دوره های قبل عملکردی در حوزه های فرهنگی نداشته باید عرض نمایم همانطور که در قسمت بالا آورده شد فعالیت فرهنگی حاصل تلاش یک مجموعه در طی سالیان متمادی می باشد تلاش های دوستان دوره ما قبل قابل تقدیر است هر چند به طور مشخص و به وضوح عنوان نشده در چه موضوعی بوده اما کلنگ زنی کتاب خانه عمومی شهر، ساخت چند خانه عالم، در بخش فعالیت نمایندگی سازمان تبلیغات ، احداث دفتر نیکو کاری، کمیته پیگیری بودجه بیت الاحزان، پیگیری دیجیتال شدن شبکه های تلوزیونی که به زودی اجرایی می شود و همایش های فرهنگی، تشکیل جلسات شورای فرهنگ عمومی و یادواره های شهدا و شب شعر عاشورایی و جلسات تقدیر از پیرغلامان همه از جمله فعالیت هایی است که به کمک دوستان شورا و بسیج و دهیاران و حمایت های بخشداری در چند سال اخیر صورت گرفته است.

  اگر به طور مشخص منظور از عدم عملکرد، شعرسرایی بوده علی رغم برنامه های شب شعر که در حسینیه ی ثارالله برگزار شده باید عرض نمود که شعر و شاعری به عنوان جزئی از فرهنگ جامعه هست هر چند مردان بزرگی با استعداد های درخشان در این حوزه فعالیت دارند ولی نیاز است بزرگواران در قالب انجمن های خود جوش مثل هیئتها و کانونهای سطح شهر فعالیت نمایند.

  ادامه این مصاحبه در نوبت بعدی به زودی انتشار خواهد یافت.

  مطالب مرتبط :

  بازدید شهردار و شورا از پارک قدیمی جنب میدان امام علی (ع)

  بازدید شهردار مهندس صداقت و مجید کارگر عضو شورا به همراه مسئول فنی شهرداری از پارک قدیمی میدان امام علی (ع) این پارک قدیمی که خاطرات خیلی از جوانان دهه شصت شهر بنارویه در آن گذشته است، جهت ساخت و تجهیز در اولویت دستور کار شهردار قرار گرفته است. لازم و ضروری است که شهردار محترم با توجه به اینکه مطالبه حداکثری مردم شهر احداث و تجهیز یک پارک می باشد، جهت ... مطلب کامل

  بازدید شهردار مهندس صداقت و مسؤل واحد فنی شهرداری از وضعیت بحرانی چند کوچه

  در این بازدید مهندس صداقت دستور لایه برداری گل های باقی مانده از کار، اندود کاری و بیس و مخلوط ریزی بعد آن را در اسرع وقت دادند.       مطلب کامل

  انبوهی از آشغال در مسیر ورودی شهر در حاشیه جاده بختیارویه

  از شهروندان محترم تقاضا می شود رعایت نظافت و زیبایی شهر را داشته باشند. شهر متعلق به همه ماست با ریختن زباله در اطراف شهر به حقوق سایر شهروندان ضربه نزنیم... زیرا ریختن زباله در بیرون شهر و کنار جاده هم چهره زیبای طبیعت را خراب و زشت می نماید و هم کار کارگران جمع آوری زباله را دو چندان می کند. همشهریانی که زباله های زیاد و خارج از نوبت ماشین ... مطلب کامل

  در قاب خاطره ها

  دانش آموزان مدرسه راهنمایی - کلاس سوم: ? سید حسین رحیمی ? ابراهیم نوروزی ? علی اصغر غلامی ? چراغعلی دلیلی   مطلب کامل

  پایان سال آخرین مهلت تعویض کارت ملی

  انصاری مدیر کل ثبت احوال استان فارس اعلام کرد هم استانی ها تا آخر اسفندماه فرصت دارند که کارت ملی قدیم خود را به کارت ملی هوشمند تبدیل نمایند. همچنین ایشان اضافه کرد لازم است مردم زودتر به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند و به روزهای پایان سال موکول نکنند. قابل ذکر است که در شهر بنارویه دفتر پست بانک خانم ایزدی روبروی مدرسه نرجس خاتون آمادگی خدمات تعویض کارت ملی ... مطلب کامل

  جلسه خداحافظی و تشکر از خدمات ۳۰ ساله حاج شیرزاد باقری

  حاج شیرزاد باقری مسؤل حراست شهرداری بنارویه پس از ۳۰ سال خدمت بازنشسته شد. به پاس خدمات ۳۰ ساله این بزرگوار جلسه ای جهت تشکر و خداحافظی در دفتر شهردار مهندس صداقت با حضور سایر همکاران برگزار گردید. در این جلسه مهندس صداقت از طرف همه نیروهای شهرداری از آقای باقری تشکر نموده و هدایایی به رسم یادبود به ایشان تقدیم نمودند و آرزوی موفقیت و سلامتی در تمامی مراحل زندگی برایشان ... مطلب کامل

  کلیپ / نمایش طنز «مشاعره» گروه نمایش منتظران ظهور بنارویه

  با اجرای بهمن سهرابی و هیبت الله کریمی نژاد لینک دانلود (18 MB) نیمه شعبان 1396   مطلب کامل

  تغییرات جوی، کاهش دما و بارش در روزهای آینده

  ? خوشحالی و امیدواری برای کشاورزان بنارویه ? طبق تحلیل آخرین مدل های معتبر هواشناسی، از اواخر روز پنجشنبه همین هفته در منطقه بنارویه آرام آرام شاهد بارش باران خواهیم بود. ?گفتنی است اوج بارش ها منطقه بنارویه در روز جمعه ۲۴ آذر با حداقل پیش بینی ۳۰ میلمیمتر باران می باشد. ? این سامانه بارشی روز شنبه به صورت رگبار، رعد و برق و وزش باد ادامه داشته و احتمال ادامه این ... مطلب کامل

  فیلم/ مسئولین به خیابان های شرفویه رسیدگی کنید

  درخواست مردم شرفویه از مسئولین جهت رسیدگی به وضعیت بد و نامعلوم خیابان های این روستا لینک دانلود (3 MB) ارسالی مصطفی محمدی مطلب کامل

  نکاتی مهم که هنگام خرید تخم مرغ باید به آنها توجه کرد

  ✴️ مشخصات و لیبلی که بر روی کارتن های تخم مرغ زده می شود شامل: ⁣ ? نام و نوع محصول ? پروانه بهره برداری بهداشتی از اداره کل دامپزشکی استان ⁣? تاریخ تولید (به روز) ⁣? تاریخ انقضاء: یک ماه پس از تولید ⁣? شرایط نگهداری: 4-0 درجه سانتی گراد (داخل یخچال) ⁣? درجه بندی تخم مرغ ⁣? آدرس دقیق دفتر و مرکز تولید ⁣? تلفن دفتر شرکت تولید کننده ✅ تذکرات و توصیه های بهداشتی: (در طرف دیگر ... مطلب کامل

  ۴ نظر برای  مصاحبه با بخشدار پیرامون برخی مسائل و مشکلات شهر (۱)

  • 1
   امید نوشته شده در ۲۸ آذر, ۱۳۹۲, ساعت ۲۰:۰۵

   آرزوی موفقیت و سربلندی برای بخشدار مردمی و زحمتکش
   تا جایی که من ایشان را می شناسم برای بخش ما زحمت زیادی کشیدن از محدود مسئول های دلسوز شهر ما بوده

  • 2
   بهروز نوشته شده در ۳۰ آذر, ۱۳۹۲, ساعت ۱۳:۵۱

   از زحمات شما دوستان سایت و اهالی شریف بخش ممنون و سپاسگذارم با تشکر بهروز

  • 3
   مهرداد نوشته شده در ۱ دی, ۱۳۹۲, ساعت ۱۲:۵۹

   آقای بخشدار جناب بهروز خسته نباشید بابت این همه کار، ولی انصافا فکر نکنم …
   پس چرا شهر ما پیشرفت نکرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 4
   امید نوشته شده در ۲ دی, ۱۳۹۲, ساعت ۱۱:۴۱

   در پاسخ به دوستم مهرداد باید بگم که مشکل ما خودمون هستیم برو در خود مردم ریشه یابی کن که چرا پیشرفت نکردیم نه در مسعولین 
   از ماست که بر ماست

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • کاری ازکانون امام علی النقی علیه السلام بنارویه