• اخبار کوتاه از مدارس بنارویه    :   1- برگزاری کارگاه آموزشی توانمندسازی آموزگاران ابتدایی منطقه بنارویه به میزبانی دبستان طاهره شرفویه 2- افتتاح سالن نمازخانه حضرت معصومه (س) با حضور مسئولین شهر و نمایندگی آموزش وپرورش بنارویه   پایان/...
 • قول و وعده هایی که هنوز هم محقق نشد/ کمیسیون ها بازوان پر توان شورای شهر    :   ⚠️ قول و وعده هایی که هنوز هم محقق نشد.. ✳️ نگاه امیدوارانه دلسوزان شهر برای تشکیل کمیسیون و کمیته های مردمی 🔰 کمیسیون ها بازوان پر توان شورای شهر 🔻 شوراهای شهرها ...
 • ورود سامانه بارشی به مناطق فارس/ آیا بخش بنارویه هم شامل این سامانه بارشی خواهد شد؟    :   به گفته هنرپیشه کارشناس اداره کل هواشناسی استان فارس: با ورود سامانه بارشی به استان، روز‌های چهارشنبه و پنج‌شنبه بارش باران در نواحی شمال، شمال غرب، غرب و مرکز استان پیش ...
 • جلسه تودیع و معارفه مسئول نمایندگی آموزش و پرورش بنارویه    :   با حضور کلیه مدیران و دبیران مدارس و شورا محترم و سایر مسئولین شهر دراین جلسه سید ابوالقاسم حسینی (مسئول سابق) تودیع و محمود بهادری به عنوان مسئول جدید معارفه شد.     پایان/...
 • جاری نمودن آب فاضلاب منازل به داخل کوچه ها و مشکلات آن برای کارهای عمرانی شهرداری    :   ✴️ امروز دوشنبه گروه عمرانی شهرداری در جلو مغازه شریفی مشغول اصلاح شیب کانیوا بودند که ناگهان همه کانیوا و جوب کوچه بالا دست پر از آب گردید و فعالیت ...
 • گلایه های مردم از عدم وجود اورژانس شهری    :   🔴 پیوست خبر درگیری مسلحانه چند شب قبل که از تریبون بنارسیتی به اطلاع مردم رسید، درخواست های متعددی از طرف مردم مبنی بر علت تاخیر آمبولانس درمانگاه داشتیم... 🖥 کارگروه ...
 • مصاحبه با دکتر حسن فزونی مسئول درمانگاه شبانه روزی امام خمینی (ره) بنارویه

  در این بخش خبرنگار بنارسیتی به منظور پیگیری و اطلاع رسانی وضعیت فعلی درمانگاه شبانه روزی امام خمینی (ره) بنارویه مصاحبه ای با آقای دکتر حسن فزونی ترتیب داده است که در ادامه می توانید متن کامل این مصاحبه را مشاهده نمایید.

  آقای فزونی از چگونگی عهده گیری مسئولیت درمانگاه بنارویه توسط خودتان بگویید؟

  بسم الله الرحمن الرحیم

  با سلام و عرض ادب خدمت شما و همه همشهریان عزیز .

  از مدت ها قبل پیشنهاد مسئولیت این مرکز را به من دادند اما بدلایلی که خیلی مفصل است قبول نکردم تا در نهایت با اصرار و صحبت های زیاد شورای محترم وپیشنهاد مسئولین محترم شبکه بهداشت و درمان لارستان این مسئولیت را بر عهده گرفتم و از ابتدای اردیبهشت امسال در خدمت مردم عزیز هستم و امیدوارم بتوانم قدمی جهت پیشرفت در این حیطه برای کشور و شهرم بردارم.

  -در حال حاضر درمانگاه بنارویه شامل خدمات رسانی در چه بخش هایی می باشد؟

  ابتدا باید عرض کنم که در حال حاضر دیگر کلمه درمانگاه فقط بین عموم کاربرد دارد و نام آن در واقع مرکز بهداشتی درمانی هست چون در این مرکز هم کار در مانی و هم کار بهداشتی انجام می شود. توضیح این که علاوه بر ویزیت بیماران در این مرکز(در واحد مطب) توسط پزشکان ، که در واقع از نظر عموم بیشتر بچشم می آید، واحد های مختلف دیگری نیز فعالیت میکنند از جمله:

  ۱- واحد مامایی : انجام معاینات ،مراقبت های قبل و حین و بعد از بارداری،انجام پاپ اسید ،تنظیم خانواده و بسیاری از فعالیت های دیگر .

  ۲- واحد بهداشت محیط: انجام بازدید های دوره ای از اماکن ، تهیه وتوضیع مواد غذایی و پیگیری سلامت کارکنان آن واحدها و…

  ۳- واحد مبارزه با بیماریها : بیماریابی و کنترل بیماریهای موجود، جونده کشی ، انجام اقدامات پیشگیری از بیماری ها

  ۴- واحد آزمایشگاهی : انجام آزمایشات بیمارانی که توسط پزشک نسخه می شوند ، انجام آزمایشات بیماران گروه هدف مانند بیماران دیابتی و فشارخون و حامله و …

  ۵- واحد دندانپزشکی : معاینات دانش آموزی و گروه های هدف وجرمگیری و فیشر سیلانت توسط کاردان بهداشت دهان و دندان و همچنین اقدامات کامل دندانپزشکی توسط دندانپزشک ضمنا باید ذکر شود که پزشکان نیز علاوه بر ویزیت بیماران ،بصورت هفتگی در روستاهای اطراف و خانه بهداشت بنارویه اقدام به ویزیت و مراقت بیماران گروه هدف می نمایند . در مورد کارها و نتایج فعالیت واحد های مختلف انتشارات در فرصت های دیگر مفصل خدمتتان توضیحاتی ارائه خواهم داد .

  -درمانگاه بنارویه دارای چند پزشک و در چه حد از تخصص می باشد؟

  مرکز بنارویه در حال حاضر دارای ۵ پزشک است که بنده مسئول مرکز هستم و چهار پزشک نیز بصورت هر ۱۵ روز ۲ نفر در طول ماه فعال هستند .تمام پزشکان عمومی هستند .

  یکی مشکلاتی که خیلی از مردم مطرح می کنند, عدم ماندگاری پزشکان در شهر ماست؟ بنظرتان مشکل کجاست؟

  خوب هر پزشک برای انتخاب محل خدمت و ماندگاری خود ملاک هایی دارد. آنچه که من به عنوان نماینده پزشکان و کسی که نظرات بسیاری از پزشکان را شنیده است که سه ملاک خیلی اهمیت دارد.

  ۱-حقوق و مزایا   ۲-امکانات رفاهی ۳-احترام و برخورد مناسب با پزشک

  مسئله دوم و سوم را ما باید در شهرمان ارتقا دهیم آنگاه می توان شاهد ماندگاری بیشتر پزشکان بود.

  وقتی جایی با همین حقوق و مزایا ‘امکانات رفاهی بیشتری داشته باشد‘قطعا اولویت با آنجاست و شهرها و روستاهای اطراف ما در این زمینه زیاد کار کرده اند ولی ما واقعا کاری نکرده ایم و فکر می کنیم کمک به درمانگاه فقط به ساختمان درمانی آن است نه پانسیون ها و…

  مسئله بعد این که در شهر ما هم مثل خیلی جا هایی دیگر افراد معدودی هستند که رفتارمناسبی با پزشکان و پرسنل ندارند و تعدادی این افراد هم بیشتر از جاهایی دیگر نیست اما فرقی که ما با بقیه داریم این است که مردم فهیم ومودب ما آن محبت لازم را به پزشک ابراز نمی کنند و این می شود که پزشک فکر می کند که همه ما فقط بلدیم بر خورد بد داشته باشیم.

  یعنی باید علاوه بر فرهنگ سازی جهت جلو گیری از برخورد های بد ‘ در جهت افزایش ابراز محبت ها به پزشکان و راضی نگه داشتن آن ها نیز تلاش کنیم.

  در رابطه با ساختمان رادیو لوژی و دستگاه رادیو لوژی و راه اندازی آن توضیح فرمایید؟

  همت خیر بزرگوار آقای زینلی وپیگیری های معتمدین شهر‘کارهای زیادی قبل از حضور اینجانب انجام شده بود. در حال حاضر با توجه به این که ساختمان سازی توسط دولت هزینه جانبی بیشتری دارد تلاش ها و جلسات مکرری در دانشکده علوم پزشکی لارستان داشته ایم ومقرر شده که مبلغ مورد نیاز که قبلا در اختیار دانشکده گذاشته بودیم را پس بگیریم و هزینه کمتر‘ساختمان وسیع تری تاسیس گردد انشاالله امید است که تا اوایل سال آینده بهره برداری صورت گیرد.

  چرا در بنارویه واحد آزمایشگاه وجود ندارد؟

  – در مرکزهمانطورکه عرض شد واحد آزمایشگاه وجود دارد و اکثر آزمایشات مورد نیاز نیز وجود دارد اما تعدادی آزمایش تخصصی نیز هست که در هیچ یک ازآزمایشگاهای در سطح بخش وجود ندارد و بنظر نمی رسد نیازی هم باشد چون آنچنان در خواست زیادی در مورد آنها وجود ندارد . و اگر دیده میشود که خیلی ها از شهر ما به آزمایشگاه های اطراف مراجعه میکنند ، بیش از ۸۰% آنها با در خواست شخصی مراجعه میکنند نه با نظر پزشک . در مورد فراهم سازی امکانات برخی آزمایشات دیگر نیز تلاشهایی در حال انجام است.

  به نظر شما پیشرفت بنارویه در حیطه بهداشت و درمان در مقایسه با سایر شهرهای همجوار در چه حد است؟

  به نظر من مرکز بهداشتی درمانی بنارویه نسبت به خیلی از مراکز اطراف ما شرایط بسیار خوبی دارد هم از نظر پزشک وهم سایر پرسنل هم تجهیزات برخی مشکلات هم وجود دارد که من فکر می کنم بیشتر از اینکه نخواهیم منتظر مساعدت دولتی باشیم‘ باید خیرین محترم شهر وارد شوند شاهد پیشرفت های سریعتر باشیم.

  درمانگاه بنارویه از لحاظ امکانات وتجهیزات در حال حاضر در چه سطحی می باشد؟

  در پاسخ به سوال قبل عرض شد که هر چند نسبت به بسیاری از مراکز شرایط خوبی داریم ‘اما برخی مشکلات وجود دارد که باید با مساعدت ها دولتی وعنایات خیرین در جهت دفع آن بکوشیم

  آینده نظام بهداشت و درمان شهر بنارویه را چطور می بینید؟

  به نظر من آینده بهداشت ودرمان شهرمان را خود ما و مسئولین شهرمان رقم می زنیم. شاید بعد ازچند ماه و بعد از آشنایی بیشتر با مشکلات و با فعالیت ها و پشتکار مسوولین , دقیق تر و بهتر بتوانیم تخمین بزنم که آینده مان چه خواهد بود.
  -از زمانی که شما مسئول شده اید چه کارهایی صورت گرفته است؟ و چه برنامه هایی در نظر دارید؟

  بنده از ابتدای اردیبهشت امسال مسئولیت را بر عهده گرفتم.در این فرصت در کنار کارهای روزمره ی اداری (که کم هم نیست) باید مشکلات شناسایی می شدند و اولویت بندی و طبقه بندی می شدند. در کل اقداما ت زیر صورت گرفته اند:

  ۱-اولین کار تشکیل هیئت امنای مرکز بود که با حمایت ها و راهنمایی های امام جمعه محترم این هیئت امنا تشکیل شد که الحمدلله تا الان نیز فعالیت خوبی داشته است .اعضای هیئت امنا عبارتند از: آقایان حسین شمسی, حسن مرتضایی, حاجی بابا گشایش, مصطفی محمدی, حسین شریفی, مصطفی راهپیما(به نمایندگی از شورای شهر) و بنده حسن فزونی(به نمایندگی از سیستم بهداشت).

  ۲- با مذاکرات صورت گرفته با گروه سایت بنارسیتی قسمت پزشکی این سایت در اختیار تیم سلامت مرکز بهداشتی درمانی قرار گرفت تا در جهت افزایش اطلاعات پزشکی مردم و اخبار این حیطه فعالیت شود .

  ۳- یکی از مسائلی که از دید مردم مشکل ایجاد کرده بود مسئله ساعت کاری داروخانه بود . از آنجایی که این مسئله از لحاظ قانونی قابل حل نبود چون قانونا نیا ز به ساعت بیشتری وجود نداشت و مسئول داروخانه وظیفه ای در این رابطه برعهده نداشتند,با تعامل صورت گرفته با دکتر اسماعیلی(مسئول فنی داروخانه) ساعت کاری داروخانه افزایش یافت که باعث رضایت بسیاری از مردم شده است.

  ۴- یکی از مشکلات نبود دندان پزشک وعدم خدمات دهی مناسب بود . با همت خیر بزرگوار آقای حاج نورالله ابراهیمی که یک دستگاه یونیت دندان پزشکی خریداری نمودند ‘ و مساعدت های دولتی ‘این واحد فعال شد و در حال حاضر تمام خدمات در این واحد ارائه می شود. گفتنی است پس از عنایت آقای ابراهیمی ‘ دولت نیز مبلغی بالغ بر۲۰ میلیون تومان دراین واحد هزینه کردند.

  ۵- مسئله ای که احساس کردیم باید پیگری شود ‘نبود برخی داروهای لازم مخصوصا سرم ضدعقرب و مار گزیدگی بود که الحمدلله در حال حاضر همه ی این داروها موجود است و مشکلات زیادی را حل نموده است.

  ۶- یکی از مسائلی که باعث مشکلاتی برای عموم همشهریان شده بود‘ مراجعه جهت غربالگری نوزادانشان به شهر جویم بود. با پیگیری هایی که صورت گرفته است این واحد نیز در مرکز بهداشتی درمانی بنارویه فعال شد تا نیازی به صرف هزینه و وقت اضافی توسط مردم نباشد.

  ۷- مسئله ی رادیولوژی نیز همه اطلاع دارید که به همت خیر محترم آقای زینلی (به یادبود مرحوم زینلی) مطرح شد . در روند آن مشکلاتی وجود داشت با پیگیریها ومذاکرات و جلساتی که با دانشگده علوم پزشکی گرفته شده ‘مقرر شده است که هزینه ی لازم تحویل هیئت امنا قرار گیرد تا در اسرع وقت ساختمان سازی شروع شود. انشاالله امید است که تا اوایل سال آینده به بهره برداری برسد.

  ۸- مسئله ی مهمی که بسیار مورد نا رضایتی بیماران بود استاندارد نبودن محیط اتاق تزریقات بستری بود برنامه این است که با احداث یک اتاق بستری بانوان و جداسازی آن از اتاق آقایان‘ هم مشکل کمبود مکان وهم مختلط بودن آن حل شود. در این زمینه هم آقای حاج غلام زاهدی مبلغی را اختصاص داده اند. که بزودی عملیات ساخت شروع خواهد شد.

  ۹- مسئله نامناسب بودن مکان پذیرش نیز رفع شد و تغییراتی در جهت استاندارد سازی آن صورت گرفت.

  ۱۰-با توجه به این که مراجعین زیادی از اطراف داریم‘ فضای داخل مطب ها زیبا سازی می شد که علاوه بر تلاش های صورت گرفته , برنامه های دیگری نیز داریم .

  ۱۱- رفع کامل مشکل سرمایشی مرکز با بودجه کامل دولتی.

  ۱۲- جهت تامین روشنایی محوطه نیز با عنایات اداره برق وآقای علیرضا رضایی برنامه هایی داریم که امیدواریم بزودی اقداماتی صورت بگیرد.

   

  برنامه های ریز و درشت دیگری نیز وجود داشته که مناسب نیست اینجا به همه آن ها بپردازیم .

  اما برنامه های زیادی هم در اولویت داریم از جمله :

  ۱- زیبا سازی محوطه درمانگاه.

  ۲- ایجاد زیر ساخت مناسب جهت حضور متخصص در این مرکز و سپس تلاش در جهت جذب متخصصین ۳-ایجاد اتاق شستشوی هاری جهت رفع مشکلات بیمارانی دچار حیوان گزیدگی شده اند و رفع نیاز این بیماران جهت مراجعه بر شهرهای اطراف.

  ۴-رفع مشکل تجهیزات پزشکی از جمله مونیتور قلبی‘اکسیژن ساز ‘ نبولایزر, برانکارد,آمبوبرقی و… که از بودجه دولتی قول هایی داده شده است . این امر باعث کاهش اعزام بیماران به بیمارستان خواهد شد.

  ۵- تلاش در جهت جذب نیروی آزمایشگاه وسپس افزایش آزمایشات قابل انجام ‘به صورت منطقی وعلمی.

  ۶- استاندارد سازی اتاق احیا و گسترش فضای فیزیکی آن.

  ۷- ایجاد سرویس بهداشتی در مرکز که منافاتی با زیبایی شهر و درمانگاه نداشته باشد.

  ۸- در نهایت ایجاد قطب پزشکی معقول‘ متعادل ومتناسب در منطقه ی شمالی شهرستان لارستان

  سخن شما به خطاب مسئولین , خیرین و سایر مردم شهر چیست؟

  بنده باید به عنوان یک کوچکتر خدمت مسولین وخیرین ومردم عرض کنم که همانطور که می دانید برای یک پزشک همه جا کار هست و این را هم بگویم که خیلی از شهرهای اطراف حقوق ومزایای بیشتری هم داشت‘پیشرفت درسی من هم بیشتر بود از طرفی طبق مشورتی که با بیش از ۳۰ پزشک انجام دادم تنها دو یا سه نفر از آن ها موافق بودند که در شهر خودم پزشک باشم . اما با همه این ها این مسئولیت رابر عهده گرفته ام تا شاید بشود کاری برای این شهر انجام دهم اما همه میدانید که یک نفر کار زیادی نمی تواند انجام دهد‘خوب برخی از کا رها تخصصی است و مربوط به امور داخلی مرکز بهداشت درمانی است‘آن ها را من قول می دهم در جهت بهبود آن تلاش کنم وانشاالله به نتیجه برسانم اما خیلی از مشکلات و کارها و نا رضایتی ها مربوط به امور داخلی و مسائل تخصص نیست و توسط یک نفر مسئول مرکز فایل حل نیست و واقعا نیاز به همکاری مسولین ومخصوصا خیرین بزرگوار دارد. همانطور که من به نوبه خود از برخی چیزها گذشتم انتظار دارم که همشهریان ما هم وارد میدان شوند و هر کمکی چه فکری‘چه مالی و…دارند دریخ نکنند .حقیر نیز در جهت جذب کمک ها و مشارکت های مردمی تلاش می کنم اما اگر زمانی احساس کنم که تنها هستم و در این تنهایی کاری پیش نمی رود مجبورم جایی مشغول شوم که بتوانم کاری را پیش ببرم چون از لحاظ شرعی و وجدانی نیزمن موظفم برای رفع مشکلات مردم کشورم تلاش کنم حال هر کجای آن باشد‘و با هر دین و مذهبی فرق نمی کند؛ آنچه مهم است میزان و کیفیت کمکی است که بتوانم انجام دهم.

  وباز هم تقاضا می کنم و تاکید می کنم مردم عزیز شهرمان مسائل و مشکلات را به من انتقال دهند‘مسئو لین شهر به این حیطه اهمیت ویژه دهند و خیرین نیز تقاضا دارم در این عرصه وارد شوند تا باهم بتوانیم کاری را به انجام برسانیم همچنین عرض کنم که نیاز ها و مشکلات مرکز بهداشتی درمانی‘شناسایی شده اند و اولویت بندی و طبقه بندی شده اند و آمادگی داریم که خدمت هر خیر بزرگواری که قصد دارد وارد این عرصه شود ارائه دهیم.
  چه زمانی امکان دارد که بیماران شهر برای درمان امراض و مشکلات مهم خود به شهرستان های همجوار مراجعه نکنند و به آسانی با مراجعه به درمانگاه یا بیمارستان شهر خودشان مشکلاتشان بر طرف شود؟

  اینکه نیاز مردم ما به شهرهای بزرگتر ومرکز شهرستان قطع شود‘ غیر ممکن است چون هیچ جای دنیا چنین چیزی تحقق نیافته است . اصلا مگر نیاز لار به شیراز قطع شده است؟ نیاز شیراز به تهران قطع شده است؟

  ولی می توان امید داشت که نیاز ما به مرکز شهرستان کمتر شود و نیاز ما به بخش های همجوار قطع شود. باز هم جا دارد تاکید کنیم که نیاز به ورود خیرین به عرصه جهت این مسئله هم بسیار حائز اهمیت است چون جهت رفع مشکلات و وابستگی ها باید سرعت عمل داشت که آن هم در قالب روال اداری تقریبا غیر ممکن است و باید با حمایت خود مردم پیش رفت.

   

  در پایان ضمن تشکر از شما که این وقت را در اختیار گذاشتید,آرزو می کنم که با کمک همدیگر و با هم فکری و تلاش همگانی بتوانیم مشکلات مردم متدین و ولایتی شهرمان را مرتفع کنیم

  IMG_8144

  مطالب مرتبط :

  جاری نمودن آب فاضلاب منازل به داخل کوچه ها و مشکلات آن برای کارهای عمرانی شهرداری

  ✴️ امروز دوشنبه گروه عمرانی شهرداری در جلو مغازه شریفی مشغول اصلاح شیب کانیوا بودند که ناگهان همه کانیوا و جوب کوچه بالا دست پر از آب گردید و فعالیت آنها چند ساعت تعطیل گردید. ✴️ این در حالی است که چند نفر از همسایگان بصورت خودجوش تمام کوچه های بالا دست را از کار عمرانی شهرداری مطلع نموده اند تا آب منازل خود را در کوچه رها نکنند. ✅ لذا از ... مطلب کامل

  سیری در تمدن های فراموش شده بنارویه

  ⚠️ کشف گورستان تاریخی گبری در تنگ هور 🔹 بنارسیتی در یک سری مقالات سعی دارد برخی از تمدن های شکوفا و درخشان مربوط به دوران کهن بنارویه که عموما از دید عموم پنهان مانده و یا کمتر کسی از وجود و یا ارزش تاریخی آن باخبر بوده را در چند مرحله به صورت سریالی هر یک از این تمدن های کهن و تاریخی اسرارآمیز را در مجموعه ای با عنوان ... مطلب کامل

  گلایه های مردم از عدم وجود اورژانس شهری

  🔴 پیوست خبر درگیری مسلحانه چند شب قبل که از تریبون بنارسیتی به اطلاع مردم رسید، درخواست های متعددی از طرف مردم مبنی بر علت تاخیر آمبولانس درمانگاه داشتیم... 🖥 کارگروه خبری بنارسیتی پیرو درخواست های مردمی، اطلاعات تکمیلی زیر را اعلام میدارد: 🔰 در موارد اتفاقات اورژانسی که در جاده رخ میدهد، وظیفه ی رسیدگی با اورژانس جاده ای ۱۱۵ میباشد! 🔻 و در موارد اتفاقات اورژانسی شهری، وظیفه ی رسیدگی با ... مطلب کامل

  زنده با خاطرات دیروز – شماره (۲۱)

  سایت بنارسیتی همانند سال های پیش به منظور زنده کردن یاد و خاطرات  ورزش گذشته و به دنبال آن تقویت و حمایت وضعیت فعلی فوتبال شهر ، همچنین ایجاد انگیزه مضاعف در جوانان و نوجوانان با استفاده از مجموعه ای تصاویر قدیمی مربوط به کلیه تیم های فوتبال در چند دهه گذشته، با رجوع به آرشیو و همچنین عکس های ارسالی بعضی از پیشکسوتان عزیز در هر نوبت عکسی مربوط ... مطلب کامل

  اعزام چهار کاراته کار بنارویه به مسابقات انتخابی تیم ملی سبک آزاد کاراته کشور

  ♦️این مسابقات مشمول سهمیه انتخابی تیم ملی کاراته می باشد.   🔻 اسامی چهارکاراته کار اعزامی باشگاه کاراته بنارویه به شرح ذیل می باشد: 🔸علی رضا اکبر پور 🔸حسین ستمکش 🔸مهدی لطفی 🔸محمدجواد جوکار ♦️این چهار کاراته کار نوجوان در مسابقات کشوری چند ماه پیش که در استان کرمانشاه برگزار شد به عنوان قهرمانان کاراته کشور شناخته شدند و هم اکنون جهت شرکت در این مسابقات که جمعه سوم آذر ماه در شیراز برگزار می شود برای ... مطلب کامل

  بارش باران در فارس از دوشنبه هفته جاری

  💧عبدالکریم جامع مدیرکل هواشناسی استان فارس: از عصر دوشنبه بیست و نهم آبان ماه در نواحی شمال، شمال غرب، غرب، جنوب، جنوب غربی و مرکز استان فارس بارندگی خواهیم داشت که این بارش تا پنج‌شنبه ادامه دارد. 💧بیشتر حجم بارندگی در ناحیه غرب، جنوب غربی و مرکز استان فارس است. 🌨 این سامانه بارشی برای نواحی شمال و شمال غرب احتمالاً همراه با برف خواهد بود. مطلب کامل

  مراسم عزاداری ۳۰ صفر (شهادت امام رضا علیه السلام) در بنارویه

  در سالروز شهادت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) مردم شهر بنارویه همانند سال های گذشته  در صبحگاه روز ۳۰ صفر  با حضور هزاران نفر مرد و زن ، پیر و جوان و خردسالان  پیاده و سواره به سمت امامزاده ی شاه میر عالی حسین در شش کیلومتری بنارویه حرکت کرده و در طول این مسیر به سینه زنی و نوحه خوانی پرداختند. عزاداران تمامی این مسیر را به ... مطلب کامل

  زنده با خاطرات دیروز – شماره (۲۰)

  سایت بنارسیتی همانند سال های پیش به منظور زنده کردن یاد و خاطرات  ورزش گذشته و به دنبال آن تقویت و حمایت وضعیت فعلی فوتبال شهر ، همچنین ایجاد انگیزه مضاعف در جوانان و نوجوانان با استفاده از مجموعه ای تصاویر قدیمی مربوط به کلیه تیم های فوتبال در چند دهه گذشته، با رجوع به آرشیو و همچنین عکس های ارسالی بعضی از پیشکسوتان عزیز در هر نوبت عکسی مربوط ... مطلب کامل

  گیاه دارویی شکرکه ( شکر تیغال )

  این گیاه که در ساقه ی بوته ای به نام کنوره توسط حشره‌ای از راسته قاب‌بالان به نام خزوکک ( در زبان محلی خار در آور ) برای نگهداری تخم‌ها و نوزاد خود پیله‌ای می‌تند به اندازه یک فندق که سفید رنگ است . جنس پیله این حشره که از ترشحات گیاه کنوره (ماری تیغال) ساخته شده است شکر تیغال نام دارد که در زبان محلی به آن شکرکه گفته ... مطلب کامل

  پذیرایی در مسیر بازگشت عزاداران در جاده بختیارویه ممنوع اعلام شد

  طبق اعلام ستاد هماهنگی پیاده روی شهادت امام رضا(ع) از کلیه مسئولین محترم موکب های مستقر در مسیر جاده بختیارویه تقاضا می شود که در مسیر برگشت حرکت عزاداران در طول این مسیر اکیدا از انجام برنامه پذیرایی خودداری کنند. در صورت بروز هر گونه مشکل با توجه به وضعیت این جاده و به علت ازدحام جمعیت و ترافیک ماشین ها در این روز عواقب احتمالی بر عهده خود افراد می ... مطلب کامل

  ۲ نظر برای  مصاحبه با دکتر حسن فزونی مسئول درمانگاه شبانه روزی امام خمینی (ره) بنارویه

  • 1
   بنارویه نوشته شده در ۱۳ مرداد, ۱۳۹۳, ساعت ۹:۳۹

   با عرض سلام خسته نباشید وتشکر از پزشک خوش برخورد خانم بذر افشان امیدواریم که هرکجا رفتید موفق وپیروز باشید

  • 2
   محسن نوشته شده در ۱۴ مرداد, ۱۳۹۳, ساعت ۰:۱۹

   سلام
   آیا دکتر قبل از بیان اینجا هم میدونستن که میشه این کارها را برای شهرمون انجام بدن؟ اگه میدونستن چرا زودتر نیومدن که حلا خیلی جلوتر از اینها باشیم؟

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • کاری ازکانون امام علی النقی علیه السلام بنارویه