• باز نشتی لوله های آب و باز تخریب خیابان های شهر…    :   تخریب خیابان تازه آسفالت شده ای که هنوز چند ماهی از کار آن نگذشته توسط اداره آبفا به دلیل نشتی لوله آب جلو مغازه بیبی سنتر... خرابی های لوله های آب ...
 • روز دانشجو گرامی باد    :   روز دانشجو، در ایران به ۱۶ ماه آذر اطلاق می‌شود. این روز، به یاد سه دانشجو (مصطفی بزرگ‌ نیا و احمد قندچی و مهدی شریعت‌ رضوی) که هنگام اعتراض به دیدار ...
 • لزوم حمایت از ورزش شهر برای داشتن جامعه سالم    :   ♨️ برای داشتن شهری سالم، افرادی سالم و فکری سالم و در نهایت جامعه ای رو به جلو و اخلاقی از ورزش حمایت کنیم! ♦️مراسم روستای چغان را به اتفاق جمع ...
 • جلسه اعضای شورای شهرستان لارستان با دکتر جعفرپور    :   نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای لارستان خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی که در ایام هفته در شهرستان به سر میبرند طی نشستی صمیمی با اعضای شورای شهرستان خواسته ...
 • مراسم افتتاحیه ورزشگاه چمن مصنوعی (پرسیا ارنا) روستای چغان    :   💢 جلوه ای دیگر از شکوه و عظمت و خونگرمی مردم خطه لارستان بزرگ/ مراسم افتتاحیه ورزشگاه چمن مصنوعی (پرسیا ارنا) روستای چغان باحضور چهره های سرشناس ورزش کشور مجریان ...
 • کلاس آموزش ساخت گلهای کریستال در موسسه خیره النساء بنارویه    :   🌹 گلهای کریستال 🌹 💐 کلاس آموزشی ساخت گلهای کریستال در موسسه خیریه خیره النساء با مربیگری خانم وطن دوست برگزار می گردد. 💐 از علاقمندان به این هنر زیبا دعوت بعمل ...
 • گفتگو و مصاحبه اختصاصی با یک بنارویی ساکن آمستردام هلند

  در این بخش خبرنگار بنارسیتی گفتگویی تلفنی انجام داده با یک بنارویی خوش قلب و خوش صحبت که بیش از سال ها (۲۵ ) سال از شهر و زادگاه آبا و اجدادی خود دور بوده و ایشان نیز در ضمن صحبت هایش از خاطرات و درد دلها و عشق و ارادت و محبت و احساسات پاک و بی نظیر خود پس از گذشت همه این سالها نسبت به زادگاه و مردم شهر خود یعنی بنارویه نشان و بروز داده است .

   

  در ادامه شما کاربران و مخاطبان گرامی سایت بنارسیتی می توانید این گفتگوی شیرین و جذاب را مشاهده نمایید .

  خبرنگار : سلام علیکم جناب آقای دیانت

  نصرالله دیانت : سلام و درود بر شما و همه دوستان و همشهریان عزیز و بزرگوارم در بنارویه

  ابتدا لطف کنید خودتان را به طور کامل برای مخاطبان سایت بنار سیتی معرفی نمایید ؟

  بنده نصرالله دیانت هستم فرزند مرحوم دادالله دیانت ( متولد بنارویه ) ولی خودم متولد آبادان سال ۱۳۴۴ می باشم. یک برادر و دو خواهر دارم و دو دختر یکی ۲۱ ساله به نام تندیس مشغول تحصیل در رشته دندان پزشکی و دختر کوچکم آرمیتا ۱۸ ساله در حال تحصیل در رشته قضاوت می باشد و خودم نیز در حال حاضر بیش از ۱۷ سال است که ساکن شهر آمستردام هلند بوده و حرفه ام بیزینس کاری و سوپرمارکت بازرگانی می باشد و مدت ۵ سال است در رشته فوتبال نیز بعنوان مربی و آنالیزگر فعالیت و دوره آموزشی میبینم .

  آقای دیانت چطور شد که شما زادگاه و وطن خود را ترک و به کشور هلند مهاجرت کردید ؟

  من به مدت ۵ سال ساکن کشور دبی بودم و چون به فوتبال خیلی علاقه داشتم در آنجا فعالیت ورزشی داشتم ، بعد از ۵ سال یک سال هم در تیم راس الخیمه به اتفاق برخی از دوستانم و بازیکنان تیم صنعت نفت آبادان از جمله مینو بنی سعدون ، محمود قضذاوی ، عبدالحسین کاظمی ، فرشاد فریدونی، ایوب پور جانکی فوتبال بازی می کردم ، پس از آن با خانم و بچه هایم تقریبا اوایل سال ۱۹۹۸ به کشور هلند نقل مکان کردم و تا سال ۲۰۰۷ نیز به اتفاق همین دوستان به جز فرشاد فریدونی که الان ساکن آمریکا و رضا کرمانی پورو محمد گلاب زاده (دروازه بان تیم ) که ساکن لندن هستند، ما ساکن هلند بوده و در تیم پیشکسوتان در هلند فوتبال بازی کرده ولی بعد از سال ۲۰۰۷ چون هم سنم بالا بود و هم در کنار آن مشکلاتی وجود داشت دیگر کم تر توانسته ام فوتبال بازی کنم ولی همچنان ورزش را کنار نگذاشته ام .

  متاسفانه سال ۱۹۹۸ موقعی که من به هلند مهاجرت کردم ، حدود ۴ ماه بعد پدرم فوت کردند و علی رغم این که بسیار دوست داشتند در خاک آبا و اجدادی خود یعنی بنارویه به خاک سپرده شوند یعنی سرزمینی که با آن بسیار خاطره داشته و الفت و مانوس بوده اند … ولی متاسفانه تقدیر اینچنین نشد و ایشان در دارالرحمه شیراز به خاک سپرده شدند .این را از عمق جانم عرض می کنم که دوست دارم هر زمان از این دنیا بار سفر بستم در خاک سرزمین پدری ام بنارویه به خاک سپرده شوم.

  کس نداند ذات پروردگار                    که فردا چه بازی کند روزگار

  این که گفتید چطور شد که من شهر و زادگاه عزیزم بنارویه را ترک و به کشور هلند مهاجرت کردم ، حقیقتش این است که من پیش خودم رویاها و تجسمی داشتم که برای تشکیل زندگی بهتر برای خانواده و فرزندانم به یک کشور خارجی سفر کنم که البته آن چیزی که فکر می کردم نبود و نشد … دوری از خانواده و شهرم خیلی مرا اذیت کرد ، خیلی از روزها من اینجا افسرده و غمگین بودم و در تنهایی عذاب می کشیدم و اشک می ریختم . فکر نمی کردم و به باورم نمی رسید که از شهرم و دوستان و یاران خوب و صمیمی و خانواده ام دور و جدا شده ام. من از کانادا گرفته تا تمام کشورهای اروپایی را رفته ام ولی به جرات می توانم بگویم که هیچ کجا برایم شکوه و خاطره و عشق بوی کاهگل ها و آب انبارها و برکه ها و خلاصه سرزمین بنارویه زنده و راضی نمی کرد و آخرش نیز به این نتیجه رسیدم که هیچ کجا وطن آدم نمی شود .دلم برای زادگاهم بنارویه خیلی خیلی تنگ شده است. به هر حال قسمت و سرنوشت من این شد که پیش آمد . (گریه و حسرت آقای دیانت …)

  از سالهای جوانی و خاطراتتان در بنارویه کمی برای ما بازگویی کنید ؟

  یادم هست که سال ۱۳۶۴ تیم ما (صنعت نفت آبادان) با تیم صنعت نفت لارستان بازی داشت ، مسئول و مدیر عامل تیم صنعت نفت لارستان هم مرحوم محمد فاطمی بود که ایشان اصالتا بنارویی بودند. این بازی با بُرد تیم صنعت نفت آبادان به پایان رسید. پس از بازی من به اتفاق دوستان و هم تیمی هایم آقای علیرضا فیروزی ملی پوش آن زمان ، حسن نگارش ، یعقوب پور جانکی که الان سوئد هستند و کورش کریمی که الان ساکن آمریکا هستند و منصور آرام و خداداد سالاری و حسن گله داری به رختکن رفتیم ، بلافاصله بعد از ما یک نفر آمد در رختکن و با همه عکس گرفت و احوالپرسی کرد ، با من هم عکس گرفت و از جمله از من سوال کرد و گفت که شما بنارویی نیستید؟ من گفتم بله من و پدر و اجدادم همه بنارویی هستیم. ایشان هم گفت من یک زمانی آمدم بنارویه و دیدم شما در بنارویه در زمین خاکی فوتبال بازی می کردید چطور شده که شما الان در تیم صنعت نفت آبادان بازی می کنید .خلاصه این موضوع برای من به یک خاطره شیرین تبدیل شد که اسم شهرم بنارویه آنجا برای دوستانم نیز مطرح شد.

  در ایام جوانی بنده ساکن بنارویه نبودم و همانطور که اشاره کردم متولد آبادان هستم ولی هر سال دو بار از آبادان به بنارویه می آمدم و چون خیلی طبیعت بنارویه را دوست داشتم معمولا با دوستانم به تفریح و گشت و گذار در طبیعت بنارویه می رفتیم . دوستان خوبی داشتم که از برادر به من نزدیکتر بودند . از جمله کسی که باعث و بانی دوستی من با بقیه فوتبالیست ها و دوستان عزیز بنارویی ام شد آقای حسین اژدری بود ، و پس از آن من با آقایان مرحوم محمد غلامی – نوازالله عسکری – محمد حسن کریمی _ حسین بشکار – علی اصغر جعفری – علی اکبر خشتی – علی اصغرخشتی- ابراهیم حسینی – استاد اصغر جوشن – حاج بابا باقری – هیبت الله غلامی – نعمت الله غلامی – اسکندر جوکار و سایر عزیزانی که الان در ذهنم نیستند آشنا و دوست شدم .از راه دور سلام و درود خودم رابه همه این دوستان و عزیزان و سایر دوستان و همشهریان بنارویی ام تقدیم می کنم و دستان گرمشان را می فشارم و امیدوارم که همه این دوستان سالم و تندرست و موفق باشند. یاد همه آن دوران خوش که برای من سراسر خاطره بوده و هستند بخیر … (گریه آقای دیانت)

  بله تقدیر اینچنین قرعه برای ما انداخت که من به اتفاق خانواده ام بعد از ۲۵ سال بیایم بنارویه البته بخاطر فوت بچه خواهرم ( مرحوم رضا کشمیری ) و تنها ۲ ساعت بیشتر نتوانستم در بنارویه بمانم متاسفانه حال خوشی نداشتم و ناچار رفتم شیراز و با زن و بچه هایم زاد گاه پر خاطره و دوست داشتنی ام را به سرعت و به اجبار ترک کردم . آنجا هم مریض بودم و به علت این مسئله به شدت از لحاظ روحی ضربه خوردم و خیلی از لحاظ عاطفی صدمه دیده ام.گریه آقای دیانت…

  شما در سالهای جوانی اتان در چه تیمی فوتبال بازی می کردید ؟

  فوتبال را در سطح حرفه ای و در تیم صنعت نفت آبادان (شیراز) از سال ۱۳۶۱ تا سال ۱۳۷۰ بازی می کردم .

  چه یادگارها و چه نشانه هایی از شهر بنارویه هنوز در ذهن و خاطر شما زنده و با معناست ؟

  نمیدانم چه بگویم و چطور برای شما احساسات قلبی ام را ابراز نمایم زبان و بیانم را یارای گفتن وبیان کردن نیست و چگونه می شود با کلمات و جملات ناقصم احساس و عشق و ارادتم به بنارویه و مردم و خاطراتش را به شما نشان دهم .وجب به وجب خاک بنارویه از آب باریک گرفته تا گوشه بهره و شاه نشین و دولاب و تنگ هور،قلعه اسماعیلیه تا منال و کلاهی و تنگنا ، همه و همه اش برای من خاطره است . با مردم گرم و خوب و مهمان نوازش ، بوی کاهگل و زمین خاکی و کوچه های تنگ و تاریک و صدای خروس ها و تلنبه هایش را هنوز در خاطر دارم و با دنیا عوض نمی کنم . این را از صمیم قلب می گویم . امیدوارم که مردم این دیار همیشه شاد و سر حال و تندرست باشند و برای همه بنارویی ها آرزوی سر بلندی میکنم .

  آن زمان یادم هست که درب همه خانه ها باز بود … یکدلی و یکرنگی بین مردم بنارویه ، بزرگ و کوچک ، زن و مرد موج می زد …

  در بنارویه اصلا درب آهنی وجود نداشت و ابدا کسی قفل به درب خانه اش نمی زد …

  همه سرشار از محبت و دوستی و رفاقت و صمیمیت بودند .

  برخی عکس هایی که در سایت دیدم خیلی ناراحتم کردند ، متاسفانه خیلی از این آثار تاریخی و باستانی بنارویه را تخریب کردند . واقعا دل آدم کباب می شود و من هم دلم سوخت که چرا اینقدر ضعف و فقر فرهنگی وجود داشته که این آثار به این روز افتاده اند، ما باید به همه این آثار از قلعه اسماعیلیه تا آب باریک عزیز افتخار کنیم بنارویه رونق و پیشرفت داشت و مسیرش رو به جلو بود چرا اکنون به این شکل در آمده و چرا دیگر شهر آباد و خاطره سازم به کلی سیمایش عوض شده و تغییر شکل یافته است .

  چگونه است که شما پس از گذشت این همه سال و دوری از زادگاه و مردم شهرتان بنارویه همچنان عشق و محبت و ارادت تان به این مردم و این شهر کم و کاسته نشده است ؟

  زاد گاه پدری را هرگز و هرگز نمی شود فراموش کرد ، معمولا زمانی که ما یک اندوخته ای داریم قدرش را نمی دانیم و متاسفانه هر وقت این متاع و گوهر را از دستش دادیم پی به ارزش و قیمتش خواهیم برد . بله بنارویه زادگاه پدری و دوست داشتنی من است و همه امید من این است که به بنارویه بیایم و از نزدیک با دوستان و همشهریانم ملاقات داشته باشم .

  از چه موقع و چند ماه است که شما از سایت بنارسیتی مطلع شدید و از اخبار و مطالب آن دیدن می کنید ؟

  مدت چهار ماه می شود که از مطالب سایت استفاده می کنم . ابتدا در گوگل اسم بنارویه را جستجو کردم بلافاصله تصاویری از خیابان ها و امامزاده و خلاصه بسیاری عکس های قدیمی مربوط به فوتبالیست های قدیم را دیدم و متوجه سایت بنارسیتی شدم . خلاصه خیلی خوشحال شدم و شب ها می نشستم تا ساعت دو و نیم یا سه شب و از یک یک مطالب سایت استفاده و دیدن می کردم و تا الان همه مطالب سایت را دیده ام و اگر درباره هر کدام از مطالب سایت از مصاحبه ها تا خبرهای ورزشی و فرهنگی و مذهبی و … از من بپرسید همه را با جرئیاتش می توانم برای شما بگویم .

  سایت خوبی است البته با امکاناتی که شما دارید انتظار زیادی نمی توان داشت ، باید چند نفر حمایت کننده مالی داشته باشید . چون این کار هزینه دارد و متاسفانه در بنارویه این قبیل امور فرهنگ سازی نشده است . از نظر من سایت بسیار خوب و مفیدی است ، اگر بتوانید ویدیوهای مختلفی هم از برنامه ها و مراسماتی که در بنارویه برگزار می شود در سایت بگذارید فوق العاده سایت بهترو جذاب تر می شود ، می شود نظر سنجی سایت نیز فعال شود و کسانی که خارج از کشور زندگی می کنند با افکار و عقاید مختلف در زمینه های گوناگون به سایت کمک و همکاری داشته باشند .

  سخن پایانی شما :

  انسان های شریف و بزرگی در این سرزمین زیست می کردند انسانهایی که پاک بودند و برای بنارویه بسیار تلاش و زحمت کشیدند ولی الان در زیر خاک مدفون اند . یادی از بزرگان و قدیمی های شهر بنارویه که واقعا برای این خاک زحمت کشیده اند بکنیم . ما گذشته امان را نباید فراموش کنیم ، از کجا آمدیم و به کجا می رویم …

  احترام به بزرگتر و مخصوصا پدر و مادر را نمی شود با دنیا عوض کرد …

  من آرزوی موفقیعت و شاد کامی و سلامتی و سربلندی برای تمامی دوستان و یاران و همشهریان عزیز بنارویی ام را از خدای بزرگ خواستارم و امیدوارم که با اراده و همت و همکاری یکدیگر بتوانیم بنارویه ی آباد و نسلی سالم و مترقی بسازیم و با افتخار از فرزندان خود یاد کنیم و در آخرین کلام سخنم به همه شما عزیزان این است که همدیگر را دوست داشته باشید … همدیگر را دوست داشته باشید .

  تصاویری از فعالیت ورزشی آقای نصرالله دیانت در سالهای حضور در تیم صنعت نفت آبادان و همچنین فعالیت های ورزشی ایشان در کشور هلند :

  از راست : علیرضا فیروزی – نصرالله دیانت

  از راست : علیرضا فیروزی – نصرالله دیانت

  آقای نصرالله دیانت در تیم صنعت نفت آبادان – سال ۱۳۶۴ – زمین فوتبال بهداشت شیراز

  آقای نصرالله دیانت – قهرمانی تیم سالنی پیشکسوتان خارج از کشور

  مطالب مرتبط :

  لزوم حمایت از ورزش شهر برای داشتن جامعه سالم

  ♨️ برای داشتن شهری سالم، افرادی سالم و فکری سالم و در نهایت جامعه ای رو به جلو و اخلاقی از ورزش حمایت کنیم! ♦️مراسم روستای چغان را به اتفاق جمع صمیمی پیشکسوتان و بزرگان و علاقه مندان ورزش و همچنین مسئولین شهر رفتیم، دیدیم و تماشا کردیم. ♦️مراسم بسیار جالب و مفرح و باشکوهی بود. از نقاط مختلف استان و کشور از مسئولین سیاسی گرفته تا چهره های سرشناس فوتبال و ... مطلب کامل

  جلسه اعضای شورای شهرستان لارستان با دکتر جعفرپور

  نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای لارستان خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی که در ایام هفته در شهرستان به سر میبرند طی نشستی صمیمی با اعضای شورای شهرستان خواسته ها و پیشنهادات اعضا را دریافت کردند و قول پیگیری و مساعدت در جهت رفع مشکلات دادند و ایشان افزودند بسیاری از خواسته های کوچک را باید از درون شهرستان و استان حل نمود و خواسته های بزرگتر و منطقه ... مطلب کامل

  مراسم افتتاحیه ورزشگاه چمن مصنوعی (پرسیا ارنا) روستای چغان

  💢 جلوه ای دیگر از شکوه و عظمت و خونگرمی مردم خطه لارستان بزرگ/ مراسم افتتاحیه ورزشگاه چمن مصنوعی (پرسیا ارنا) روستای چغان باحضور چهره های سرشناس ورزش کشور مجریان توانمند صدا وسیما وهمچنین مسئولین سیاسی و ورزشی استان برگزار شد. ♦️در این مراسم بعد از قرائت قرآن مجید و سرود ملی جمهوری اسلامی مجریان توانمند شبکه ورزش و برنامه ۹۰ مجتبی پوربخش و محمدحسین میثاقی ضمن ابراز خوشحالی از حضور ... مطلب کامل

  کلاس آموزش ساخت گلهای کریستال در موسسه خیره النساء بنارویه

  🌹 گلهای کریستال 🌹 💐 کلاس آموزشی ساخت گلهای کریستال در موسسه خیریه خیره النساء با مربیگری خانم وطن دوست برگزار می گردد. 💐 از علاقمندان به این هنر زیبا دعوت بعمل می آید. 💐 خواهران عزیز می توانند جهت اطلاع بیشتر به موسسه خیره النساء مراجعه و یا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایند: 📱 09172554462 ☎️ 52564462 ☎️ 52562546 🍃 واحد نیکوکاری موسسه خیره النساء بنارویه 🍃 مطلب کامل

  فیلم / نمایش طنز تقلید صدای گروه نمایش منتظران ظهور بنارویه

  با اجرای بهمن سهرابی، رضا ابراهیمی و کریم جعفری / نیمه شعبان 1396 لینک دانود (21 MB)       مطلب کامل

  دکل های نورافکن زمین چمن دهفیش راه اندازی شد

  به همت گروه پیشکسوتان فوتبال دهفیش و تلاش شبانه روزی جمعی از دلسوزان ورزش دکل های روشنایی ورزشگاه شهدای دهفیش نصب گردید و با تلاش همکاری دوستان تا پایان وقت شب گذشته مراحل پایانی آن نیز به اتمام رسید. ان شاءالله توقع داریم از جناب آقای رامبرزین عزیز که همه سعی و تلاش خودشان را جهت بازدید مسئولین از مجموعه دهفیش انجام دهند.   #ارسالی_از جمعی از پیشکسوتان و جوانان دهفیش... مطلب کامل

  همایش تخصصی هواشناسی با حضور کارشناسان هواشناسی لارستان و جنوب فارس برگزار شد

  در ابتدای این همایش چند ساعته مهندس عباسی مسول اداره هواشناسی لارستان سخنرانی کردند. عباسی به تاریخچه هواشناسی در ایران و فارس پرداختند و در مورد چگونگی اطلاع رسانی در حوزه هواشناسی و مراحل تحقیق در علم هواشناسی توسط کارشناسان توضیحاتی مختصر بیان کردند. در ادامه دکتر آذر آیین کارشناس سازمان هواشناسی در سخنانی مفصل وضعیت آب و هوای آینده جنوب فارس و شهر بنارویه را تحلیل و بررسی و رصد کردند. ایشان ... مطلب کامل

  اجرای کامل طرح آمارگیری خانوار عشایر و ارائه خدمات اولیه سلامت

  اجرای کامل طرح آمارگیری خانوار عشایر و انجام واکسیناسیون و ارائه خدمات اولیه سلامت به عشایر تحت پوشش مرکز جامع خدمات سلامت بنارویه با همکاری بهورزان آقایان ابراهیمی و اسدی و اعزام وسیله نقلیه مناسب از نقلیه دانشکده علوم پزشکی لارستان در طول پنج روز در مناطق صعب العبور منطقه انجام گرفت.     ارسالی از مدیریت مرکز جامع خدمات سلامت بنارویه مطلب کامل

  شروع به کار پروژه ساخت سه راهی آّببارک

  شروع به کار پروژه سه راهی آبباریک، نقطه حادثه خیز برای رفع خطرات احتمالی و ریزش کوه با حضور مهندس باقری فرد مدیر کل اداره راه و شهرسازی لارستان و مهندس قهرمانی رییس اداره راه و ترابری جویم و شورای محترم بخش بنارویه این جاده به علت انجام عملیات در ساعتی از روز بسته می شود.   پایان/ مطلب کامل

  مشکل نبود یا عدم نظارت شهرداری بر تعمیرات کوچه ها

  ⚠️ نبود یا عدم نظارت شهرداری بر تعمیرات، کوچه ها را به محل امنی برای دپو کردن نخاله تبدیل کرده است. ♦️با یک گشت در اکثر کوچه های شهر متوجه می شوید که هر خانه ای که مقداری تعمیرات داخلی داشته اند، مصالح اضافه با نخاله های تخریب شده ساختمان خود را در پیاده رو انباشته و روی هم ریخته اند و سالها شاید منتظر باد شدید جهت جابه جایی می ... مطلب کامل

  ۱۵ نظر برای  گفتگو و مصاحبه اختصاصی با یک بنارویی ساکن آمستردام هلند

  • 1
   باشگاه فرهنگی ورزشی آرش بنارویه نوشته شده در ۱۶ بهمن, ۱۳۹۳, ساعت ۲۱:۵۴

   خدمت برادر و دوست قدیمی و عزیز و بزرگوارمان آقای دیانت عرض سلام و خسته نباشید داریم .مصاحبه بسیار زیبای شما را در سایت بنارسیتی مشاهده کردیم فوق العاده تاثیرگذار و عمیق بود و سرشار از احساسات و همدلی بی نظیر شما .
   سلام گرم و صمیمی همه ما را بپذیرید بسیار خوشبخت و خوشحال و امیدوار شدیم از اینکه یک بنارویی در آن سوی دنیا زندگی می کند ولی هنوز و همچنان عشق و ارادت و محبت به خاک خودش را هرگز از یاد و از دل نبرده است. آفرین و احسنت بر شما عزیز. امیدواریم که سالم و سلامت و موفق باشید. به امید دیدارمان در شهر بنارویه.
   از طرف کلیه مسئولین و دست اندرکاران و بازیکنان باشگاه فرهنگی ورزشی آرش بنارویه

  • 2
   محمود نوشته شده در ۱۶ بهمن, ۱۳۹۳, ساعت ۲۱:۵۵

   سلام علیکم. مرحبا به این غیرت و همدلی و تعصبی که نسبت به شهر خودت بنارویه بعد از این همه سال که داشتی !

  • 3
   پیمان نوشته شده در ۱۶ بهمن, ۱۳۹۳, ساعت ۲۱:۵۶

   من که از این مصاحبه افسرده و غمگین شدم چی کشیده این بنده خدا امیدوارم یه جوری بشه بیاد و برگرده بنارو..

  • 4
   رضا نوشته شده در ۱۶ بهمن, ۱۳۹۳, ساعت ۲۱:۵۷

   سلام.به خدا آقای دیانت همون جا بمون و راحت باش جسارت نشه نمیگم عشق و ارادت به شهرت نداشته باش ولی خداییش بیای کجا به سرزمین گرد و گل ها یا شل ها یا سرزمین مسجد و مناره ها و جاده و خیابون درب و داغون .. هزار و یک بدبختی و گرفتاری و نقص همه جای این شهر داره واویلا میکنه ..

  • 5
   محسن نوشته شده در ۱۶ بهمن, ۱۳۹۳, ساعت ۲۱:۵۸

   من هم جای شما بودم می رفتم یه جایی خارج از بنارویه حالا هرکجا شد شد ولی اینجا نباشم تجربه ثابت کرده هر کسی اینجا مونده به جایی نرسیده و پیشرفتی نکرده و همش به عقب رفته و پسرفت

  • 6
   بچه بنارو نوشته شده در ۱۹ بهمن, ۱۳۹۳, ساعت ۱:۴۵

    سلام.عزیزان بنارویه زادگاه سادات وبزرگان زیادیست.۵۵شهید والامقام وسرافراز ودهها جانباز ورزمنده تقدیم انقلاب کرده است.این مایه مباهات وفخر ما مردم بنارویه است..درست است مشکلات وکاستی هایی وجود دارد و برخی افراد فقط بدنبال تامین منافع مادی وشخصی خود هستندوحاضرند منافع عموم مردم را زیر پا له کنند تا به مقصد خود برسند..ولی اکثر قریب به اتفاق مردمی خونگرم.متدین.وشجاع هستند.ولی متاسفانه مشکل اصلی درشهر بنارویه این است که به بزرگان ودلسوزان وزحمت کشان احترام گذاشته نمی شود.بعضی هافقط بدنبال تفرقه واختلاف هستند.ودرسایه این اختلاف ها بدنبال مقاصد شخصی خود هستند…..ایکاش انهایی که ادعا دارند حداقل بیایند به مردم بگویند چکار کرده ایم.
   البته مردم ما خیلی هوشیار هستند وخوب تشخیص می دهند که چه کسانی در طول تصدی مسولیتشان بدنبال براوردن منافع شخصی خود بوده اند وچه کسانی فکر عمران وابادانی محل…..والعاقبه للمتقین  

  • 7
   جهرم نوشته شده در ۲۵ بهمن, ۱۳۹۳, ساعت ۱۹:۴۵

   خوشبحالش داره حال میکنه تو هلند.من هم اگه میتونستم میرفتم اروپا

  • 8
   یه بنارویی مهاجر دیگه نوشته شده در ۴ اسفند, ۱۳۹۳, ساعت ۱۸:۱۶

   سلام . مصاحبه جالبی بود و ممنون که وقت گذاشتید و از این دوست عزیز ما یادی کردید . بنارویه مانند تیم آرش است که وقتی خوب بازی را یاد گرفتی باید از ارش بری تیم پیروزی . بنارویه هم همین طور است وقتی توش یکم زندگی کردی دیگه برات کوچیک میشه و باید مثل ما مهاجرت کنی به یه جایی بزرگتر با مردم بهتر . ما که دل خوشی از بودن توی بنارویه نداریم هر وقت یادش می افتیم که مردمش چقدر حسود و دیده تنگ بودند و هرگز نمی خواستن کسی به جایی بهتری برسه قلبمون درد میاد . امیدوارم یه روزی ملت بنارویه بزرگ بشوند و از این فقر فرهنگی نجات پیدا کنند . ما که سالها پسش در بنارو زندگی می کردیم به ما میگفتن بنارو اسمش را از شاه بنار گرفته که روی کوه شاهنشین زندگی می کرده و غیره اما زمانی که دیدیم توی همین امریکا یه شهر زیبا به نام بنارو وجود داره که اگر روی گوگل سرچ کنید پیداش میکنید . به فکر پیدا کردن علت نامگذاری بنارو افتادم و با کسایی که توی عرصه لغت کار میکردن تماس گرفتم که پرفسور مایکل انسی  توی دانشگاه دبی به ما گفت بنارو یه کلمه عبری است به نام سرزمین موعود و طبق بررسی که این دانشمند گرامی انجام داده بودند ۱۲ منطقه در ایران وجود دارد که شهری به نام بنارو وجود داشته در قدیم و همگی ساکنین یهودی داشته و بررسی که کردم هم همین بود که در جایی که امروز محله نو شرقی توی بنارو میگن هم یعنی همون جایی که  ما بچه بودیم یه قلعه خرابه بزرگ بود که اسمش الان یادم نیست و قبلا ها یه طائیفه یهودی زندگی میکردن که با بنارویی ها ازدواج فامیلی داشتن . به هر حال وقتی شنیدم که چقدر اجداد ما توی بنارو قدیم با مردم دیگر مهربان بودند و انسان دوست بودند که حتی جود و یهود را محترم می دانستند احساس غرور کردم . امیدوارم یه روزی مردم بنارو دوباره به ان روزگار برگردن و انسان دوست باشند . هرچه باشد ما که دور از خانه هستیم هرچند مهاجریم اما دلمان برای خانه اجدادی بعضی وقتها تنگ میشود … دوستتان داریم امیدواریم مسئولان سایت بنار سیتی این مطلب هم توی سایت بذارند 

  • 9
   یه بنارویی مهاجر دیگه نوشته شده در ۴ اسفند, ۱۳۹۳, ساعت ۱۸:۳۷

   ما که سالها پسش در بنارو زندگی می کردیم به ما میگفتن بنارو اسمش را از شاه بنار گرفته که روی کوه شاهنشین زندگی می کرده و غیره اما زمانی که دیدیم توی همین امریکا یه شهر زیبا به نام بنارو وجود داره که اگر روی گوگل سرچ کنید پیداش میکنید . به فکر پیدا کردن علت نامگذاری بنارو افتادم و با کسایی که توی عرصه لغت کار میکردن تماس گرفتم که پرفسور مایکل انسی  توی دانشگاه دبی به ما گفت بنارو یه کلمه عبری است به نام سرزمین موعود و طبق بررسی که این دانشمند گرامی انجام داده بودند ۱۲ منطقه در ایران وجود دارد که شهری به نام بنارو وجود داشته در قدیم و همگی ساکنین یهودی داشته و بررسی که کردم هم همین بود که در جایی که امروز محله نو شرقی توی بنارو میگن هم یعنی همون جایی که  ما بچه بودیم یه قلعه خرابه بزرگ بود که اسمش الان یادم نیست و قبلا ها یه طائیفه یهودی زندگی میکردن که با بنارویی ها ازدواج فامیلی داشتن . به هر حال وقتی شنیدم که چقدر اجداد ما توی بنارو قدیم با مردم دیگر مهربان بودند و انسان دوست بودند که حتی جود و یهود را محترم می دانستند . دوستان عزیزم برای اینکه صداقت گفتار من را بسنجید لطفا از والدین خود بپرسید تا به شما بگویند که قدیم تر ها مردم چگونه بودند . بناروی نام همان سرزمین موعودی بود که در کتاب تورات وعده  داده شده به قوم یهود که در انجا ارامش خواهند داشت و از سیصد و پنجاه سال پیش که دو خانواده بزرگ یهودی در بنارو سکنی کردند و بعدا لر ها به بنارو امدند و با انها ازدواج کردند تا کنون مردمی خوب و مهربان داشته است که به تمامی ادیان و طرز تفکر ها احترام میگذاشتن نمونه انها زمانی که بچه بودیم به کوه دلو می رفتیم و در یک تنگه که کنار ان بود توی شکفت ها انواع نوشته های عبری و ارمنی و … روی دیوار سنگ ها نوشته بود که فکر کنم هنوز هم است اما نکته جالب نام بنارو است که می توانید سرچ کنید با اسپل benaro و Benaroya  که خانواده های زیادی یهودی در سراسر دنیا پیدا میکنید که اکثر انها ریشه هایس مشترکی با یهودی های بنارویه دارند که متاسفانه  چهل سال پیش به جایی دیگری از دنیا مهاجرت کردند . یکی دیگر از سنت های قوم یهود کشیدن خاک نیلی رنگی به نام شل نیل است که بر روی بچه ها می کشند و همچنین یه نماد ابی رنگ که یک چشم سفید در ان قرار دارد که بچه بودیم زمانی که در بنارو بودیم همه بنارو یی های قدیمی به عنوان دعا در کنار خود داشتن و نکته جالب ازدواج یهودیان با خانواده های بنارویی بود که اکنون نیز ریشه بعضی از بنارویی ها به انها بر میگردد . هدفم از نوشتن این متن این بود که به شما همه عزیزانم که در خاک خود هستید بگوییم که بنارو همان سرزمینی است که مردمانش چه مسلمان و چه یهودی همه مهربان باهم زندگی میکردند . ما که انجا نیستیم و از اجبار روزگار غربت را بر خانه ترجیع دادیم اما شما قدر همدیگر را بدانید . .. ساکسس ۲۰۱۵

  • 10
   جوان بنارو نوشته شده در ۵ اسفند, ۱۳۹۳, ساعت ۲۳:۲۰

   باسلام بنارویی مهاجر امیدوارم هر جا هستی خوشحال وموفق باشید.انسانهای کوچک قلبی کوچک وبه موازات ان دنیایی کوچک دارند .دردنیای پر از ترس.کینه .حسادت.ارتعاشات معنوی بین انسانها بسیار ضعیف است وضعف این ارتعاشات باعث به وجود امدن مشکلات وغوطه ور شدن انسانهای ضعیف میشود.برعکس ایمان.ایثاربخشش.مهربانی باعث ایجاد ارتعاشات قوی معنوی میشود وانسانها ماورای مادیت فکر میکنندکه درپی ان مردم ان جامعه مشکلات مادی ندارندخواه یهود باشند یا مسلمان..

  • 11
   یک دوست نوشته شده در ۵ اسفند, ۱۳۹۳, ساعت ۲۳:۳۶

   عرض سلام از نظر شما دوست گرامی یه بناروئی مهاجر دیگر بهره کافی را بردیم خیلی خوشحالم از اینکه افراد هم شهری مثل شما بزرگوار اینچنین بنارویه را تحلیل نمودید و بیشتر از این خوشحال شدم که حتی درباره نام شهر نیز جستجو کرده و مطالب را ایراد نمودید بنده خودم به خاطر تحصیل ده سال است که از شهرم دورم و با اینکه در یکی از بزرگترین شهرها و معتبرترین دانشگاه ها تحصیل میکنم و با افراد زیادی از شهرهای مختلف مراوده داشتم هیچ مردمی را به اندازه مردم شهرم به مهربانی و صداقت و یکرنگی ندیده ام و نخواهم دید و بوی خاکم را به هیچ جای دنیا نمیفروشم و انشا الله با مدرک دکترا به شهر خودم بازخواهم گشت و به مردم شهرم خدمت خواهم کرد چه بسا افرادی که به شهر رفته ولی به هیچ جا نرسیدند ولی بچه های شهر ما با کمترین امکانات به درجات بزرگ علمی رسیدند.

  • 12
   بیگانه نوشته شده در ۶ اسفند, ۱۳۹۳, ساعت ۱۶:۴۹

   دوستانی که خارج از بنارویه زندگی می کنند از مشکلات این شهر فارغ و آنان که ساکن بنارویه اند از حل آن ناامید

   دردا که دوریم …. دردا

  • 13
   bahar نوشته شده در ۶ اسفند, ۱۳۹۳, ساعت ۲۲:۰۰

   سلام. مصاحبه خوبی بود انشالله که اقای دیانت در تمام مراحل زندگی در هر کجای دنیا که هستند موفق باشن. ممنون از بچه های سایت که این مصاحبه رو ترتیب دادن.

  • 14
   دهه هفتاد نوشته شده در ۷ اسفند, ۱۳۹۳, ساعت ۱۱:۱۳

   عجب!!! جالب بود تا حالانمیدونستیم بنارو مهاجر اروپایی هم داره

  • 15
   داوود نوشته شده در ۲۶ مرداد, ۱۳۹۴, ساعت ۱۷:۰۷

   سلام.
   خوبی آقای دیانت.
   من پسری ۱۶ ساله هستم،
   و میخوام هلند بیام.
   گفتی شما مربی فوتبال هستی.؟!
   میخوام مربی من باشی! امکانش هست..؟!
   خواهشا جواب.

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

 • کاری ازکانون امام علی النقی علیه السلام بنارویه