• ناهار وحدت مدرسه فوتبال بنارویه    :   امروز با حضور آقای شمس مدیر ورزش و جوانان، آقای فزونی رئیس هیئت فوتبال و جمعی از اولیای بازیکنان، مسابقات چهار جانبه بین نونهالان و نوجوانان همراه با برنامه نمادین ...
 • آخرین اخبار از موج بارشی آخر هفته    :   ?سردرگمی مدل ها و تغییرات عجیب و غیر قابل باور ?نکته مبهم شرایط فعلی: سرمای شدید جنوب!! ?مساعد بودن شرایط باد قوس از ساعات آینده ? هوای بارانی در انتظار بنارویه/ در انتظار ...
 • وضعیت غیرفنی، غیراصولی و خارج از چارچوب و بحرانی ساختمان کتابخانه شهر بنارویه    :   ‼️تیرچه های ناامن و فاقد تاییدیه فنی نصب شده در سقف کتابخانه شهر ?امروز شهردار مهندس صداقت با خانم جوکاری نائب رئیس شورای شهر از ساختمان در حال تخریب و غیر ...
 • تعمیر و تجهیز دستگاه سنگ شکن بنارویه    :   در جهت تسهیل در خرید مصالح استاندارد و قدرت خرید بیشتر جهت ساخت و ساز شهروندان، شهردار مهندس صداقت اقدام به تعمیر و تجهیز سنگ شکن نموده است. همشهریانی که قصد ...
 • بازدید شهردار و شورا از پارک قدیمی جنب میدان امام علی (ع)    :   بازدید شهردار مهندس صداقت و مجید کارگر عضو شورا به همراه مسئول فنی شهرداری از پارک قدیمی میدان امام علی (ع) این پارک قدیمی که خاطرات خیلی از جوانان دهه شصت ...
 • بازدید شهردار مهندس صداقت و مسؤل واحد فنی شهرداری از وضعیت بحرانی چند کوچه    :   در این بازدید مهندس صداقت دستور لایه برداری گل های باقی مانده از کار، اندود کاری و بیس و مخلوط ریزی بعد آن را در اسرع وقت دادند.      ...
 • مصاحبه با دکتر حسن فزونی مسئول درمانگاه شبانه روزی امام خمینی (ره) بنارویه

  در این بخش خبرنگار بنارسیتی به منظور پیگیری و اطلاع رسانی وضعیت فعلی درمانگاه شبانه روزی امام خمینی (ره) بنارویه مصاحبه ای با آقای دکتر حسن فزونی ترتیب داده است که در ادامه می توانید متن کامل این مصاحبه را مشاهده نمایید.

  آقای فزونی از چگونگی عهده گیری مسئولیت درمانگاه بنارویه توسط خودتان بگویید؟

  بسم الله الرحمن الرحیم

  با سلام و عرض ادب خدمت شما و همه همشهریان عزیز .

  از مدت ها قبل پیشنهاد مسئولیت این مرکز را به من دادند اما بدلایلی که خیلی مفصل است قبول نکردم تا در نهایت با اصرار و صحبت های زیاد شورای محترم وپیشنهاد مسئولین محترم شبکه بهداشت و درمان لارستان این مسئولیت را بر عهده گرفتم و از ابتدای اردیبهشت امسال در خدمت مردم عزیز هستم و امیدوارم بتوانم قدمی جهت پیشرفت در این حیطه برای کشور و شهرم بردارم.

  -در حال حاضر درمانگاه بنارویه شامل خدمات رسانی در چه بخش هایی می باشد؟

  ابتدا باید عرض کنم که در حال حاضر دیگر کلمه درمانگاه فقط بین عموم کاربرد دارد و نام آن در واقع مرکز بهداشتی درمانی هست چون در این مرکز هم کار در مانی و هم کار بهداشتی انجام می شود. توضیح این که علاوه بر ویزیت بیماران در این مرکز(در واحد مطب) توسط پزشکان ، که در واقع از نظر عموم بیشتر بچشم می آید، واحد های مختلف دیگری نیز فعالیت میکنند از جمله:

  ۱- واحد مامایی : انجام معاینات ،مراقبت های قبل و حین و بعد از بارداری،انجام پاپ اسید ،تنظیم خانواده و بسیاری از فعالیت های دیگر .

  ۲- واحد بهداشت محیط: انجام بازدید های دوره ای از اماکن ، تهیه وتوضیع مواد غذایی و پیگیری سلامت کارکنان آن واحدها و…

  ۳- واحد مبارزه با بیماریها : بیماریابی و کنترل بیماریهای موجود، جونده کشی ، انجام اقدامات پیشگیری از بیماری ها

  ۴- واحد آزمایشگاهی : انجام آزمایشات بیمارانی که توسط پزشک نسخه می شوند ، انجام آزمایشات بیماران گروه هدف مانند بیماران دیابتی و فشارخون و حامله و …

  ۵- واحد دندانپزشکی : معاینات دانش آموزی و گروه های هدف وجرمگیری و فیشر سیلانت توسط کاردان بهداشت دهان و دندان و همچنین اقدامات کامل دندانپزشکی توسط دندانپزشک ضمنا باید ذکر شود که پزشکان نیز علاوه بر ویزیت بیماران ،بصورت هفتگی در روستاهای اطراف و خانه بهداشت بنارویه اقدام به ویزیت و مراقت بیماران گروه هدف می نمایند . در مورد کارها و نتایج فعالیت واحد های مختلف انتشارات در فرصت های دیگر مفصل خدمتتان توضیحاتی ارائه خواهم داد .

  -درمانگاه بنارویه دارای چند پزشک و در چه حد از تخصص می باشد؟

  مرکز بنارویه در حال حاضر دارای ۵ پزشک است که بنده مسئول مرکز هستم و چهار پزشک نیز بصورت هر ۱۵ روز ۲ نفر در طول ماه فعال هستند .تمام پزشکان عمومی هستند .

  یکی مشکلاتی که خیلی از مردم مطرح می کنند, عدم ماندگاری پزشکان در شهر ماست؟ بنظرتان مشکل کجاست؟

  خوب هر پزشک برای انتخاب محل خدمت و ماندگاری خود ملاک هایی دارد. آنچه که من به عنوان نماینده پزشکان و کسی که نظرات بسیاری از پزشکان را شنیده است که سه ملاک خیلی اهمیت دارد.

  ۱-حقوق و مزایا   ۲-امکانات رفاهی ۳-احترام و برخورد مناسب با پزشک

  مسئله دوم و سوم را ما باید در شهرمان ارتقا دهیم آنگاه می توان شاهد ماندگاری بیشتر پزشکان بود.

  وقتی جایی با همین حقوق و مزایا ‘امکانات رفاهی بیشتری داشته باشد‘قطعا اولویت با آنجاست و شهرها و روستاهای اطراف ما در این زمینه زیاد کار کرده اند ولی ما واقعا کاری نکرده ایم و فکر می کنیم کمک به درمانگاه فقط به ساختمان درمانی آن است نه پانسیون ها و…

  مسئله بعد این که در شهر ما هم مثل خیلی جا هایی دیگر افراد معدودی هستند که رفتارمناسبی با پزشکان و پرسنل ندارند و تعدادی این افراد هم بیشتر از جاهایی دیگر نیست اما فرقی که ما با بقیه داریم این است که مردم فهیم ومودب ما آن محبت لازم را به پزشک ابراز نمی کنند و این می شود که پزشک فکر می کند که همه ما فقط بلدیم بر خورد بد داشته باشیم.

  یعنی باید علاوه بر فرهنگ سازی جهت جلو گیری از برخورد های بد ‘ در جهت افزایش ابراز محبت ها به پزشکان و راضی نگه داشتن آن ها نیز تلاش کنیم.

  در رابطه با ساختمان رادیو لوژی و دستگاه رادیو لوژی و راه اندازی آن توضیح فرمایید؟

  همت خیر بزرگوار آقای زینلی وپیگیری های معتمدین شهر‘کارهای زیادی قبل از حضور اینجانب انجام شده بود. در حال حاضر با توجه به این که ساختمان سازی توسط دولت هزینه جانبی بیشتری دارد تلاش ها و جلسات مکرری در دانشکده علوم پزشکی لارستان داشته ایم ومقرر شده که مبلغ مورد نیاز که قبلا در اختیار دانشکده گذاشته بودیم را پس بگیریم و هزینه کمتر‘ساختمان وسیع تری تاسیس گردد انشاالله امید است که تا اوایل سال آینده بهره برداری صورت گیرد.

  چرا در بنارویه واحد آزمایشگاه وجود ندارد؟

  – در مرکزهمانطورکه عرض شد واحد آزمایشگاه وجود دارد و اکثر آزمایشات مورد نیاز نیز وجود دارد اما تعدادی آزمایش تخصصی نیز هست که در هیچ یک ازآزمایشگاهای در سطح بخش وجود ندارد و بنظر نمی رسد نیازی هم باشد چون آنچنان در خواست زیادی در مورد آنها وجود ندارد . و اگر دیده میشود که خیلی ها از شهر ما به آزمایشگاه های اطراف مراجعه میکنند ، بیش از ۸۰% آنها با در خواست شخصی مراجعه میکنند نه با نظر پزشک . در مورد فراهم سازی امکانات برخی آزمایشات دیگر نیز تلاشهایی در حال انجام است.

  به نظر شما پیشرفت بنارویه در حیطه بهداشت و درمان در مقایسه با سایر شهرهای همجوار در چه حد است؟

  به نظر من مرکز بهداشتی درمانی بنارویه نسبت به خیلی از مراکز اطراف ما شرایط بسیار خوبی دارد هم از نظر پزشک وهم سایر پرسنل هم تجهیزات برخی مشکلات هم وجود دارد که من فکر می کنم بیشتر از اینکه نخواهیم منتظر مساعدت دولتی باشیم‘ باید خیرین محترم شهر وارد شوند شاهد پیشرفت های سریعتر باشیم.

  درمانگاه بنارویه از لحاظ امکانات وتجهیزات در حال حاضر در چه سطحی می باشد؟

  در پاسخ به سوال قبل عرض شد که هر چند نسبت به بسیاری از مراکز شرایط خوبی داریم ‘اما برخی مشکلات وجود دارد که باید با مساعدت ها دولتی وعنایات خیرین در جهت دفع آن بکوشیم

  آینده نظام بهداشت و درمان شهر بنارویه را چطور می بینید؟

  به نظر من آینده بهداشت ودرمان شهرمان را خود ما و مسئولین شهرمان رقم می زنیم. شاید بعد ازچند ماه و بعد از آشنایی بیشتر با مشکلات و با فعالیت ها و پشتکار مسوولین , دقیق تر و بهتر بتوانیم تخمین بزنم که آینده مان چه خواهد بود.
  -از زمانی که شما مسئول شده اید چه کارهایی صورت گرفته است؟ و چه برنامه هایی در نظر دارید؟

  بنده از ابتدای اردیبهشت امسال مسئولیت را بر عهده گرفتم.در این فرصت در کنار کارهای روزمره ی اداری (که کم هم نیست) باید مشکلات شناسایی می شدند و اولویت بندی و طبقه بندی می شدند. در کل اقداما ت زیر صورت گرفته اند:

  ۱-اولین کار تشکیل هیئت امنای مرکز بود که با حمایت ها و راهنمایی های امام جمعه محترم این هیئت امنا تشکیل شد که الحمدلله تا الان نیز فعالیت خوبی داشته است .اعضای هیئت امنا عبارتند از: آقایان حسین شمسی, حسن مرتضایی, حاجی بابا گشایش, مصطفی محمدی, حسین شریفی, مصطفی راهپیما(به نمایندگی از شورای شهر) و بنده حسن فزونی(به نمایندگی از سیستم بهداشت).

  ۲- با مذاکرات صورت گرفته با گروه سایت بنارسیتی قسمت پزشکی این سایت در اختیار تیم سلامت مرکز بهداشتی درمانی قرار گرفت تا در جهت افزایش اطلاعات پزشکی مردم و اخبار این حیطه فعالیت شود .

  ۳- یکی از مسائلی که از دید مردم مشکل ایجاد کرده بود مسئله ساعت کاری داروخانه بود . از آنجایی که این مسئله از لحاظ قانونی قابل حل نبود چون قانونا نیا ز به ساعت بیشتری وجود نداشت و مسئول داروخانه وظیفه ای در این رابطه برعهده نداشتند,با تعامل صورت گرفته با دکتر اسماعیلی(مسئول فنی داروخانه) ساعت کاری داروخانه افزایش یافت که باعث رضایت بسیاری از مردم شده است.

  ۴- یکی از مشکلات نبود دندان پزشک وعدم خدمات دهی مناسب بود . با همت خیر بزرگوار آقای حاج نورالله ابراهیمی که یک دستگاه یونیت دندان پزشکی خریداری نمودند ‘ و مساعدت های دولتی ‘این واحد فعال شد و در حال حاضر تمام خدمات در این واحد ارائه می شود. گفتنی است پس از عنایت آقای ابراهیمی ‘ دولت نیز مبلغی بالغ بر۲۰ میلیون تومان دراین واحد هزینه کردند.

  ۵- مسئله ای که احساس کردیم باید پیگری شود ‘نبود برخی داروهای لازم مخصوصا سرم ضدعقرب و مار گزیدگی بود که الحمدلله در حال حاضر همه ی این داروها موجود است و مشکلات زیادی را حل نموده است.

  ۶- یکی از مسائلی که باعث مشکلاتی برای عموم همشهریان شده بود‘ مراجعه جهت غربالگری نوزادانشان به شهر جویم بود. با پیگیری هایی که صورت گرفته است این واحد نیز در مرکز بهداشتی درمانی بنارویه فعال شد تا نیازی به صرف هزینه و وقت اضافی توسط مردم نباشد.

  ۷- مسئله ی رادیولوژی نیز همه اطلاع دارید که به همت خیر محترم آقای زینلی (به یادبود مرحوم زینلی) مطرح شد . در روند آن مشکلاتی وجود داشت با پیگیریها ومذاکرات و جلساتی که با دانشگده علوم پزشکی گرفته شده ‘مقرر شده است که هزینه ی لازم تحویل هیئت امنا قرار گیرد تا در اسرع وقت ساختمان سازی شروع شود. انشاالله امید است که تا اوایل سال آینده به بهره برداری برسد.

  ۸- مسئله ی مهمی که بسیار مورد نا رضایتی بیماران بود استاندارد نبودن محیط اتاق تزریقات بستری بود برنامه این است که با احداث یک اتاق بستری بانوان و جداسازی آن از اتاق آقایان‘ هم مشکل کمبود مکان وهم مختلط بودن آن حل شود. در این زمینه هم آقای حاج غلام زاهدی مبلغی را اختصاص داده اند. که بزودی عملیات ساخت شروع خواهد شد.

  ۹- مسئله نامناسب بودن مکان پذیرش نیز رفع شد و تغییراتی در جهت استاندارد سازی آن صورت گرفت.

  ۱۰-با توجه به این که مراجعین زیادی از اطراف داریم‘ فضای داخل مطب ها زیبا سازی می شد که علاوه بر تلاش های صورت گرفته , برنامه های دیگری نیز داریم .

  ۱۱- رفع کامل مشکل سرمایشی مرکز با بودجه کامل دولتی.

  ۱۲- جهت تامین روشنایی محوطه نیز با عنایات اداره برق وآقای علیرضا رضایی برنامه هایی داریم که امیدواریم بزودی اقداماتی صورت بگیرد.

   

  برنامه های ریز و درشت دیگری نیز وجود داشته که مناسب نیست اینجا به همه آن ها بپردازیم .

  اما برنامه های زیادی هم در اولویت داریم از جمله :

  ۱- زیبا سازی محوطه درمانگاه.

  ۲- ایجاد زیر ساخت مناسب جهت حضور متخصص در این مرکز و سپس تلاش در جهت جذب متخصصین ۳-ایجاد اتاق شستشوی هاری جهت رفع مشکلات بیمارانی دچار حیوان گزیدگی شده اند و رفع نیاز این بیماران جهت مراجعه بر شهرهای اطراف.

  ۴-رفع مشکل تجهیزات پزشکی از جمله مونیتور قلبی‘اکسیژن ساز ‘ نبولایزر, برانکارد,آمبوبرقی و… که از بودجه دولتی قول هایی داده شده است . این امر باعث کاهش اعزام بیماران به بیمارستان خواهد شد.

  ۵- تلاش در جهت جذب نیروی آزمایشگاه وسپس افزایش آزمایشات قابل انجام ‘به صورت منطقی وعلمی.

  ۶- استاندارد سازی اتاق احیا و گسترش فضای فیزیکی آن.

  ۷- ایجاد سرویس بهداشتی در مرکز که منافاتی با زیبایی شهر و درمانگاه نداشته باشد.

  ۸- در نهایت ایجاد قطب پزشکی معقول‘ متعادل ومتناسب در منطقه ی شمالی شهرستان لارستان

  سخن شما به خطاب مسئولین , خیرین و سایر مردم شهر چیست؟

  بنده باید به عنوان یک کوچکتر خدمت مسولین وخیرین ومردم عرض کنم که همانطور که می دانید برای یک پزشک همه جا کار هست و این را هم بگویم که خیلی از شهرهای اطراف حقوق ومزایای بیشتری هم داشت‘پیشرفت درسی من هم بیشتر بود از طرفی طبق مشورتی که با بیش از ۳۰ پزشک انجام دادم تنها دو یا سه نفر از آن ها موافق بودند که در شهر خودم پزشک باشم . اما با همه این ها این مسئولیت رابر عهده گرفته ام تا شاید بشود کاری برای این شهر انجام دهم اما همه میدانید که یک نفر کار زیادی نمی تواند انجام دهد‘خوب برخی از کا رها تخصصی است و مربوط به امور داخلی مرکز بهداشت درمانی است‘آن ها را من قول می دهم در جهت بهبود آن تلاش کنم وانشاالله به نتیجه برسانم اما خیلی از مشکلات و کارها و نا رضایتی ها مربوط به امور داخلی و مسائل تخصص نیست و توسط یک نفر مسئول مرکز فایل حل نیست و واقعا نیاز به همکاری مسولین ومخصوصا خیرین بزرگوار دارد. همانطور که من به نوبه خود از برخی چیزها گذشتم انتظار دارم که همشهریان ما هم وارد میدان شوند و هر کمکی چه فکری‘چه مالی و…دارند دریخ نکنند .حقیر نیز در جهت جذب کمک ها و مشارکت های مردمی تلاش می کنم اما اگر زمانی احساس کنم که تنها هستم و در این تنهایی کاری پیش نمی رود مجبورم جایی مشغول شوم که بتوانم کاری را پیش ببرم چون از لحاظ شرعی و وجدانی نیزمن موظفم برای رفع مشکلات مردم کشورم تلاش کنم حال هر کجای آن باشد‘و با هر دین و مذهبی فرق نمی کند؛ آنچه مهم است میزان و کیفیت کمکی است که بتوانم انجام دهم.

  وباز هم تقاضا می کنم و تاکید می کنم مردم عزیز شهرمان مسائل و مشکلات را به من انتقال دهند‘مسئو لین شهر به این حیطه اهمیت ویژه دهند و خیرین نیز تقاضا دارم در این عرصه وارد شوند تا باهم بتوانیم کاری را به انجام برسانیم همچنین عرض کنم که نیاز ها و مشکلات مرکز بهداشتی درمانی‘شناسایی شده اند و اولویت بندی و طبقه بندی شده اند و آمادگی داریم که خدمت هر خیر بزرگواری که قصد دارد وارد این عرصه شود ارائه دهیم.
  چه زمانی امکان دارد که بیماران شهر برای درمان امراض و مشکلات مهم خود به شهرستان های همجوار مراجعه نکنند و به آسانی با مراجعه به درمانگاه یا بیمارستان شهر خودشان مشکلاتشان بر طرف شود؟

  اینکه نیاز مردم ما به شهرهای بزرگتر ومرکز شهرستان قطع شود‘ غیر ممکن است چون هیچ جای دنیا چنین چیزی تحقق نیافته است . اصلا مگر نیاز لار به شیراز قطع شده است؟ نیاز شیراز به تهران قطع شده است؟

  ولی می توان امید داشت که نیاز ما به مرکز شهرستان کمتر شود و نیاز ما به بخش های همجوار قطع شود. باز هم جا دارد تاکید کنیم که نیاز به ورود خیرین به عرصه جهت این مسئله هم بسیار حائز اهمیت است چون جهت رفع مشکلات و وابستگی ها باید سرعت عمل داشت که آن هم در قالب روال اداری تقریبا غیر ممکن است و باید با حمایت خود مردم پیش رفت.

   

  در پایان ضمن تشکر از شما که این وقت را در اختیار گذاشتید,آرزو می کنم که با کمک همدیگر و با هم فکری و تلاش همگانی بتوانیم مشکلات مردم متدین و ولایتی شهرمان را مرتفع کنیم

  IMG_8144

  مطالب مرتبط :

  بازدید شهردار و شورا از پارک قدیمی جنب میدان امام علی (ع)

  بازدید شهردار مهندس صداقت و مجید کارگر عضو شورا به همراه مسئول فنی شهرداری از پارک قدیمی میدان امام علی (ع) این پارک قدیمی که خاطرات خیلی از جوانان دهه شصت شهر بنارویه در آن گذشته است، جهت ساخت و تجهیز در اولویت دستور کار شهردار قرار گرفته است. لازم و ضروری است که شهردار محترم با توجه به اینکه مطالبه حداکثری مردم شهر احداث و تجهیز یک پارک می باشد، جهت ... مطلب کامل

  بازدید شهردار مهندس صداقت و مسؤل واحد فنی شهرداری از وضعیت بحرانی چند کوچه

  در این بازدید مهندس صداقت دستور لایه برداری گل های باقی مانده از کار، اندود کاری و بیس و مخلوط ریزی بعد آن را در اسرع وقت دادند.       مطلب کامل

  انبوهی از آشغال در مسیر ورودی شهر در حاشیه جاده بختیارویه

  از شهروندان محترم تقاضا می شود رعایت نظافت و زیبایی شهر را داشته باشند. شهر متعلق به همه ماست با ریختن زباله در اطراف شهر به حقوق سایر شهروندان ضربه نزنیم... زیرا ریختن زباله در بیرون شهر و کنار جاده هم چهره زیبای طبیعت را خراب و زشت می نماید و هم کار کارگران جمع آوری زباله را دو چندان می کند. همشهریانی که زباله های زیاد و خارج از نوبت ماشین ... مطلب کامل

  در قاب خاطره ها

  دانش آموزان مدرسه راهنمایی - کلاس سوم: ? سید حسین رحیمی ? ابراهیم نوروزی ? علی اصغر غلامی ? چراغعلی دلیلی   مطلب کامل

  پایان سال آخرین مهلت تعویض کارت ملی

  انصاری مدیر کل ثبت احوال استان فارس اعلام کرد هم استانی ها تا آخر اسفندماه فرصت دارند که کارت ملی قدیم خود را به کارت ملی هوشمند تبدیل نمایند. همچنین ایشان اضافه کرد لازم است مردم زودتر به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند و به روزهای پایان سال موکول نکنند. قابل ذکر است که در شهر بنارویه دفتر پست بانک خانم ایزدی روبروی مدرسه نرجس خاتون آمادگی خدمات تعویض کارت ملی ... مطلب کامل

  جلسه خداحافظی و تشکر از خدمات ۳۰ ساله حاج شیرزاد باقری

  حاج شیرزاد باقری مسؤل حراست شهرداری بنارویه پس از ۳۰ سال خدمت بازنشسته شد. به پاس خدمات ۳۰ ساله این بزرگوار جلسه ای جهت تشکر و خداحافظی در دفتر شهردار مهندس صداقت با حضور سایر همکاران برگزار گردید. در این جلسه مهندس صداقت از طرف همه نیروهای شهرداری از آقای باقری تشکر نموده و هدایایی به رسم یادبود به ایشان تقدیم نمودند و آرزوی موفقیت و سلامتی در تمامی مراحل زندگی برایشان ... مطلب کامل

  کلیپ / نمایش طنز «مشاعره» گروه نمایش منتظران ظهور بنارویه

  با اجرای بهمن سهرابی و هیبت الله کریمی نژاد لینک دانلود (18 MB) نیمه شعبان 1396   مطلب کامل

  تغییرات جوی، کاهش دما و بارش در روزهای آینده

  ? خوشحالی و امیدواری برای کشاورزان بنارویه ? طبق تحلیل آخرین مدل های معتبر هواشناسی، از اواخر روز پنجشنبه همین هفته در منطقه بنارویه آرام آرام شاهد بارش باران خواهیم بود. ?گفتنی است اوج بارش ها منطقه بنارویه در روز جمعه ۲۴ آذر با حداقل پیش بینی ۳۰ میلمیمتر باران می باشد. ? این سامانه بارشی روز شنبه به صورت رگبار، رعد و برق و وزش باد ادامه داشته و احتمال ادامه این ... مطلب کامل

  فیلم/ مسئولین به خیابان های شرفویه رسیدگی کنید

  درخواست مردم شرفویه از مسئولین جهت رسیدگی به وضعیت بد و نامعلوم خیابان های این روستا لینک دانلود (3 MB) ارسالی مصطفی محمدی مطلب کامل

  نکاتی مهم که هنگام خرید تخم مرغ باید به آنها توجه کرد

  ✴️ مشخصات و لیبلی که بر روی کارتن های تخم مرغ زده می شود شامل: ⁣ ? نام و نوع محصول ? پروانه بهره برداری بهداشتی از اداره کل دامپزشکی استان ⁣? تاریخ تولید (به روز) ⁣? تاریخ انقضاء: یک ماه پس از تولید ⁣? شرایط نگهداری: 4-0 درجه سانتی گراد (داخل یخچال) ⁣? درجه بندی تخم مرغ ⁣? آدرس دقیق دفتر و مرکز تولید ⁣? تلفن دفتر شرکت تولید کننده ✅ تذکرات و توصیه های بهداشتی: (در طرف دیگر ... مطلب کامل

  ۲ نظر برای  مصاحبه با دکتر حسن فزونی مسئول درمانگاه شبانه روزی امام خمینی (ره) بنارویه

  • 1
   بنارویه نوشته شده در ۱۳ مرداد, ۱۳۹۳, ساعت ۹:۳۹

   با عرض سلام خسته نباشید وتشکر از پزشک خوش برخورد خانم بذر افشان امیدواریم که هرکجا رفتید موفق وپیروز باشید

  • 2
   محسن نوشته شده در ۱۴ مرداد, ۱۳۹۳, ساعت ۰:۱۹

   سلام
   آیا دکتر قبل از بیان اینجا هم میدونستن که میشه این کارها را برای شهرمون انجام بدن؟ اگه میدونستن چرا زودتر نیومدن که حلا خیلی جلوتر از اینها باشیم؟

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • کاری ازکانون امام علی النقی علیه السلام بنارویه